Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości z Brexitu: Marzenie o emigrantach w Wielkiej Brytanii może skończyć się po Brexicie przeprowadzką do Hiszpanii „odległy sen” | Świat | Aktualności

Sylvie Berman mówi, że Brexit „nie ma żadnych zalet”

Mówi się, że emeryci są zaniepokojeni nowymi przepisami po Brexicie, które doprowadzą do utraty rządowych praw emerytalnych i dostępu do opieki zdrowotnej, jeśli wyprowadzą się za granicę w tym roku. Dzieje się tak pomimo zapowiedzi rządu w styczniu, że każdy, kto przenosi się do Unii Europejskiej lub Szwajcarii po oficjalnym zerwaniu przez Wielką Brytanię z blokiem, nadal otrzyma emeryturę od państwa brytyjskiego. Ale ostatnio nastąpiły zmiany w sposobie obliczania tygodniowych wypłat emerytur dla osób, które planują wyjechać za granicę w dalszej części tego roku.

Oznacza to, że wszyscy emigranci, którzy przenoszą się do Unii Europejskiej i którzy wcześniej mieszkali w Australii, Kanadzie lub Nowej Zelandii, zostaną dotknięci tym problemem, ponieważ mogą otrzymać mniej emerytur.

„Epidemia i kac po Brexicie stłumiły apetyt wielu osób pragnących przejść na emeryturę za granicą, z pewnością na krótką metę” – powiedział The Telegraph Andrew Tully z Canada Life, ubezpieczyciel.

Wezwał także ludzi do sprawdzenia, czy mieszkanie w innym kraju lub uzyskanie wizy za granicą może wpłynąć na ich status podatkowy.

Dzieje się tak po tym, jak liczba brytyjskich emerytów mieszkających w krajach Unii Europejskiej zmniejszyła się o 1900 na początku tego roku, ujawniono dane Ministerstwa Pracy i Emerytur.

Mówi się, że brytyjscy emeryci są zaniepokojeni nowymi przepisami emerytalnymi po Brexicie (Zdjęcie: Getty)

Liczba w 2017 r. Wynosiła 475 tys., Ale od tego czasu spadła o około 8 tys. Do 466 920 w tym roku.

59-letnia Cathy Randall z Redditch w północno-wschodnim Worcestershire planowała przejść na emeryturę w Marbelli na południowym wybrzeżu Hiszpanii.

Przyznała jednak, że nowe zasady obowiązujące po Brexicie sprawiły, że poczuła się „nieswojo” w związku z przejściem.

READ  Kamala Harris podczas swojej pierwszej zagranicznej podróży otrzymuje wyboisty chrzest z powodu imigracji | Kamala Harris

Powiedziała: „Uwielbiam cieplejszy klimat i byłby to idealny sposób na życie pod koniec naszych dni.

Czytaj więcej: Infiltracja Egiptu: mity królowej Nefertiti zostały rozbite

Nastąpiły zmiany w sposobie obliczania tygodniowych wypłat emerytur

Nastąpiły zmiany w sposobie obliczania tygodniowych wypłat emerytur (Zdjęcie: Getty)

„Rozmawiasz z ludźmi, którzy robili to w przeszłości, słyszysz o ich stylu życia i chcesz tego samego.

„Ale Brexit utrudnił to teraz”.

Dodała, że ​​obawia się, że w przyszłości zasady mogą się ponownie zmienić, co oznacza, że ​​istnieje „strach przed nieznanym”.

Pani Randall powiedziała: „Panuje niepokojąca niepewność, a przeprowadzka do Hiszpanii jest teraz odległym marzeniem – zwłaszcza, że ​​mój mąż nigdy nie sprzedał całego pomysłu.

nie przegap
Chiny zmuszają Indie, Australię i Stany Zjednoczone do zjednoczenia się w walce o przygotowanie [REVEALED]
Frost atakuje Unię Europejską z powodu napięć związanych z Brexitem – ale mamy nadzieję, że wkrótce nastąpi przełom [INSIGHT]
Zmieniające się przypadki w Indiach prawie się podwoiły w ciągu czterech dni – Hancock wydaje ostrzeżenie [DATA]

Dane rządowe pokazały, że liczba brytyjskich emerytów mieszkających w krajach Unii Europejskiej spadła o 1900 na początku tego roku

Dane rządowe pokazały, że liczba brytyjskich emerytów mieszkających w krajach Unii Europejskiej spadła o 1900 na początku tego roku (Zdjęcie: Getty)

Nick Dalby z Doncaster również planował w zeszłym roku przeprowadzić się do Francji ze swoim partnerem.

60-latek kupił nieruchomość w wiosce niedaleko Limoges, ale umowa upadła, gdy ograniczenia graniczne podczas blokady uniemożliwiły im latanie.

Oznacza to również, że nie mogli uzyskać rezydentury przed terminem Brexitu 31 grudnia 2020 roku.

„Wszystko zaplanowaliśmy i musieliśmy działać teraz” – powiedział Dalby.

Wielka Brytania oficjalnie zerwała więzi z Unią Europejską w grudniu ubiegłego roku

Wielka Brytania oficjalnie zerwała więzi z Unią Europejską w grudniu ubiegłego roku (Zdjęcie: EXPRESS)

„Sytuacja jest znacznie trudniejsza od stycznia, kiedy swoboda przemieszczania się do Unii Europejskiej zmniejszyła się i wygląda na to, że przenosi się w inne miejsce na świecie”.

READ  John Bolton twierdzi, że Donald Trump „celowo sprawia wrażenie tyrana na własne podobieństwo, chcąc zastraszyć sędziów”

W międzyczasie słoń z Hameli również walczył o spłatę kredytu hipotecznego na nieruchomość emerytalną, którą kupił na Cyprze.

Napotkał przeszkodę na drodze po tym, jak odkryto, że niektóre banki w krajach europejskich zmieniły warunki udzielania kredytów obywatelom Wielkiej Brytanii od czasu Brexitu.

Pan Hamlani i jego żona Melanie z South Shields zostali poinformowani na początku tego roku, że będą musieli zapłacić ostatnią ratę w 2025 roku.

Mówi się również, że pandemia Covid siała spustoszenie wśród osób podróżujących za granicę

Mówi się również, że pandemia Covid siała spustoszenie wśród osób podróżujących za granicę (Zdjęcie: Getty)

Powiedział: „Chodziło o to, żeby spędzić tam czas, który chcieliśmy, kiedy przeszliśmy na emeryturę, ale być może będziemy musieli go sprzedać teraz.

„Zawsze rozmawialiśmy o emeryturze za granicą i wciąż mamy na to nadzieję, ale teraz jest o wiele więcej.

Potrzebujemy większej jasności co do naszych praw i sprawdzić, czy będziemy w stanie to zrobić pod względem finansowym.

„Przepisy wszystkich krajów europejskich zmieniają się i nadal są zawieszone w powietrzu”.