Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wojna na Ukrainie – Najnowsze: Rosja wzmacnia obronę, gdy Zełenski odrzuca rozmowy pokojowe z Putinem

Wojna na Ukrainie – Najnowsze: Rosja wzmacnia obronę, gdy Zełenski odrzuca rozmowy pokojowe z Putinem

Protestujący przeciwko mobilizacji w Rosji skandują „Nie jesteśmy mięsem”

Rosja wzmocniła swoją obronę na wschodzie w odpowiedzi na coraz bardziej agresywną ofensywę ukraińską w ciągu ostatnich kilku dni.

„Ukraińskie postępy zagrażają teraz częściom obwodu ługańskiego, gdy głosowanie w referendum w sprawie przystąpienia do Federacji Rosyjskiej dobiega końca” – czytamy w ostatniej aktualizacji brytyjskich informacji o obronie.

Przyjdź jak profesjonalistaKreml Urzędnicy twierdzili, że trzy części okupowanego terytorium Ukrainy głosowały za przyłączeniem się Rosjapo głosowaniach odrzuconych przez Kijów i Zachód, nazywając je „pozornymi referendami”.

głosować Zaczęło się w zeszłym tygodniu w prowincjach Donieck, Chersoń, Ługańsk i Zaporoże po serii upokarzających wojskowych niepowodzeń dla Moskwy.

Tymczasem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski we wtorek w nagraniu wideo ONZ powiedział, że nie jest zainteresowany rozmowami pokojowymi z Władimirem Putinem.

„Uznanie przez Rosję tych fałszywych referendów za normalne, realizacja tak zwanego scenariusza krymskiego i kolejna próba aneksji terytorium Ukrainy oznacza, że ​​nie ma o czym rozmawiać z tym prezydentem Rosji” – powiedział.

1664351438

Zełenski potępia „fałszywe referenda” i zobowiązuje się do wyzwolenia terytoriów okupowanych przez Moskwę

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski potępił rosyjskie „pozorne referenda” na terytoriach okupowanych przez Moskwę, nazywając je „farsą”.

W swoim wieczornym przemówieniu powiedział: „Ta farsa na okupowanych terytoriach nie może być nawet nazwana imitacją referendum”.

Dodał, że Ukraina będzie bronić swoich obywateli, którzy wciąż są pod okupacją w czterech obwodach, w których głosowano – donieckim, ługańskim, zaporoskim i chersońskim – oraz w wciąż okupowanych częściach obwodu charkowskiego.

Prezydent powiedział też, że niedługo będą dobre wieści z frontu, ale na razie nie podał żadnych szczegółów. „Posuwamy się naprzód i wyzwolimy naszą ziemię” – powiedział.

Przemawiając do ONZ przez łącze wideo, Zełenski wezwał także do nowej fali zaostrzenia sankcji wobec Rosji po referendach.

1664349638

Prawie 100 000 Rosjan wkracza do Kazachstanu po rozkazie mobilizacyjnym Putina

Prawie 100 000 Rosjan uciekło do sąsiednich krajów Kazachstan następny Prezydent Rosji Władimir PutinNakaz częściowej mobilizacji wydany przez urzędników państwowych w Astanie.

Kazachstan powiedział, że walczy o wchłonięcie dziesiątek tysięcy Rosjan, którzy od tego czasu uciekli ze swojej ojczyzny Moskwa W zeszłym tygodniu ogłosił mobilizację wojskową, ale spróbuje uporać się z tym, co nazwała „kwestią humanitarną”.

READ  Brytyjski turysta zwolniony wśród 70 zakładników Amazon

Rosyjscy mężczyźni, niektórzy z rodzinami, zaczęli masowo przekraczać drugą najdłuższą granicę lądową na świecie w zeszłym tygodniu po tym, jak prezydent Władimir Putin ogłosił wycofanie, poinformowali urzędnicy.

mój kolega Thomas Kingsley ma wiecej:

1664347838

Najnowsza aktualizacja informacji obronnych o sytuacji na Ukrainie

Rosja prowadzi bardziej znaczącą obronę niż wcześniej, podczas gdy w Chersoniu trwają ciężkie walki, zgodnie z najnowszą aktualizacją brytyjskiego Ministerstwa Obrony.

Powiedziała, że ​​silniejsza obrona Moskwy „jest prawdopodobna dlatego, że postęp Ukrainy zagraża teraz częściom obwodu ługańskiego wraz z zamknięciem referendum w sprawie przystąpienia do Federacji Rosyjskiej”.

1664346228

Meloni z Włoch mówi Ukrainie, że mogą na to liczyć

Lider nacjonalistów Giorgia Meloni, która ma zostać kolejnym premierem Włoch, zadeklarowała pełne poparcie dla Kijowa po otrzymaniu gratulacji od prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego za zwycięstwo w wyborach.

W tweecie we wtorek wieczorem, dzień po tym, jak Meloni i jej prawicowi sojusznicy zdobyli większość parlamentarną, Zełenski powiedział, że oczekuje „owocnej współpracy z nowym rządem”.

Meloni odpowiedział szybko. „Drogi (Zelensky), wiesz, że możesz liczyć na nasze szczere wsparcie dla sprawy wolności narodu ukraińskiego.

Meloni była jednym z niewielu włoskich przywódców politycznych, którzy całym sercem poparli decyzję ustępującego premiera Mario Draghiego o wysyłce broni na Ukrainę, mimo że była w opozycji do jego rządu.

Z kolei dwaj polityczni sojusznicy Meloniego, Liga i Forza Italia, którzy byli w sojuszu Draghiego, byli bardziej ambiwalentni, co odzwierciedlało ich historycznie bliskie stosunki z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem.

Podkreślając głębię tych powiązań, lider Forza Italia Silvio Berlusconi powiedział w zeszłym tygodniu, że Putin „zapłacił” za inwazję na Ukrainę i chciał postawić „szanowanych ludzi” u władzy w Kijowie.

1664345259

Stany Zjednoczone i ich sojusznicy podnoszą poziom wywiadu po groźbach nuklearnych Putina

Stany Zjednoczone i sojusznicze agencje wywiadowcze zintensyfikowały wysiłki w celu wyśledzenia wszelkich rosyjskich ruchów wojskowych, które wskazują na użycie broni jądrowej na Ukrainie, donosi Politico, powołując się na pięciu obecnych i byłych urzędników amerykańskich.

READ  Ostatnia strzelanina w Pradze: na Uniwersytecie Karola zginęło co najmniej 15 osób, a dziesiątki zostało rannych

Jeden z urzędników powiedział, że urzędnicy mobilizują dodatkowe zasoby wywiadowcze dla Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników w powietrzu, kosmosie i cyberprzestrzeni oraz w dużym stopniu polegają na komercyjnych satelitach do analizy rosyjskich jednostek w terenie, które mogą być w stanie otrzymać zamówienie na strajk nuklearny.

1664344432

Nowo zmobilizowani rezerwiści rozpoczynają szkolenie w Kaliningradzie, mówi Rosja

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało dziś, że zmobilizowani przez Rosję rezerwiści rozpoczęli szkolenie bojowe w bazie rosyjskiej Floty Bałtyckiej.

„Cały zmobilizowany personel wojskowy przestrzega standardów strzelania z broni strzeleckiej. Ponadto powołani z rezerwy obywatele odzyskują umiejętności w zakresie obsługi i konserwacji uzbrojenia, sprzętu wojskowego i specjalnego.

Żołnierze będą uczyć się, jak podnosić swoje umiejętności strzeleckie i przygotowywać się do „pewnych działań na polu bitwy”.

Kaliningrad, rosyjska enklawa na wybrzeżu Bałtyku, wciśnięta pomiędzy Polskę i Litwę, członków NATO i Unii Europejskiej, jest bazą ze znaczącą rosyjską obecnością wojskową.

Posiada również rosyjskie rakiety zdolne do przenoszenia broni jądrowej, własną flotę bałtycką i dziesiątki tysięcy żołnierzy.

1664342009

Kanada nakłada nowe sankcje na Rosję za „pozorne” referenda na Ukrainie

Justin Trudeau powiedział, że zamierza nałożyć nowe sankcje na „pozorne” rosyjskie referenda w okupowanych regionach Ukrainy.

„Kanada nie uznała i nigdy nie uzna wyników tych fałszywych referendów ani rosyjskiej próby nielegalnej aneksji ukraińskiego terytorium” – powiedział kanadyjski premier w oświadczeniu.

1664340226

Mężczyźni próbują uciec do Gruzji, aby uniknąć rosyjskiej mobilizacji

Prywatne samochody przejeżdżają przez przejście graniczne Verkny Lars w Gruzji, do którego przyjechali Rosjanie, aby uniknąć nakazu mobilizacyjnego Władimira Putina.

Partia prywatnych pojazdów wyjeżdżających z kraju w celu dotarcia do Gruzji i Mongolii, gdzie wizy nie są wymagane na wjazd, rozciągała się na ponad 10 mil.

Wraz z tą mobilizacją, wojna na większą skalę i na wielką skalę stała się całkowicie nieuzasadniona. Nie było to wcześniej usprawiedliwione i nie jest usprawiedliwione teraz. „To nie przyniesie niczego dobrego” – powiedział Misha, jeden z tych facetów, którzy przybyli do Gruzji.

Obejrzyj cały film tutaj:

1664339074

Rosja ogłasza zwycięstwo w „fałszywym referendum” na Ukrainie

Trzy części okupowanego terytorium Ukrainy zdecydowały się dołączyć Rosjalokalny profesjonalistaKreml Pięć dni po głosowaniu urzędnicy w regionach ogłosili, że Kijów i Zachód potępiły „pozorne referenda”.

We wtorek wspierani przez Moskwę separatyści powiedzieli, że 93% głosów w Zaporożu opowiedziało się za aneksją Rosji.

Twierdzili, że oskarżenia w południowym obwodzie chersońskim i wschodnim obwodzie ługańskim były podobnie jednostronne.

Głosowanie rozpoczęło się w zeszły czwartek w prowincjach Donieck, Chersoń, Ługańsk i Zaporoże, wkrótce po serii upokarzających niepowodzeń wojskowych dla Moskwy.

W ostatnich tygodniach Ukraina odzyskała tysiące kilometrów kwadratowych terytorium, głównie w północno-wschodnich regionach Charkowa, co oznacza wielki zwrot w trakcie wojny.

Przeczytaj całą historię tutaj:

1664338228

Ogromne wybuchy obserwowane w pobliżu rosyjskiego gazociągu po wyciekach spowodowanych „sabotażem”

Sejsmolodzy odnotowali potężne podwodne eksplozje w Danii i Szwecji, zanim odkryto wycieki gazu w głównych rosyjskich gazociągach do Europy.

Ogłoszenie wybuchów nastąpiło po tym, jak premier Danii stwierdził, że przecieki mogły być spowodowane aktami sabotażu.

„Nie ma wątpliwości, że były to erupcje”, powiedział SVT Björn Lund, sejsmolog z Narodowego Centrum Nauk Sejsmicznych w Szwecji.

Jeśli wybuchy będą powiązane z przeciekami sabotażowymi, może to doprowadzić do znacznej eskalacji europejskich obaw o dostawy energii z Rosji na kontynent, od których wiele krajów wciąż jest uzależnionych, pomimo walki o znalezienie innych źródeł po inwazji Moskwy na Ukrainę.

Przeczytaj całą historię tutaj: