Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Wnuczka” Putina ucieka z Rosji na kilka godzin przed aresztowaniem przez agentów

„Wnuczka” Putina ucieka z Rosji na kilka godzin przed aresztowaniem przez agentów

Nie było jasne, co dokładnie te komentarze mogły rozzłościć Kreml. Pani Sobczak uważała, aby nie wypowiadać się publicznie na swoim kanale YouTube i Telegram, który ma ponad trzy miliony obserwujących, ale ujawniła, że ​​nie może wyrazić swoich prawdziwych poglądów na temat inwazji na Ukrainę.

krytyka Tak zwana „operacja specjalna” W Rosji grozi kara 10 lat więzienia. Pani Sobczak jest obecnie uważana za jednego z najbardziej znanych celów w kampanii Kremla przeciwko opozycji.

Nalot i próba aresztowania nastąpiły dzień po tym, jak dyrektor handlowy jej firmy został zatrzymany pod zarzutem wymuszenia.

Sobczak nie skomentowała jeszcze nalotu policji, ale potępiła we wtorek aresztowanie Cyryla Suchanowa i powiązała to ze swoją pracą.

„Moja redakcja i ja postrzegamy to jako kolejny przykład presji na dziennikarzy” – powiedziała. „Nie ma z nami nic złego… Nadal przetrzymują dziennikarzy. Teraz oskarżyli i wrobili Kirilla”.

Państwowa agencja informacyjna TASS zacytowała w środę anonimowego urzędnika, który powiedział, że Sobczak nie jest obecnie podejrzanym.

Rosyjskie media Baza w środę cytowały źródła mówiące, że były redaktor rosyjskiego wydania magazynu Tatler również został zatrzymany w ramach tego samego śledztwa.

Socialite cieszy się królewskim statusem w Rosji Putina

Sobczak, wybitna na moskiewskiej scenie partyjnej w latach 2000. i pracująca w dziennikarstwie, cieszyła się królewskim statusem w Rosji Putina, gdzie jej ojciec, profesor prawa i pierwszy burmistrz postsowieckiego Sankt Petersburga, był nauczycielem i wieloletnim prezydentem prezydent Rosji.

Uważa się, że Kreml dał Sobczak swobodę krytykowania władz i często jest wybierana do zadawania krytycznych pytań Putinowi na jego mocno zaplanowanych konferencjach prasowych.

40-latek, który ukończył najbardziej prestiżową szkołę dyplomatyczną w Rosji, kandydował na prezydenta w 2018 r. w przetargu, który został powszechnie odrzucony przez działaczy opozycji jako wybieg Kremla mający na celu legitymizację reelekcji Putina. W sondażach lider opozycji Aleksiej Nawalny nie mógł startować.

READ  Statek wycieczkowy osiadł na mieliźnie w Arktyce na Grenlandii, pozostawiając setki pasażerów bez opieki