Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

WhatsApp nie pozwoli Ci już robić zrzutów ekranu

Ilustracja przedstawiająca zrzuty ekranu zablokowane w WhatsApp. – 9 do 5 Mac

WhatsApp powraca z kolejnym długo oczekiwanym thrillerem Nieruchomość swoim użytkownikom. Platforma komunikatora testuje funkcję, w której aplikacja nie pozwala użytkownikom robić zrzutów ekranu ani nagrywać wysłanych multimediów w jednym widoku.

WABetaInformacjaPowiedział, że niektórzy testerzy wersji beta zobaczą tę funkcję, która jest znana jako monitor beta WhatsApp, aby mieć oko na najnowsze aktualizacje wersji beta WhatsApp i jej najnowsze wersje.

ostatni rok, WhatsApp Wprowadzono opcję, w której dowolne zdjęcie można wysłać do „jednokrotnego wyświetlenia”, dzięki czemu zdjęcie zniknie po jego otwarciu, co jest podobne do Instagrama i Snapchata. Jednak w przeciwieństwie do WhatsApp, te aplikacje powiadamiają nadawców, jeśli odbiorca sfilmował ich multimedia.

Rozwijając funkcje prywatności platformy, chce teraz „uniemożliwić” użytkownikom nagrywanie multimediów WhatsApp wysłanych w jednym widoku.

Najnowsza wersja została znaleziona w TestFlight dla niektórych użytkowników iPhone’a korzystających z WhatsApp beta 22.21.0.71 (kompilacja 405622068), gdzie nie będą mogli zrobić zrzutu ekranu przesłanych treści za pomocą opcji „Wyświetl raz”.

Jeśli użytkownik spróbuje zrobić zrzut ekranu, WhatsApp wyświetli wyskakujące okienko z napisem „Zablokowano w celu zwiększenia prywatności”. Nie można wyłączyć nowej opcji prywatności.

Zrzut ekranu autorstwa WABetaInfo
Zrzut ekranu autorstwa WABetaInfo

Nie wiadomo, kiedy platforma udostępni tę funkcję publicznie.

READ  Call of Duty: Vanguard Alpha wprowadza tryb Champion Hill na PS5 i PS4