Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości z Trumpa dzisiaj: Trump podejrzany o „grę w muszle” w podziemnych gazetach w śledztwie Mar-a-Lago, gdy Green celuje w Ukrainę

Trump oskarża rząd o „obojętność” i „zdradę” wobec społeczności Ohio

Doniesiono, że Departament Sprawiedliwości USA bada zawartość i przemieszczanie się pudełka, które pojawiło się w posiadłości Donalda Trumpa Mar-a-Lago pod koniec zeszłego roku, tajemnica, która rzekomo stała się centralnym elementem śledztwa prowadzonego przez specjalnego doradcę Jacka Smitha w sprawie byłego sprawa prezydenta. Niewłaściwe obchodzenie się z poufnymi dokumentami.

Śledczy federalni podobno podejrzewają pana Trumpa lub jego współpracowników o „fałszywą grę” z wrażliwymi dokumentami CNN.

W międzyczasie były prezydent skrytykował Emily Kohrs, zastępcę specjalnego wielkiego jury z Georgii, która badała jego próby sabotowania wyborów, oskarżając ją w swoim koncie Truth Social o „szał medialny” w ramach „czysto politycznej kontynuacji The Greatest Witch of All Time” opisując jej rundę wywiadu jako „śmieszne”.

W rocznicę rosyjskiej wojny na Ukrainie były prezydent twierdził, że zakończenie wojny wymaga spotkania z obydwoma przywódcami w celu „stukania w głowy”, podczas gdy jego sojuszniczka Marjorie Taylor Greene zażądała od Kongresu „przeglądu” wydatków USA na wsparcie Ukrainy.

Tymczasem Trump powiedział, że zakończenie wojny wymaga „mówienia” zarówno Władimirowi Putinowi, jak i Wołodymyrowi Zełenskiemu rzeczy, których „nie będą chcieli słyszeć”.

1677279608

Co to jest w ogóle specjalne wielkie jury?

Publiczne komentarze i wywiady medialne ze specjalnym zastępcą wielkiego jury badającym próby Donalda Trumpa wywnioskowania wyniku wyborów w Georgii wzbudziły w tym tygodniu pewne brwi po tym, jak omówiła proces często owiany tajemnicą, który może doprowadzić do pierwszego w historii aktu oskarżenia przeciwko prezydentowi były.

Odpowiedz na pytania:

Alexa Woodwarda24 lutego 2023 23:00

1677276008

Kim jest Fanny Willis, prokurator generalny Gruzji, która może obalić Trumpa?

Opublikowano przekleńczą rozmowę telefoniczną między Donaldem Trumpem a sekretarzem stanu Georgia Bradem Raffenspergerem Washington Post Późną nocą 3 stycznia 2021 r.

Kilka godzin później Fannie Willis rozpoczęła swój pierwszy dzień pracy jako prokurator okręgowy w hrabstwie Fulton, biurze prowadzącym obecnie śledztwo w sprawie byłego prezydenta, a rozmowa telefoniczna służyła jako główny dowód przeciwko niemu.

Prokurator okręgowy z długą historią zwalczania przestępczości zorganizowanej ma teraz na celowniku byłego szefa.

Alexa Woodwarda24 lutego 2023 22:00

1677272408

Dlaczego telefon Trumpa mający na celu obalenie wyników wyborów w Gruzji był tak druzgocący

Wielka ława przysięgłych w hrabstwie Fulton w stanie Georgia zaleciła postawienie wielu zarzutów w wyniku dochodzenia w sprawie wysiłków Donalda Trumpa zmierzających do obalenia wyników wyborów w Georgii w 2020 roku.

NiezależnyJohn Bowden przygląda się, dlaczego telefon zaszkodził Trumpowi i fałszywym oskarżeniom o oszustwa wyborcze, które napędzały jego próby utrzymania się przy władzy i kampanię w 2024 roku:

Alexa Woodwarda24 lutego 2023 21:00

1677271770

Trump chce „stuknąć głowy” i powiedzieć Putinowi i Zełenskiemu rzeczy, których „nie chcą słyszeć”, aby zakończyć wojnę na Ukrainie

W pierwszą rocznicę trwającego rosyjskiego ataku na Ukrainę Donald Trump stwierdził, że zakończenie wojny oznacza „uderzenie ludzi w pokoju” w głowy.

Powiedział też, że zarówno Władimir Putin, jak i Wołodymyr Zełenski muszą usłyszeć rzeczy, których żaden przywódca nie chce usłyszeć.

„Trzeba zaprowadzić ludzi do pokoju, trzeba pukać im w głowy” – powiedział w piątek w audycji radiowej prawicowej osobowości Glenna Becka. „Oznacza to mówienie rzeczy Putinowi, mówienie Zełenskiemu rzeczy, których nie będą chcieli usłyszeć”.

„To jest coś, co się wydarzy” – powiedział.

Alexa Woodwarda24 lutego 2023 20:49

1677271428

Marjorie Taylor Greene chce kongresowego „audytu” wydatków USA na Ukrainie

Skrajnie prawicowa kongresmenka Marjorie Taylor Greene ogłosiła w czwartkowym programie Fox News Tuckera Carlsona, że ​​ponownie przedstawi rezolucję dotyczącą przeglądu wszystkich wydatków na wojnę na Ukrainie w pierwszą rocznicę jej powstania.

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby odrzucił decyzję, mówiąc, że nic nie wskazuje na to, by jakiekolwiek zasoby, broń i zdolności dostarczone Ukrainie zostały niewłaściwie wykorzystane, skradzione, sprzedane na czarnym rynku lub przywłaszczone przez Rosję.

Alexa Woodwarda24 lutego 2023 20:43

1677270608

Skrzynia pieniężna kampanii DeSantisa może dać mu przewagę nad Trumpem

Ogromna skrzynia wojenna, którą Ron DeSantis trzymał podczas udanej ubiegania się o reelekcję w zeszłym roku, powinna skłonić go do poprowadzenia misji zbierania funduszy, jeśli ogłosi swoją kandydaturę na prezydenta w nadchodzących tygodniach.

Podobno gubernator Florydy stracił prawie 75 milionów dolarów na koncie bankowym należącym do jego stanowego komitetu wyborczego. W zeszłym tygodniu zgłoszona kwota w kasach przyjaciół Rona DeSantisa – nazwa jego komitetu wyborczego w 2022 roku – wynosiła 74 832 648 dolarów, zgodnie z danymi Departamentu Wyborów Florydy.

To znacznie więcej niż dwóch potencjalnych pretendentów do nominacji Republikanów, były gubernator Karoliny Południowej Nikki Haley i były sekretarz stanu Mike Pompeo.

Teoretyczny DeSantis Super PAC o wartości 14 milionów dolarów miałby łącznie ponad 61 milionów dolarów w kasie kampanii Donalda Trumpa.

Alexa Woodwarda24 lutego 2023 20:30

1677268808

Sędzia odrzuca prośby mediów o ujawnienie dokumentów Trumpa 6 stycznia

Orzeczenie sędziego Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych Beryl Hoyle w Waszyngtonie mówi w czwartek, że orzeczenie sądu federalnego chroniące tajemnicę ławy przysięgłych zabrania udostępniania akt związanych ze sporami rozstrzyganymi za zamkniętymi drzwiami.

„Odpowiednio, [the rule] Takie ujawnienie jest niedozwolone, przynajmniej na razie i być może na zawsze, dlatego prośby składających petycje są odrzucane” – napisał sędzia.

Dodała, że ​​„wymagana jest ciągła poufność niektórych szczegółów dotyczących tego śledztwa w przypadku świadków wielkiej ławy przysięgłych i śledztwa rządowego”.

We wniosku z serwisów informacyjnych argumentowano, że interes publiczny w dochodzeniu wielkiej ławy przysięgłych przeważa nad potrzebą zachowania tajemnicy. Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych sprzeciwił się ich argumentom w związku z trwającym dochodzeniem agencji w sprawie prób sabotowania wyników wyborów w 2020 roku.

(AP)

Alexa Woodwarda24 lutego 2023 20:00

1677267008

Mike Lindell chce pozwać Kevina McCarthy’ego za nagranie z 6 stycznia dostarczone Tuckerowi Carlsonowi

Sprzedawca poduszek i teoretyk spiskowy oszustw wyborczych, Mike Lindell, mówi, że chce pozwać Kevina McCarthy’ego po tym, jak mówca Partii Republikańskiej ogłosił plany udostępnienia wyłącznie Tuckerowi Carlsonowi, osobowości Fox News, materiału filmowego z ataku na Kapitol Stanów Zjednoczonych 6 stycznia 2021 r.

Twierdził, że usługa przesyłania strumieniowego Lindell-TV, Lindell, została „zraniona brakiem dostępu” do materiału filmowego i że udostępnianie go wyłącznie innej sieci stanowiło niekonstytucyjną dyskryminację.

„Nie zamierzamy siedzieć z założonymi rękami i pozwolić, by tak się stało” – powiedział Lindell. „Dlaczego Fox po prostu to dostaje? Żeby mogli to bardziej ukryć? To jest do bani. Wszyscy, łącznie z nim.” pokój wojennyWszyscy musimy zobaczyć, co jest na tych taśmach, i musimy zobaczyć je wszystkie”.

(AP)

Alexa Woodwarda24 lutego 2023 19:30

1677265208

Pełna historia: Trump został oskarżony o „grę w muszelki z tajnymi dokumentami” po przeniesieniu funduszu

Śledczy Departamentu Sprawiedliwości badają, w jaki sposób Donald Trump i co najmniej jeden z jego długoletnich współpracowników mogli ukryć pudełko zawierające dokumenty z hashtagami podczas przeszukiwania jego posiadłości na Florydzie przez agentów FBI.

NiezależnyAndrew Feinberg wyjaśnia:

Alexa Woodwarda24 lutego 2023 19:00

1677263048

Just in: Czy Trump gra w „grę losową” z sondą Mar-a-Lago?

Departament Sprawiedliwości USA bada, w jaki sposób pudełko z tajnymi aktami zawierającymi kopie tablic prezydenckich zniknęło w zeszłym roku z posiadłości byłego prezydenta Mar-a-Lago, pomimo wcześniejszych poszukiwań agentów federalnych i pomocników, poinformowało CNN.

Śledczy pracujący pod kierunkiem specjalnego doradcy Jacka Smitha przeprowadzili wywiad z doradcą Donalda Trumpa, który skopiował tajne materiały w pudełku, używając swojego telefonu, aby umieścić go na laptopie. Według anonimowego źródła, które rozmawiało z CNN, prokuratorzy wywołali hasło do laptopa, które podała.

Zespół prawny Trumpa przyznał, że przekazał śledczym pudełko i laptopa, ale prokuratorzy federalni chcą wiedzieć, dlaczego nie zostały one przedstawione wcześniej i czy Trump lub którykolwiek z jego współpracowników wiedział o przedmiotach lub ich przemieszczaniu, zgodnie z CNN.

Sieć zacytowała osobę, która powiedziała, że ​​były prezydent może grać w „fałszywą grę z tajnymi dokumentami”.

(Reuters)

Alexa Woodwarda24 lutego 2023 18:24