World

W Turcji rośnie gniew z powodu rządowego postępowania z pożarami lasów | indyk

przez ludzi indyk Szukają odpowiedzi na temat tego, jak letnie pożary buszu desperacko wymknęły się spod kontroli, po siedmiu kolejnych dniach niezwykle ostrych pożary który nadal wybucha na południu i zachodzie kraju.

Osiem osób, w tym dwóch strażaków, zginęło w pożarach, które wybuchły ogarnęła dużą część śródziemnomorskiego wybrzeża Turcji Od zeszłego tygodnia zniszczeniu uległy duże obszary lasów sosnowych i pól uprawnych. Podczas gdy w ponad 30 hrabstwach ugaszono 137 pożarów, co najmniej dziewięć nadal płonie, a ponad 10 000 osób musi jeszcze wrócić do zniszczonych domów, kurortów i hoteli, które ewakuowano w środku sezonu turystycznego.

Silne wiatry, niska wilgotność i upalne temperatury – warunki pogodowe, które pomogły rozprzestrzenić pożary – prawdopodobnie utrzymają się w przyszłym tygodniu, co, jak się powszechnie obawia, może stać się coraz bardziej normalne w regionie ze względu na konsekwencje kryzys klimatyczny Nie da się tego zignorować. Według danych satelitarnych intensywność cieplna pożarów lasów jest czterokrotnie wyższa niż cokolwiek zarejestrowanego w Turcji. Udostępniono opiekunowi zeszły tydzień.

„Błagam przez pięć dni, umieram i błagam [for the authorities to help]Mieszkaniec wioski w pobliżu kurortu Marmaris, który stracił dom, powiedział w filmie, który stał się wirusowy na Twitterze. „Nie było tu nawet ani jednego wozu strażackiego. Mówili, że pomogą, jak ogień zbliży się do domów. No, proszę bardzo, podjechał pod domy. Jak u licha może być taki wydział, taki Wydział?”

“Teraz mówią, że powinienem naprawić swój dom… Niech ich szlag trafi. Jeśli boją się Boga lub sumienia, powinni zrezygnować.”

Pożary też mają Rozprzestrzenił się na inne części basenu Morza Śródziemnego, w tym Liban, Grecja, Hiszpania i Włochy, gdzie gorące powietrze z Afryki Północnej podnosi temperaturę powyżej 40 stopni Celsjusza (104 stopnie Fahrenheita).

READ  Jeffrey Cox News Live: Boris Johnson twierdzi, że Wielka Brytania nie jest zdalnie skorumpowana

Ale w Turcji, gdzie pożary pochłonęły 95 000 hektarów (234 650 akrów) w porównaniu ze średnią 13 516 hektarów o tej porze roku, Prezydent Erdogan Rząd spotkał się z oskarżeniami o złe zarządzanie i nieprzygotowanie po przyznaniu się do braku w kraju nadających się do użytku samolotów przeciwpożarowych.

W domu we wsi Kokertme niedaleko Bodrum w prowincji Mugla wybuchł pożar. Zdjęcie: Emre Tazigul/Associated Press

„Żyjemy w piekle i nie jesteśmy pewni, co teraz robić”, powiedział Ahmet Aras, burmistrz Bodrum, nadmorskiego obszaru turystycznego, w filmie zamieszczonym w mediach społecznościowych.

„Nie da się tu ingerować z ziemi… Tutaj może być tylko ingerencja samolotów, ale teraz jest już za późno”, powiedział, gdy gęsty dym przesłonił błękitne niebo za nim.

Samoloty zrzutowe z Ukrainy, Rosji, Azerbejdżanu i Iranu mają Przyjdź pomóż TurcjiPodczas gdy Ankara początkowo wydawała się niechętna do przyjęcia pomocy od krajów zachodnich, Unia Europejska w poniedziałek rozmieściła żołnierzy i kilka samolotów do pomocy. We wtorek, po naciskach w mediach społecznościowych, siły policyjne w końcu zaczęły używać armatek wodnych – często używanych w coraz bardziej autorytarnym kraju. Pokojowe protesty rozpraszają się – Żeby gasić pożary.

Tymczasem miejscowi mają Napełniali wodą wszystko, od domowych wiader po komercyjne betoniarki, próbując samodzielnie gasić pożary. Reakcja rządzącej Erdogana Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP) już spadła w sondażach z powodu złego zarządzania turecką AKP. kryzysy gospodarcze, jest postrzegane w wielu kręgach jako naciągane.

Prezydent Erdogan na konferencji prasowej w Ankarze na temat pożarów lasów w Turcji
Prezydent Erdogan odszedł na konferencji prasowej w Ankarze na temat pożarów lasów we wtorek. Zdjęcie: Agencja Anadolu/Getty Images

Podczas weekendowej wizyty w celu sprawdzenia uszkodzeń Marmaris, Erdogan wywołał konsternację, rzucając w rozbitków pakietami tureckiej herbaty z jadącego autobusu, a lokalny urzędnik AKP wywołał powszechne oburzenie, twierdząc, że warunki pożyczki na odbudowę byłyby zbyt hojne. których domy nie spłonęły, chciałbym, aby ich domy też się spłonęły.

indyk Powiązany z rządem organ nadzorczy mediów We wtorek wydał oświadczenie ostrzegające stacje telewizyjne, że trwające relacje na żywo z pożarów buszu „obniżają morale ludzi” i mogą zostać ukarane.

Gdy skala kryzysu staje się jasna i rośnie gniew opinii publicznej, wydaje się, że urzędnicy rządowi odrzucili wczesne zarzuty, że pożary zostały wzniecone przez dzieci lub twardą Partię Pracujących Kurdystanu (PKK). Zamiast tego, dowody sugerują, że prawie dwie dekady polityki rządu AKP przyczyniły się do niekontrolowanego rozprzestrzeniania się pożarów w tym roku, powiedział Erdoğan Atmeş, ekspert ds. polityki leśnej.

„Lasy w Turcji nie są odpowiednio chronione jako ekosystemy, a zamiast tego są postrzegane jako obszary generujące dochody… Od 2020 r. 6% wszystkich gruntów leśnych nie jest już [classified as] Lub jest przeznaczony na inne cele, takie jak turystyka, górnictwo i energetyka.

Ponadto w związku z kryzysem gospodarczym zmniejszono budżet przeznaczony na zapobieganie pożarom lasów, a menedżerowie w Generalnej Dyrekcji Lasów posiadający wiedzę i doświadczenie w zakresie pożarnictwa zostali usunięci z pracy i zastąpieni osobami prorządowymi.”

Gökçe Oygun ze Stambułu, który udał się do Manavgat w prowincji Antalya z grupą pomocy, aby pomóc rolnikom chronić krowy i inne zwierzęta gospodarskie przed płomieniami i dymem, powiedział, że wiele osób dotkniętych chorobą, które spotkała, mówiło o braku ochrony państwa. Z nimi.

„Czujemy, że odkryliśmy, że sami jesteśmy państwem” – powiedziała.