Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości na żywo: Europa uniknie recesji w tym roku, mówi prezes Banku Francji

Wiadomości na żywo: Europa uniknie recesji w tym roku, mówi prezes Banku Francji

Strajk NHS w grudniu. GMB twierdzi, że członkowie karetki zorganizują jeszcze 4 strajki © Getty Images

Związki zawodowe poinformowały w środę, że strajki karetek pogotowia mogą trwać do Wielkanocy, jeśli rząd Wielkiej Brytanii nie podejmie działań w sprawie tegorocznej umowy płacowej NHS.

GMB powiedział, że ponad 10 000 jego członków w ośmiu funduszach pierwszej pomocy w Anglii i Walii przeprowadzi jeszcze cztery krajowe strajki w dniach 6 i 20 lutego oraz 6 i 20 marca. Strajk odbędzie się również w West Midlands 23 stycznia i na północnym zachodzie 24 stycznia.

„Odmowa premiera i kanclerza, aby znaleźć więcej funduszy na przełamanie impasu, nie pozostawiła im innego wyboru, jak tylko przystąpić do strajku” – powiedziała Rachel Harrison, krajowa sekretarz Zarządu Robót.

GMP powiedział, że ministrowie pogorszyli sytuację, „demonizując” pracowników karetki, którzy zapewniali ochronę „życia i zdrowia” w dni strajku.

Grant Shapps, sekretarz ds. biznesu, powiedział w tym tygodniu, że przepisy dające ministrom uprawnienia do narzucania minimalnych wymagań dotyczących usług podczas strajków w kluczowych sektorach były potrzebne po części dlatego, że podczas poprzednich strajków karetek związki zawodowe osiągały porozumienia tylko lokalne, a nie krajowe.

Unite, które reprezentuje około 100 000 pracowników NHS, powiedziało, że spotka się w środę, aby ustalić dalsze terminy strajków członków karetek pogotowia, a środki prawdopodobnie potrwają do lutego i marca, jeśli rząd nie zaangażuje się w rozmowy płacowe. Karetki pogotowia w Walii mają już strajkować w czwartek i poniedziałek.

Sharon Graham, sekretarz generalna Unite, powiedziała, że ​​poparcie dla strajków rośnie, ponieważ ministrowie „ignorowali” i „obrażali” pracowników NHS, „teraz grożąc im zwolnieniem, jeśli będą walczyć o przyzwoitą płacę”.

READ  Polska w najbliższych dniach wyśle ​​na Ukrainę myśliwce MiG-29