Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiza do Kanady dla obywateli Polski, Korei Południowej, Czech, Szwajcarii i Norwegii

komunikat prasowy

Opublikowano 5 kwietnia 2023 r

Wiza do Kanady dla obywateli polskich

Przyjeżdżając do Kanady na krótko, obywatele polscy, podobnie jak wielu innych narodowości, nie muszą ubiegać się o wizę. Rząd kanadyjski wprowadził eTA dla obywateli polskich w 2016 roku, aby ułatwić proces uzyskiwania zezwolenia na podróż do kraju. Wszyscy obywatele polscy, którzy chcą odwiedzić Kanadę, muszą złożyć wniosek o zwolnienie z obowiązku wizowego lub wizę przed przyjazdem. Aby wjechać do Kanady w celach turystycznych, biznesowych, tranzytowych lub medycznych, obywatele polscy muszą ubiegać się o wizę eTA do Kanady. Pasażerowie podróżujący do Kanady na maksymalnie 180 dni mogą złożyć prosty wniosek online o zatwierdzoną elektroniczną autoryzację podróży (eTA) powiązaną elektronicznie z paszportem. Jeśli jednak planujesz podróż samolotem, przed wylotem musisz uzyskać kanadyjską ETA. Po wydaniu e-zezwolenia jest ono automatycznie łączone elektronicznie z paszportem podróżnego. Zatwierdzone kanadyjskie elektroniczne zezwolenie na podróż jest ważne przez 5 lat (lub do wygaśnięcia powiązanego paszportu, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej). Proces aplikacji zajmuje tylko kilka minut. Obywatele polscy mogą teraz ubiegać się o kanadyjskie zezwolenie na podróż (eTA) online, eliminując konieczność osobistego ubiegania się o dokument uprawniający do wjazdu do kraju w ambasadzie lub konsulacie.

Wymagania dotyczące wizy kanadyjskiej online dla obywateli polskich

 • Paszport — aby uzyskać kanadyjską ETA, paszport musi pozostać ważny przez co najmniej kolejne 6 miesięcy od daty wyjazdu. W przeciwnym razie Twoja ETA może zostać odrzucona.
 • Adres e-mail — wprowadź prawidłowy adres e-mail, ponieważ szacowany czas przybycia i wszelkie informacje na jego temat będą dostarczane w wiadomości e-mail.
 • Metody płatności – Przed złożeniem zamówienia zostaniesz poproszony o dokonanie płatności. Więc użyj swojej karty kredytowej/debetowej.

Wiza do Kanady dla obywateli Polska

Tylko osoby podróżujące samolotem mogą ubiegać się o eTA dla Kanady. eTA została po raz pierwszy zastosowana przez Immigration Canada w 2015 r. w celu oceny uprawnień zagranicznych gości do Kanady i przyspieszenia procesu składania wniosku o eTA. Obywatele Korei Południowej mogą ubiegać się o kanadyjskie elektroniczne zezwolenie na podróż (eTA). Kanada wprowadziła elektroniczną autoryzację podróży (eTA) jako alternatywę dla wizy (kanadyjska eTA w Internecie). Posiadacze paszportów z Korei Południowej mogą podróżować do Kanady w ramach kanadyjskiego programu bezwizowego. Oznacza to, że nie będziesz potrzebować wizy, aby odwiedzić Kanadę. Rząd kanadyjski w 2015 roku wdrożył system elektronicznej autoryzacji podróży (eTA) dla podróżnych z ponad 50 krajów, w tym z Korei Południowej. Elektroniczna autoryzacja podróży (eTA) dla obywateli Korei Południowej jest przeznaczona dla osób podróżujących do Kanady w celach turystycznych, biznesowych lub tranzytowych przez Kanadę do innego miejsca docelowego i do Kanady w celu leczenia lub porady. Elektroniczna autoryzacja podróży (eTA) umożliwia kanadyjskim władzom wstępną kontrolę zagranicznych podróżnych i ułatwia Koreańczykom wjazd do Kanady. Podróżni mogą przebywać do 6 miesięcy podczas każdej podróży i mogą wielokrotnie wjeżdżać do Kanady w ciągu 5 lat. Służby imigracyjne odnotują długość pobytu, gdy podróżny przybędzie na granicę, a data ważności zostanie wpisana do paszportu. Wniosek o eTA dla obywateli Korei Południowej należy złożyć co najmniej 72 godziny przed podróżą, aby mieć pewność, że dokument zostanie przetworzony, a eTA wydana przed podróżą.

READ  Kim jest Olaf Schulz, pierwszy nowy kanclerz Niemiec od 16 lat?

Kanadyjskie wymagania ETA dla obywateli Korei Południowej

 • Paszport Korei Południowej ważny co najmniej 6 miesięcy od daty podróży
 • Ważna karta kredytowa lub debetowa do uiszczenia opłaty eTA
 • Istniejący adres e-mail do otrzymywania eTA w skrzynce odbiorczej.

Wiza do Kanady dla obywateli Szwajcarii

Jeśli obywatele szwajcarscy chcą odwiedzić Kanadę, muszą ubiegać się o wizę. Jednak nie wszyscy obywatele Szwajcarii potrzebują wizy. Wynika to ze zwolnienia z obowiązku wizowego dla gości krótkoterminowych. Podczas podróży do Kanady obywatele Szwajcarii muszą ubiegać się o elektroniczne zezwolenie na podróż (eTA). eTA została wprowadzona przez władze kanadyjskie w 2015 r. w celu wstępnej kontroli zagranicznych gości i przyspieszenia procesu składania wniosków. Aby wjechać do Kanady w celach turystycznych, biznesowych, tranzytowych lub medycznych, obywatele Szwajcarii muszą ubiegać się o kanadyjską wizę eTA. Obywatele Szwajcarii, podobnie jak 57 innych narodowości, są zwolnieni z obowiązku uzyskania wizy na krótkie wizyty w Kanadzie. Jeśli wjeżdżasz do kraju drogą powietrzną, przed wyjazdem musisz złożyć wniosek o kanadyjską ETA. Wnioskodawcy mogą wielokrotnie wjeżdżać do Kanady w okresie pięciu lat i mogą otrzymać pobyt do sześciu miesięcy na podróż. Po zatwierdzeniu dla obywateli Szwajcarii eTA jest elektronicznie powiązana z paszportem wnioskodawcy. Możesz ubiegać się o elektroniczne zezwolenie na podróż (eTA) online w dowolnym miejscu na świecie za pomocą komputera stacjonarnego, tabletu lub urządzenia mobilnego. Upoważnienie jest szybkie i łatwe oraz wysyłane w bezpieczny sposób drogą elektroniczną na adres e-mail wnioskodawcy.

Dokumenty wymagane dla obywateli Szwajcarii

 • Paszport — wszyscy kandydaci, którzy chcą uzyskać kanadyjską ETA, muszą posiadać paszport. Jednak przed złożeniem wniosku sprawdź datę ważności paszportu, ponieważ musi on być ważny jeszcze co najmniej 6 miesięcy od daty przyjazdu do Kanady.
 • Adres e-mail — choć kanadyjska ETA jest elektronicznie powiązana z paszportem, kopię upoważnienia otrzymasz e-mailem w formacie PDF. Nie musisz mieć wersji papierowej, ale nadal możesz ją wydrukować na wypadek, gdybyś jej potrzebował.
 • Metody PłatnościMożesz użyć karty kredytowej lub debetowej, a PayPal jest również prawidłową metodą płatności.
READ  Stany Zjednoczone zwiększają wsparcie zagraniczne dla małych projektów węglowych w energię jądrową: nowa energia jądrowa

Wiza do Kanady dla obywateli Norwegii

W przypadku turystyki ogólnej, biznesowej, tranzytowej lub krótkoterminowych celów medycznych obywatele Norwegii muszą ubiegać się o kanadyjską wizę eTA. Wszyscy norwescy goście muszą uzyskać wizę kanadyjską przed wjazdem do kraju. Obywatele norwescy odwiedzający Kanadę muszą uzyskać zezwolenie na podróż przed wjazdem do kraju. Odkąd rząd Kanady wdrożył w 2016 roku system elektronicznej autoryzacji podróży (eTA), proces ten został znacznie uproszczony. Norwegowie, którzy planują pobyt w Kanadzie do 180 dni, mogą ubiegać się o zwolnienie z obowiązku wizowego online, korzystając z prostego formularza wniosku eTA. Elektroniczne zezwolenie na podróż zatwierdzone do Norwegii to zezwolenie na wielokrotny wjazd, które pozwala jego posiadaczowi na pełny 6-miesięczny pobyt w Kanadzie przy każdym wjeździe. Po wydaniu kanadyjskiej e-deklaracji jest ona automatycznie powiązana z paszportem podróżnego. Kanadyjska eTA jest ważna przez pięć lat lub do wygaśnięcia powiązanego paszportu, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Obecnie możliwe jest uzyskanie zwolnienia z kanadyjskiej e-Visy do Norwegii wyłącznie przez Internet za pomocą prostego wniosku eTA, co eliminuje konieczność wizyty w kanadyjskiej ambasadzie lub konsulacie w celu osobistego ubiegania się o zezwolenie na podróż.

Dokumenty wymagane dla obywateli Norwegii

 • Paszport — wszyscy kandydaci, którzy chcą uzyskać kanadyjską ETA, muszą posiadać paszport. Jednak przed złożeniem wniosku sprawdź datę ważności paszportu, ponieważ musi on zachować ważność przez co najmniej kolejne 6 miesięcy od daty przyjazdu do Kanady.
 • Adres e-mail — choć kanadyjska ETA jest elektronicznie powiązana z paszportem, kopię upoważnienia otrzymasz e-mailem w formacie PDF. Nie musisz mieć wersji papierowej, ale nadal możesz ją wydrukować na wypadek, gdybyś jej potrzebował.
 • Metody płatności — możesz użyć karty kredytowej/debetowej lub konta PayPal, aby uiścić opłaty eTA.
READ  Rok od Brexitu: Jak mile widziani są teraz Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii?

Wiza do Kanady dla obywateli Czech

W 2015 r. rząd kanadyjski wprowadził zniesienie wiz online dla wybranych krajów. Obywatele Czech należą do tych, którzy nie potrzebują wizy, aby odwiedzić Kanadę w celach turystycznych, biznesowych lub zwykłego tranzytu w drodze do innego miejsca docelowego. Kanadyjskie elektroniczne zezwolenie na podróż (eTA) jest uznawane za ważne zezwolenie na podróż online. Obywatele Republiki Czeskiej podróżujący do Kanady mogą wjechać do kraju, korzystając z kanadyjskiego elektronicznego zezwolenia na podróż (eTA). Aby wjechać do Kanady w celach turystycznych, biznesowych, tranzytowych lub medycznych, obywatele Czech muszą ubiegać się o wizę eTA do Kanady. Jest ważny przez 5 lat i zapewnia obywatelom Czech maksymalnie 6 miesięcy pobytu na wizytę. Po zatwierdzeniu eTA jest elektronicznie powiązana z paszportem podróżnego. Podróżni, którzy chcą podróżować do Kanady z innych powodów, takich jak nauka lub praca, powinni skontaktować się z najbliższą ambasadą lub konsulatem Kanady, aby uzyskać więcej informacji. Czescy podróżni, którzy spełniają wszystkie kanadyjskie wymagania eTA, mogą rozpocząć wypełnianie formularza wniosku o eTA online. Formularz to prosta ankieta online, której wypełnienie zajmuje 20 minut.

Wymagania wizowe do Kanady dla obywateli Czech

 • Ważny dokument podróży lub paszport w celu ubiegania się o eTA w Kanadzie.
 • Ważna karta kredytowa lub debetowa albo konto PayPal do opłacenia eTA Canada.
 • Prawidłowy adres e-mail, na który ma być wysyłana eTA do Kanady w skrzynce odbiorczej.

Połączenie z mediami
Nazwa firmy: urzędnik kanadyjski
osoba kontaktowa: Makish Sharma Rustom
e-mail: Wyślij e-mail
telefon: +880 31-652225
Tytuł:2293/A Zakir Hussain Road, Chattogram
naród: Bangladesz
strona internetowa: www.canada-visa-online.org/bn/visa/