World

Badacz WHO twierdzi, że Covid mógł zacząć od chińskiego naukowca zbierającego próbki od nietoperzy

„W Wuhan są inne interesujące laboratoria, takie jak CDC, które również pracowały z nietoperzami” – powiedział.

„Najbardziej martwi mnie drugie laboratorium obok rynku, ponieważ zajmowało się również koronawirusami, nie mając takiego samego poziomu wiedzy specjalistycznej ani bezpieczeństwa…

„Kiedy nas oprowadzono, myślałem, że wszystko wygląda na nowe. Zapytałem, ile lat ma laboratorium, a oni powiedzieli:„ Przeprowadziliśmy się 2 grudnia ”.

„Właśnie wtedy wszystko się zaczęło. Wiemy, że przeniesienie laboratorium powoduje zakłócenie wszystkich procedur. Musisz przenieść kolekcję wirusów i próbek. Dlatego ten okres i to laboratorium są tak interesujące”.

Ciąg dalszy teorii wycieku laboratoryjnego

Eksperci z Wielkiej Brytanii powiedzieli, że to „rozsądne”, że pracownik laboratorium przywiózł wirusa z powrotem do Wuhan, co również pasuje do badań genetycznych wykazujących, że wyskoczył ze zwierzęcia.

„To ma dla mnie sens” – powiedział dr Jonathan Stoye, szef grupy Retrovirus-Host Interactions Laboratory w Francis Crick Institute.

„Moje odczucia, gdy czytałem oryginalny raport WHO, nie miały powodu, aby nazwać to wysoce nieprawdopodobnym, więc zawsze było to trochę dziwne.

“Od jakiegoś czasu mówię, że to nierozwiązane, łącze laboratoryjne wciąż istnieje i musimy wiedzieć więcej. Pytanie brzmi, jak zacząć zdobywać więcej.

„Moim zdaniem nie ma dowodów na manipulację wirusem, ale wiemy, że ci badacze pobierali próbki od nietoperzy, więc mogli coś nosić”.

Badania genetyczne potwierdzają zarówno scenariusz wycieku in vitro, jak i dzikiej infekcji

Ravi Gupta, profesor mikrobiologii na Uniwersytecie w Cambridge, powiedział, że obecne badania genetyczne wspierają zarówno scenariusz wycieku in vitro, jak i dzikiej infekcji.

„Czynniki genetyczne są zgodne ze scenariuszem infekcji infiltracji w laboratorium/pracy terenowej opisanym przez lidera misji WHO, a także są zgodne z infekcją na wolności przez pracownika poza laboratorium” – powiedział.

READ  Plan Bidena obiecuje „największe wysiłki na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi w historii USA” | Joe Biden

Jednak inni badacze stwierdzili, że komentarze nie przyczyniły się do przyspieszenia śledztwa.

„Istnieje wiele potencjalnych dróg przenoszenia wirusa na ludzi” – powiedział profesor David Robertson, kierownik ds. genomiki wirusowej i bioinformatyki na Uniwersytecie w Glasgow.

“Peter odnosił się tylko do czegoś, co było możliwe. Ponieważ nie ma na to dowodów ani żadnego powiązania z wyciekiem laboratoryjnym, pozostaje to tylko spekulacją”.

About the author

Halsey Pearson

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment