Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiatr zmian wieje, gdy chłopcy rajdowi stają się mężczyznami

Wiatr zmian wieje w kierunku sportów motorowych i niezależnie od wyniku nadbrzeżnej rundy Rajdowych Mistrzostw Kenii (KNRC), która odbędzie się w najbliższą sobotę, ta świeżość, nadzieja i aspiracja przygotowują na nieuniknione przekazanie pokoleń.

Niedawno kierowca FIA Rally Star, Jeremiah Wahom, zdobył trzecie miejsce po walce z najlepszymi obrońcami w Rajdzie Eldoret, podczas gdy jego kolega z zespołu McRae Kimathi zajął czwarte miejsce, umacniając swoje drugie miejsce w klasyfikacji KNRC. Ostatni raz był świadkiem tego scenariusza w latach 90., kiedy Patrick Axle rządził Njeru , Jonathan Toroetic i Ian Duncan Zgromadzenie.

Młodzicy jeżdżący fabrycznymi samochodami Ford Fiesta Rally3 przygotowanymi przez M-Sport Poland, ścigający się na szutrach, w terenie i błocie, zawsze wyglądając jak najlepsi uczniowie. Jednym z takich miejsc był Eldoret, gdzie niektóre odcinki były maksymalnie mokre, a Jasmeet Chana ponownie zwyciężył dzięki kilkudziesięciu latom doświadczenia Iana Duncana w klasycznym Datsun 240Z z napędem na tylne koła, które doprowadziło go do imponującego drugiego miejsca. Młodzi kierowcy to ludzie z misją. Oczekuje się, że ich gwiazda, Hamza Anwar, który nie miał szczęścia w KNRC, zakończy swój udział w Rajdowych Mistrzostwach Świata Juniorów (JWRC) w Grecji na początku przyszłego tygodnia. Podąża tą samą zakrzywioną ścieżką, którą Kimathi obrał w zeszłym roku w ramach programu przeznaczonego dla kierowców dzisiejszych i przyszłych.

Na długo przed tym, zanim zapomniano o wynikach Eldoret Rally, w mediach społecznościowych zdominowały dobre wieści z Wielkiej Brytanii – niezwiązane ze lekkoatletyką – po tym, jak 14-letni Aman Ganatra po zakończeniu zawodów Swift Rallycross Championship w Walii znacząco zmienił tempo czwarty. W swojej klasie po zajęciu trzeciego miejsca w półfinale. W niedzielę Ganatra zmusił entuzjastów do skupienia uwagi, wskazując, że Kenia rzeczywiście posiada talent, który, jeśli zostanie dobrze wykorzystany, może w niedalekiej przyszłości wyprodukować supergwiazdy na obcej ziemi, takie jak Tejas Hirani przed Wahomem.

READ  Umiera pisarz i aktor Shiv Kumar Subramaniam, który grał różne role

Wracając do kierowców gwiazd rajdowych FIA: Kiedy to się zaczęło dwa lata temu, niewiele można było oczekiwać tak szybko po naleganiach dyrektora generalnego WRC Safari Rally Phineasa Kimathi i byłego prezydenta FIA Jeana Todta, którzy odegrali kluczową rolę w przywróceniu Safari na rynek gra w Rajdowych Mistrzostwach Świata z myślą o przyszłości.

McRae Kimathi i Mwangi Keone wprawili w osłupienie świat, kończąc w zeszłym roku Rajdowe Mistrzostwa Świata w Szwecji, mimo że nigdy wcześniej w życiu nie rywalizowali na lodzie, co skłoniło światowe media do zrównania ich wyników z wynikami jamajskiej drużyny bobslejowej na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 1988 roku w Calgary. Alberta, Kanada.

Podobnie jak w Kenii, na Jamajce nie ma śniegu, ale to nie powstrzymało Dudleya Stokesa, Devona Harrisa, Michaela White’a i Chrisa Stocka przed dotarciem na Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Zostali wymienieni jako DNF, ale ich próba wystrzeliła ich w międzynarodowe światło reflektorów, uwiecznione w hollywoodzkim hicie Cool Runnings.

Ich wysiłki przyniosły finansowanie i sponsoring, które Jamajka nadal się rozwija i weszła już do swojej pierwszej kobiecej drużyny na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu w 2018 r. w Korei Południowej. Polska ekipa telewizyjna nakręciła film dokumentalny o McRae i Kioni o podobnej fabule. Co dalej z programem FIA Rally Star?

Zespół jest w pełni zaangażowany w KNRC i JWRC firmy Anwar po wsparciu Safaricom i Kenya Airways dla Safari Rally i KNRC.

Jednak kierowcy ci nie byli w stanie polecieć wyżej podczas tegorocznych Mistrzostw Afryki ze względu na ograniczenia budżetowe.

Chociaż mówią, że zażyłość rodzi pogardę w życiu, zupełnie odwrotnie jest w sporcie, gdzie rywalizacja i kontakt z lepszymi zawsze mogą cię rozweselić.