World

Liczba ofiar śmiertelnych wzrasta do 45 we wschodnich Stanach Zjednoczonych po gwałtownych powodziach w regionie

Aktualizacje dotyczące klęsk żywiołowych

Co najmniej 45 osób zginęło w sześciu stanach na wschodzie Stanów Zjednoczonych po tym, jak pozostałości huraganu Ida zalały rekordowe deszcze, które spowodowały powodzie w regionie pod koniec środy.

Gubernator New Jersey Phil Murphy powiedział, że co najmniej 23 osoby zginęły w jego stanie, większość z nich po uwięzieniu w pojazdach „najechanych przez wodę”. Cztery ciała znaleziono również w kompleksie mieszkalnym w nadmorskim mieście Elizabeth.

Dwunastu zmarłych było w Nowym Jorku. Policja poinformowała, że ​​11 z nich zginęło w zalanych piwnicach, a jeden w samochodzie. Trzech innych zmarło na pobliskim przedmieściu Westchester.

Sierżant policji stanowej Connecticut również zmarł po tym, jak jego krążownik został zmieciony przez wody powodziowe. Władze w Pensylwanii zgłosiły pięć zgonów, w tym jeden zabity przez spadające drzewo, podczas gdy zgony odnotowano również w Maryland i Wirginii.

Burza ucierpiała w głównych systemach transportowych Nowego Jorku, ponieważ powodzie zmusiły metro do zatrzymania się na noc, widząc pasażerów w podziemnych pociągach, powiedział CNN pełniący obowiązki szefa Urzędu Transportu Miejskiego, Janu Lieber.

MTA wezwało pasażerów do unikania niepotrzebnych podróży „do odwołania”, ponieważ stara się przywrócić system do pełnej wydajności. Obsługa była nadal „bardzo ograniczona” w czwartek po południu.

Zdolność burzy do sparaliżowania najgęściej zaludnionego obszaru kraju w ciągu kilku godzin pokazała, jak infrastruktura Nowego Jorku jest nadal nieprzygotowana na silniejsze i wilgotniejsze burze związane ze zmianami klimatu.

W mediach społecznościowych krążyły obrazy wody wznoszącej się przez okna zaparkowanego samochodu, spływającej ze schodów stacji metra i przesączającej się do piwnic domów w aglomeracji nowojorskiej.

W czwartek obowiązywało ostrzeżenie podróżne nakazujące, aby pojazdy inne niż awaryjne nie poruszały się po drogach.

READ  Para walczy w chwili, gdy spadają 25 stóp z balkonu i przeżywają śmiertelne utonięcie!

„To, z czego musimy sobie zdać sprawę, to zaskoczenie i brutalność burz” – powiedział Bill de Blasio, burmistrz Nowego Jorku. “Jest inaczej… To największa pobudka, jaką kiedykolwiek mogliśmy otrzymać. Zrobimy wiele rzeczy inaczej i szybko.”

Urzędnicy powiedzieli, że alarm powodziowy dla wszystkich pięciu dzielnic Nowego Jorku był pierwszym w historii wydanym przez National Weather Service. Burza pobiła również rekord największej ilości opadów zaobserwowanych w Central Parku w ciągu jednej godziny, spadając o 3,15 cala. Poprzedni rekord ustanowił niespełna dwa tygodnie temu Tropical Storm Henry.

Prezydent Joe Biden powiedział, że rozmawiał z gubernatorami Nowego Jorku i New Jersey, aby uzyskać aktualne informacje na temat powodzi i zaoferować federalną pomoc w działaniach ratunkowych i oczyszczających.

„Wyrządzono wiele szkód i wyjaśniłem gubernatorom, że mój zespół FEMA jest na miejscu i jest gotowy do udzielenia wszelkiej potrzebnej pomocy” – powiedział Biden.

Międzynarodowy port lotniczy Newark Liberty Powiedziała Został uderzony przez „poważną powódź”, anulował ponad 300 lotów i na krótko ewakuował wieżę kontroli ruchu lotniczego z powodu silnych wiatrów.

Amtrak zawiesił wszystkie połączenia kolejowe między Bostonem a Waszyngtonem w czwartek.

Mecze tenisowe na US Open w Queens zostały wstrzymane, gdy ulewny deszcz przeciął dach wysuwanego stadionu Louisa Armstronga. Blisko 200 000 Odbiorcy mediów stracili prąd z powodu burzy, podczas gdy domy też poziom Przez huragan, który wylądował w Molika Hill w New Jersey.

Huragan Ida zrobić suchy ląd w Luizjanie jako huragan kategorii 4 w niedzielę, najsilniejsza burza, która nawiedziła ten obszar od huraganu Katrina w 2005 roku. Entergy, największy zakład elektryczny w Luizjanie, przywrócił niektóre usługi, ale setki tysięcy klientów pozostało w ciemności, a ci najbardziej ucierpieli obszary borykały się z tygodniami bez elektryczności.

Oczekuje się, że szkody ubezpieczeniowe od Idy będą znaczne. Agencja ratingowa Fitch przewidziała na początku tego tygodnia, że ​​całkowite koszty dla ubezpieczycieli i reasekuratorów mogą wynieść od 15 do 25 miliardów dolarów, prawdopodobnie przewyższając wpływ tegorocznej zimowej burzy Urey, która zniszczyła sieć energetyczną Teksasu, ale nadal jest znacznie poniżej 65 miliardów dolarów . od Katriny.

READ  Afganistan News: CNN publikuje materiał filmowy przedstawiający bojowników talibów oskarżających dzielnicę Clarissa | świat | Aktualności

Firma Karen Clark & ​​Associates zajmująca się modelowaniem katastrof z siedzibą w Bostonie opublikowała 18 miliardów dolarów „szybkich szacunków” roszczeń Idy, w tym 40 milionów na Karaibach, a reszta w stratach wiatru i burz w Stanach Zjednoczonych.

„Pełne rozwinięcie się krajobrazu finansowego tego wydarzenia zajmie kilka miesięcy lub więcej” – powiedział w poniedziałek broker ubezpieczeniowy Aon. Dodała, że ​​znaczące byłyby również koszty nieubezpieczone, w tym uszkodzenia infrastruktury, a także mienia nieobjętego przez powódź.

Branża ubezpieczeniowa już zataczać się Po najgorszym od dekady początku klęsk żywiołowych, skutki rozwoju miast i zmiany klimatu łącznie przyniosły 40 miliardów dolarów straty w pierwszej połowie z powodu wydarzeń takich jak pożary i zimowe burze.

Dodatkowe raporty Justina Jacobsa w Houston