Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska sieć wymaga odnawialnej modernizacji o wartości 116 miliardów dolarów

prezes polskiego operatora sieci PSE Tomasz Sikorski, Powiedzieć agencji ReuteraPolskie sieci przesyłowe i dystrybucyjne będą wymagały inwestycji o wartości 116 miliardów dolarów (500 miliardów złotych) do 2040 roku.

Obecna strategia energetyczna Polski ma na celu dekarbonizację polskiej gospodarki i zwiększenie inwestycji w odnawialne źródła energii.

Polska jest nadal W dużym stopniu opiera się na węgluużywany do generowania około 70% jego mocy.

Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę w lutym ubiegłego roku Polska stara się zwiększyć udział odnawialnych źródeł energii w swoim koszyku energetycznym, a tym samym zmniejszyć zależność od importowanych paliw kopalnych.

Nowa polityka energetyczna Polski, rozwijana od czasu inwazji, Mam nadzieję, że widzisz 74% jej energii pochodzi ze źródeł zeroemisyjnych, w tym 50 GW energii odnawialnej do 2030 r. i 88 GW do 2040 r. Zgodnie ze strategią zainstalowana moc ma się podwoić do 130 GW w 2040 r.

W 2021 powstaje węgiel ponad 40% Zaopatrzenia Polski w energię w porównaniu do około 4% pochodzi z technologii odnawialnych.

według Poprzednie raporty rządoweRola węgla w miksie energetycznym Polski nie przekroczy 56% do 2030 roku.

Kraj planuje uruchomienie pierwszego bloku jądrowego o mocy około 1-1,6 gigawata w 2033 r.

„Zrewidowane prognozy… pozwolą nam wzmocnić suwerenność energetyczną Polski i konkurencyjność krajowej gospodarki oraz zapewnić bezpieczeństwo energetyczne obywatelom” – powiedziała minister klimatu Anna Moskowa.

Moskwa w zeszłym miesiącu spotkać z Zastępca sekretarza handlu USA Don Graves i sekretarz ds. energii Jennifer Granholm omówią bezpieczeństwo energetyczne Polski w świetle wojny na Ukrainie.

Polska już dużo zainwestowała w energię słoneczną, z jednym z szybko rozwijających się rynków fotowoltaicznych w Europie Międzynarodowa Agencja Energetyczna. Moc fotowoltaiczna wzrosła z 0,2 GW do 7,7 GW w latach 2016-2021.