Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości Borisa Johnsona na żywo: Sharma mówi, że Chiny jeszcze nie potwierdziły obecności na Cop26

Przetasowania Borisa Johnsona: jak wygląda jego nowy zespół?

ChinyPrezydent Xi Jinping Nie potwierdził jeszcze, czy weźmie udział policjant 26 konferencja klimatyczna w Glasgow Jeszcze w tym roku minister gabinetu Alok Sharma Przyjąłem do wiadomości.

Jednak Sharma powiedział w niedzielę BBC, że jest „bardzo optymistyczny”, że kraj wyśle ​​zespół negocjacyjny na rozmowy, które są postrzegane jako niezbędne do uzgodnienia istotnych środków w celu rozwiązania kryzysu klimatycznego.

przyszedł w formie Boris JohnsonRząd Wielkiej Brytanii został ostrzeżony, że Wielka Brytania stoi w obliczu „Bezpieczeństwo narodowe Sprawa „z powodu nagłego niedoboru zaspokoić (CO2) wykorzystywane przez przemysł spożywczy i napojów, gdzie problem powoduje problemy w łańcuchu dostaw żywności.

Ranjit Singh Bhubaran, właściciel Bernard Matthews 2 Sisters Food Group ostrzegło w sobotę, że „ogromne ilości żywności mogą zostać zmarnowane” w całym kraju z powodu niedoborów związanych z rosnącymi hurtowymi cenami gazu.

Tymczasem NHS Przywódca ostrzegł, że operacje mogą być zagrożone niedoborem dwutlenku węgla, jeśli ministrowie nie nadadzą priorytetu usługom zdrowotnym w rozmowach kryzysowych.

16320590991

W sobotę wieczorem ujawniono, że Andy Haldane, były główny ekonomista Banku Anglii, został mianowany przewodniczącym rządowej grupy zadaniowej ds. ugody.

Oto, co pan Haldane powiedział o strategii agendy Borisa Johnsona na spotkaniu Instytutu Rządu na początku tego roku.

„Najlepiej ułożone plany to te, które są opracowywane lokalnie i budują szeroką bazę fundamentów, w tym inwestycje, edukację, umiejętności i kulturę” – powiedział.

„To wymaga lokalnych instytucji i wymaga od nich posiadania Świętej Trójcy władzy, pieniędzy i ludzi”.

Pan Haldane dodał: „Mówiąc prosto, nie idziesz od góry do dołu, awansujesz od dołu do góry”.

Jego pełne komentarze znajdziecie poniżej:

1632057902

ICYMI: Obecność Chin na Cop26 wątpliwa, mówi Alok Sharma

Prezydent Chin Xi Jinping przyznał się do udziału w międzynarodowych rozmowach COP26 na temat zmian klimatycznych w Glasgow w listopadzie, przyznał przewodniczący konferencji.

Alok Sharma przyznał w niedzielę, że Chiny muszą odegrać „kluczową” rolę w każdym porozumieniu dotyczącym działań mających na celu rozwiązanie kryzysu klimatycznego.

nasz reporter, Leonie Chow Fun, ma pełną historię poniżej:

Conrad Duncan19 września 2021 14:25

1632056282

Jak zauważa PARLY Press App, Departament Mieszkalnictwa przeszedł przez kilka różnych nazw w ciągu ostatnich 20 lat:

Conrad Duncan19 września 2021 13:58

1632055682

Czołowy ekonomista prosi o uratowanie kłopotliwego zobowiązania Johnsona do „ugody”

Były główny ekonomista Banku Anglii został poproszony o tchnięcie życia w niespokojny program Borisa Johnsona polegający na „ulepszeniu” w ramach zmiany strategii rządu.

Andy Haldane poprowadzi nową grupę zadaniową w Kancelarii Rady Ministrów, a numer 10 ogłosi politykę jako „centralną misję”.

Pełną historię znajdziesz poniżej:

Conrad Duncan19 września 2021 13:48

1632054602

Operacje zagrożone niedoborem CO2 „chyba że ministrowie nadadzą priorytet NHS”

Urzędnik służby zdrowia ostrzegł, że operacja NHS jest zagrożona niedoborem dwutlenku węgla spowodowanym rosnącymi cenami gazu, chyba że ministrowie nadadzą tej sprawie najwyższy priorytet.

Lord Adewale, przewodniczący NHS, wezwał sekretarza ds. Biznesu Kwasi Kwartinga, aby skupił się na „upewnieniu się, że jest wystarczająco dużo CO2 dla NHS” w ramach rozmów kryzysowych w nadchodzących dniach.

Nasz zastępca redaktora politycznego, Roba MerrickaMa pełną historię poniżej:

Conrad Duncan19 września 2021 13:30

1632053544

Zmiana nazwy Ministerstwa Mieszkalnictwa na Departament Rozliczeń w wyniku przetasowań w rządzie

Dział Michaela Gove’a, który będzie miał teraz rozszerzoną rolę w dostarczaniu ulepszeń „niedocenianym społecznościom”, został przekazany na początku tego tygodnia podczas przetasowań w gabinecie Borisa Johnsona.

Pan Gove powiedział, że jest „szczęśliwy” z podjęcia programu na rzecz rozwoju, który określił jako „konkretne zadanie tego rządu”.

„Dzięki imponującemu zespołowi ministrów i urzędników w nowym departamencie naszym nieustannym celem będzie świadczenie usług dla zaniedbanych rodzin i zaniedbanych społeczności w całej Wielkiej Brytanii” – powiedział.

„Mamy wyjątkową okazję, aby naprawdę zmienić życie ludzi”.

Conrad Duncan19 września 2021 13:12

163205281

Tylko Lib Dem Surge może wyrzucić Johnsona z nr 10, Ed Davey, aby opowiedzieć o konwencji partii

Tylko gwałtowny wzrost Liberalnych Demokratów w twierdzach torysów może usunąć Borisa Johnsona z Downing Street, powiedział lider partii Sir Ed Davey na konferencji Leap Diem.

Sir Ed będzie upierał się, że jego partia jest kluczem do wyniku następnych wyborów powszechnych po jego niespodziewanym zwycięstwie w wyborach uzupełniających w Chesham i Amersham na początku tego roku.

Pełną historię znajdziesz poniżej:

Conrad Duncan19 września 2021 12:51

1632051289

Boris Johnson tego popołudnia oddał hołd „legendowi strzelania” Jimmy’emu Greavesowi po tym, jak ujawniono, że były piłkarz Anglii zmarł w wieku 81 lat:

Conrad Duncan19 września 2021 12:34

1632050115

Bonus: Dlaczego praca nie ma innego wyjścia, jak opodatkować majątek

Partia Partii Pracy Sir Keir Starmer rozpoczął ruch w kierunku wspierania wyższych podatków dla bogatych w celu sfinansowania reform NHS i opieki społecznej, przy czym lider partii sugeruje, że rozważy podatek majątkowy, aby zapłacić za ulepszenia.

Nasz zastępca redaktora politycznego, Roba MerrickaSpójrz na motyw tej zmiany tonu:

Conrad Duncan19 września 2021 12:15

1632049208

READ  „Jesteśmy Hongkongiem”: czy igrzyska olimpijskie mogą uniknąć upolitycznienia sportu w Chinach? | Hongkong

Minister twierdzi, że Wielka Brytania nie ma „niczyjego statusu zależności”

Minister odrzucił twierdzenie, że Wielka Brytania ma „status podporządkowany” USA z powodu nowego sojuszu AUKUS w sprawie bezpieczeństwa w regionie Indo-Pacyfiku.

Francuski minister ds. Europy Clement Pellon zasugerował w ten weekend, że brytyjski rząd zgodził się na „formę dopuszczalnej zależności” ze Stanami Zjednoczonymi w związku z tą umową.

W odpowiedzi minister gabinetu Alok Sharma powiedział Radio Times: „Jeśli chodzi o Francję, będziemy kontynuować ścisłą współpracę z nimi w kwestiach bezpieczeństwa za pośrednictwem NATO i połączonych sił rozpoznawczych.

„Nie chodzi o prowokowanie kogokolwiek, chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa i oczywiście chcemy mieć konstruktywne relacje ze wszystkimi krajami”.

Naciskany na pytanie, czy nie zgadza się z twierdzeniem francuskiego ministra, Sharma dodał: „Nie widzę nas jako podporządkowanych nikomu”.

Jego pełne komentarze znajdziecie poniżej:

Conrad Duncan19 września 2021 12:00