Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Uniwersytety w USA i Kanadzie przewyższają Wielką Brytanię w Lidze Zrównoważonego Rozwoju |  Zrównoważony rozwój

Uniwersytety w USA i Kanadzie przewyższają Wielką Brytanię w Lidze Zrównoważonego Rozwoju | Zrównoważony rozwój

Brytyjskie uniwersytety plasują się poniżej swoich amerykańskich i kanadyjskich odpowiedników w globalnej tabeli zrównoważonego rozwoju, która klasyfikuje je na podstawie ich śladu środowiskowego i wkładu w społeczeństwo, przy czym studenckie aktywiści na rzecz klimatu ostrzegają, że prawie połowa nie osiąga swoich celów w zakresie emisji.

The Kategorie Umieścił University of California w Berkeley na pierwszym miejscu, a następnie dwie kanadyjskie instytucje, University of Toronto i University of British Columbia, a University of Edinburgh najlepiej prosperującą instytucję brytyjską na czwartym miejscu, dzięki silnej badania zrównoważonego rozwoju.

Glasgow było drugim najwyżej notowanym uniwersytetem w Wielkiej Brytanii, zajmując 13. miejsce, które według zestawienia rankingu QS wypadło dobrze na parytecie, dzięki dużej liczbie kobiet-liderów i przejrzystemu podejściu do zarządzania.

Za nim plasuje się Oxford na 16. miejscu, Newcastle na 18. i Cambridge, który zajmuje 19. miejsce.

Andrew MacFarlane, dyrektor ds. ocen w QS, powiedział, że Wielka Brytania wypadła „wyjątkowo dobrze”, z drugim najwyższym odsetkiem instytucji w pierwszej setce po Stanach Zjednoczonych.

„pośrodku, [UK universities] Wykazanie dobrych proporcji do różnorodności płci, zarówno na poziomie kadry, jak i studentów, oraz opublikowane zobowiązania dotyczące różnorodności i tolerancji, a także łagodzenia i zarządzania klimatem, imponujący obszar badań, który przemawia do wielu Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ Dowód na przejrzystość orzeczenia.

Jednak Quinn Runkle, dyrektor ds. edukacji w Organizacji Studenckiej Zrównoważony rozwójostrzegł, że prawie połowa brytyjskich uniwersytetów nie jest na dobrej drodze do osiągnięcia celów w zakresie emisji dwutlenku węgla, a dwie piąte nie zobowiązało się jeszcze do wycofania paliw kopalnych.

„Chociaż pozytywne jest to, że brytyjskie uniwersytety radzą sobie dobrze w ogólnych rankingach, myślę, że jest to odzwierciedlenie tego, jak daleko sektor musi jeszcze zajść. Osiągnięcie szczytu niekoniecznie oznacza, że ​​instytucje robią wszystko, co należy zrobić, ale raczej, że robią więcej niż inni.”

READ  Wiadomości Bidena dzisiaj: Prezydent żartuje o „starych dobrych czasach” z Obamą, gdy po raz szósty wstrzymuje zadłużenie z tytułu kredytów studenckich

Dodała, że ​​oceny zrównoważonego rozwoju mogą być użytecznym narzędziem do wprowadzania zmian i ma nadzieję, że takie środki zostaną uwzględnione w ogólnych tabelach ligowych.

„Na całym świecie tylko 3% ludzi uczęszcza na uniwersytety, ale absolwenci stanowią 80% stanowisk kierowniczych, więc na uniwersytetach spoczywa ogromny obowiązek zapewnienia, że ​​decydenci mają rację, jeśli chodzi o zrównoważony rozwój” – powiedział Rankel.

„Zrównoważony rozwój to rosnący czynnik wyboru, jeśli chodzi o to, gdzie uczniowie aplikują” – powiedziała Fiona Goodwin, dyrektor generalna Koalicji na rzecz przywództwa w zakresie zrównoważonego rozwoju w edukacji, dodając, że ma nadzieję, że nowa strategia Departamentu Edukacji w zakresie zrównoważonego rozwoju i klimatu zapewni przywództwo i motywację do uniwersytety, aby zrobić więcej.

Ankieta QS przeprowadzona wśród 3000 studentów wykazała, że ​​82% kandydatów szukało pracy na rzecz zrównoważonego rozwoju dla swojej potencjalnej instytucji, podczas gdy 87% rozważało jej osiągnięcia w zakresie równości i różnorodności. Prawie trzy czwarte (73%) studentów z Europy Zachodniej wskazało kryzys klimatyczny jako największy problem młodych ludzi.

The Kategorie Opierają się one na dwóch kategoriach: wpływ na środowisko, który obejmuje zrównoważenie instytucji, edukację i badania nad kryzysem klimatycznym, oraz wpływ społeczny, który mierzy równość i różnorodność instytucji oraz sposób, w jaki sprawiedliwość społeczna pojawia się w programach nauczania i badaniach.

Wysoka pozycja Edynburga była wynikiem badań zgodnych z celami zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych, dobrych wyników w zakresie różnorodności, silnego wydziału nauk o środowisku – w tym Instytutu Klimatu i kursów takich jak mgr zmiany klimatu – I wiele partnerstw z uczelniami z południa świata.

Planowane inicjatywy obejmują Program Sekwestracji Węgla, który ma zasekwestować ponad milion ton dwutlenku węgla2całkowite zbycie paliw kopalnych oraz stypendia dla osób z regionów najbardziej dotkniętych kryzysem klimatycznym w celu zbadania sposobów zwalczania jego skutków i pracy na rzecz wsparcia celu zerowego netto dla szkockiego kapitału.

Dave Gorman, dyrektor ds. odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju na Uniwersytecie w Edynburgu, powiedział, że fundacja ma na celu „coroczne podnoszenie naszych ambicji”. odpowiedzialność, bioróżnorodność, zasoby i gospodarka o obiegu zamkniętym.