Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wybór nominowanych do wygrania turnieju

Euro 2020 jest pełne talentów i już było pięknem turnieju, ale które drużyny mają największe szanse na zdobycie tytułu mistrza Europy?

[ MORE: Full highlights, analysis of PL season ]

Turniej odbywa się w całej Europie, gdy UEFA świętuje 60. rocznicę rozgrywek, fani w wielu krajach i miastach będą mieli okazję zobaczyć gwiazdy z bliska i osobiście.

Od Harry’ego Kane’a po Kevina De Bruyne’a, Cristiano Ronaldo po Kyliana Mbappe’a nadzieje całego narodu spoczną na barkach tych gwiazd i zespołów wokół nich.

Ale po odpadnięciu mistrzów Europy Portugalii i odpadnięciu mistrzów świata z Francji, nagle pojawiła się szansa dla Belgii, Włoch i Hiszpanii.

Tego lata będzie coś innego po przesunięciu Euro 2020, a reprezentacje narodowe desperacko potrzebują sukcesu. Niektóre drużyny będą również rozgrywać wiele meczów w swoim kraju, więc powinno to również dać im przewagę.

Być może niektóre drużyny (Anglia, Francja i Włochy) były gospodarzem turnieju tego lata, podczas gdy niektóre drużyny, takie jak Hiszpania, Portugalia, Holandia i Belgia były nieco w tyle w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Wielu twierdzi, że wygranie Mistrzostw Europy jest w rzeczywistości trudniejsze niż Mistrzostwa Świata, zwłaszcza w rozszerzonym formacie 24 drużyn, ponieważ Europa jest pełna najlepszych talentów i reprezentacji narodowej.

13 z 18 najlepszych drużyn na świecie, według najnowszych światowych rankingów FIFA, pochodzi z Europy i będzie rywalizować w tych rozgrywkach. Pomyśl o tym. Sześć z siedmiu najlepszych pochodzi z Europy, przy czym Francja jest faworytem Pucharu Świata, ale Belgia, Portugalia i Anglia wyglądają niebezpiecznie.

Poniżej znajdują się najnowsze rankingi z ostatniej 16 rundy turnieju, z pełnymi rundami pucharowymi.


Ranking 24 drużyn Pucharu Narodów Europy 2020

Drużyny zostały wyeliminowane z fazy grupowej
24- Turcja
23- Polska
22- Macedonia Północna
21. Słowacja

20. Rosja
19. Szkocja
18- Węgry
17. Finlandia

READ  Southampton vs Brighton: zapowiedź Premier League, wiadomości drużynowe, statystyki, prognozy, czas rozpoczęcia | wiadomości piłkarskie

Drużyny wyeliminowane w rundzie 16
16. Walia
15. Szwecja
14. Austria
13. Holandia

12. Chorwacja
11. Niemcy
10. Francja
9. Portugalia

Wyeliminowany w ćwierćfinale

8. Ukraina
7. Czechy
6. Szwajcaria
5. Belgia

Drużyna jest nadal w turnieju

4. Dania
3. Hiszpania
2. Włochy
1. Anglia