World

Wiadomości na żywo dotyczące koronawirusa: Zgony w Anglii i Walii osiągają najwyższy poziom od trzech miesięcy; Indonezja zmaga się z rosnącą liczbą przypadków | wiadomości ze świata

Pakistan We wtorek osiągnął cel, aby zaszczepić milion osób dziennie przeciwko Covid-19, czyniąc postępy w swojej kampanii szczepień zaledwie kilka tygodni przed terminem, w którym pracownicy pełniący funkcje publiczne mają otrzymać świadectwa szczepień, donosi Reuters.

Rząd ogłosił w zeszłym tygodniu, że od końca tego miesiąca pracownicy szkół, centrów handlowych, hotelarstwa, transportu i podróży lotniczych będą mieli zakaz wstępu do urzędów publicznych, o ile nie uzyskają dyplomu.

„Z przyjemnością informujemy, że cel, który wyznaczyliśmy dla miliona szczepionek dziennie, został przekroczony” – powiedział w tweecie Asad Omar, minister odpowiedzialny za operacje Covid-19.

Asad Umar
(@Asad_Umar)

Z radością informujemy, że wyznaczony przez nas cel dla miliona szczepionek w jeden dzień został przekroczony wczoraj o 10 lakh 72 tys. szczepionek. Wszystkie sfederowane podmioty z Pendżabu, Sindh, KB i Islamabadu przyczyniły się do tworzenia rekordów. Niesamowita wydajność wszystkich zaangażowanych


3 sierpnia 2021

Pakistan odnotował wzrost zachorowań na koronawirusa, napędzany wysoce zaraźliwym wariantem delta, który poważnie obciążył jego słabą infrastrukturę zdrowotną.

Spośród 220 milionów ludzi ponad 31 milionów otrzymało zastrzyki pojedynczej szczepionki, ale tylko 6,7 miliona zostało w pełni zaszczepionych, według National Command and Operations Center (NCOC), organu wojskowego, który nadzoruje operacje Covid-19 .

Powiedział, że Pakistan odnotował 3582 nowe przypadki i 67 zgonów w ciągu ostatnich 24 godzin, z ponad 3300 osobami w stanie krytycznym. Do tej pory 23 529 osób zmarło na Covid-19 w Pakistanie, z ponad milionem infekcji.

Urzędnicy twierdzą, że ponad 70% nowych przypadków to infekcje typu delta.

Po powolnym rozpoczęciu kampanii szczepień nowe wymagania dotyczące świadectw szczepień spowodowały napływ ludzi szukających zastrzyków, z kolejkami sięgającymi kilometra przed niektórymi centrami szczepień, szczególnie w południowym mieście portowym. Karaczi, stolica prowincji Sindh.

Asad Umar
(@Asad_Umar)

Islamabad stał się pierwszym miastem w Pak z populacją co najmniej 1 miliona, w którym 50% kwalifikującej się populacji zostało zaszczepione co najmniej jedną dawką. Peszawar i Bendi 35%, Faisalabad 28%, Lahore / Gujranwala / Sialkot / Sargodha 27%, Karaczi 26%, Hyderabad 25%.


3 sierpnia 2021

Rząd regionalny w Sindh wywarł dodatkową presję na ludzi, aby otrzymali szczepienie, ostrzegając, że zablokuje pensje pracowników rządowych i zablokuje mobilne karty SIM, chyba że mają wymagane certyfikaty.

Według NCOC około 23% osób testowanych na Covid-19 w Karaczi w ostatnich dniach ma wirusa, podczas gdy wskaźnik pozytywnych testów w całym kraju wynosi ponad 7%.

READ  Setki Afgańczyków pakuje amerykański samolot wojskowy w desperackiej próbie ucieczki przed talibami | wiadomości ze świata

About the author

Halsey Pearson

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment