Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wojna na Ukrainie: trzech zabitych, a Rosja rozpoczyna nowy atak na miasta

Wojna na Ukrainie: trzech zabitych, a Rosja rozpoczyna nowy atak na miasta

Źródło obrazu, DSNS Ukraina

podpis pod zdjęciem,

Wiele osób zaginęło po ataku na budynki mieszkalne w Regischev

Siły rosyjskie zaatakowały kilka ukraińskich miast, zabijając co najmniej trzy osoby w ataku dronów na dzielnicę mieszkalną w obwodzie kijowskim.

Górne piętra dwóch budynków mieszkalnych zostały uszkodzone w środę w mieście Regshev na obrzeżach stolicy.

Służby ratunkowe poinformowały, że wśród ofiar jest 11-latek.

Osobno urzędnicy na anektowanym przez Rosję Krymie powiedzieli, że atak ukraińskiego drona ich floty został odparty.

O eksplozjach poinformowali mieszkańcy portowego miasta Sewastopol.

A szef rosyjskich władz okupacyjnych Michaił Razwojew powiedział, że trzy „obiekty”, które były celem Floty Czarnomorskiej, zostały zniszczone, a rosyjskie okręty wojenne nie zostały uszkodzone.

Nie było komentarza ze strony ukraińskiego wojska, które poinformowało na początku tego tygodnia, że ​​zniszczyło pociski przeznaczone dla floty na węźle kolejowym w Djanko na północnym Krymie.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że Rosja wystrzeliła ponad 20 „zabójczych dronów” oprócz rakiet i pocisków.

wyjaśnij wideo,

Obejrzyj: Drodzy przyjaciele Putina i Xi… w 62 sekundy

Prezydent Władimir Putin powiedział we wtorek, że kilka postanowień 12-punktowego planu pokojowego Chin „można potraktować jako podstawę uregulowania konfliktu na Ukrainie, ilekroć Zachód i Kijów będą na to gotowe”.

Plan nie zawiera żadnych konkretnych propozycji i nie wzywa wprost do opuszczenia przez siły rosyjskie suwerennego terytorium Ukrainy.

Szef kancelarii prezydenta Andriej Jermak powiedział, że trzy osoby zostały ranne w osobnym rosyjskim ataku w Odessie na południu kraju, kiedy to uderzono w trzypiętrowy budynek na terenie klasztoru.

Drony zostały również ostrzelane w północno-zachodniej części Żytomierza, ale nikt nie został ranny. Ukraińskie wojsko poinformowało, że 16 z 21 dronów wystrzelonych w środę zostało zestrzelonych.

Kilka godzin później na Ukrainie rozbrzmiały syreny, wśród doniesień, że rosyjskie samoloty bojowe z pociskami dalekiego zasięgu wzbiły się w powietrze.

READ  Ratowanie australijskiego Outbacku: Bezpieczne dla rodziny po utknięciu w kamperze przez cztery dni | wiadomości ze świata