Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Laptop Acer AMD Swift Edge jest miłym przypomnieniem podatku Intela

Laptop Acer AMD Swift Edge jest miłym przypomnieniem podatku Intela

Powiększenie / Acer ogłosił dziś swój laptop Swift Edge.

lewy

Dzisiaj ogłoszono klapkę Acer’s Swift Edge jako miłe przypomnienie tak zwanego podatku od Intela. Komputer oferuje większy ekran z droższą technologią wyświetlania i droższymi pikselami niż ultralekki Acer Swift 5 w tej samej cenie. Kolejną dużą różnicą między tymi dwoma laptopami jest to, że wybiera nowy Swift Edge AMD Ryzen 6000 procesory, podczas gdy Swift 5. używa Intel 12. generacji centralne jednostki przetwarzania.

Acer wprowadza w piątek Swift Edge w USA z Ryzen 7 6800U, wyposażonym w osiem rdzeni, 4 MB pamięci podręcznej L2, 16 MB pamięci podręcznej L3 i taktowanie 2,7 GHz, które może wzrosnąć do 4,7 GHz. Wraz z 16 GB pamięci RAM LPDDR5 i 1 TB pamięci masowej PCIE 4.0 SSD, sugerowana cena detaliczna wynosi 1500 USD.

Swift Edge waży 2,58 funta i ma grubość 0,55 cala.
Powiększenie / Swift Edge waży 2,58 funta i ma grubość 0,55 cala.

lewy

To ta sama sugerowana cena detaliczna, co Swift 5 W chwili pisania tego tekstu A kiedy przejrzeliśmy to w lipcu. Za tę cenę otrzymujesz procesor Intel Core i7-1260P z czterema wydajnymi rdzeniami (2,1-4,7 GHz), ośmioma efektywnymi rdzeniami (1,5-3,4 GHz) i 18 MB pamięci podręcznej L3 oraz takimi samymi specyfikacjami pamięci RAM i pamięci masowej jak Swift powyżej wspomniana konfiguracja krawędzi.

Swift Edge i Swift 5 również mają podobny wybór portów: Dwa USB-C Porty (chociaż porty Intel PC mają Uderzenie pioruna 4 certyfikowane i działa z prędkością do 40 Gb/s, zamiast 20 Gb/s dla portów Swift Edge), dwa porty USB-A (USB 3.2 Gen 1), port HDMI 2.1 i gniazdo 3,5 mm.

Acer Swift 5 oparty na Intelu.
Powiększenie / Acer Swift 5 oparty na Intelu.

Sharon Harding

Jednak Swift Edge może mieć wyraźną przewagę, jeśli chodzi o wyświetlacz. Mierzy 16 cali, 3840 x 2400 OLED W porównaniu do 14-calowego ekranu dotykowego 2560 x 1600 IPS w modelu Swift 5, wyświetlacz OLED zapewnia 100-procentowe pokrycie kolorów DCI-P3, do 500 nitów i ma certyfikat VESA DisplayHDR True Black 500. w naszej okolicy Recenzja Acer Swift 5Zarejestrowaliśmy 541 nitów i 83,1 procent naszego pokrycia DCI-P3.

READ  Google twierdzi, że wyszukiwanie obrazów soczewek może teraz pomóc w identyfikacji chorób skóry

Oczywiście laptop to coś więcej niż jego specyfikacja; Będziemy musieli przyjrzeć się bliżej jakości wykonania (Swift Edge ma obudowę ze stopu magnezu), dźwiękiem, kamerą internetową i ekranem w akcji. Ale wczesne spojrzenie na te specyfikacje pokazuje, że możesz uaktualnić gdzie indziej, jeśli interesuje Cię procesor AMD, a nie Intel.

I jest ku temu dobry powód. nasz Recenzja Lenovo ThinkPad Z13 Przetestowałem Ryzen 7 Pro 6850U o tej samej specyfikacji (Swift Edge powinien być ostatecznie oferowany w USA również z tym procesorem, przedstawiciel firmy Acer potwierdził Ars Technica) i znalazłem świetną wydajność, w tym ogólnie dłuższą żywotność baterii i zintegrowaną grafikę Radeon 680M at Porównaj to z układami Intel 12. generacji do telefonów komórkowych. Swift Edge niekoniecznie będzie tak potężny jak ThinkPad za 1900 dolarów, ale Ryzen 6000 ma potencjał, by wykorzystać zalety Acera.

Tak jak często istnieje tak zwany podatek od Intela na komputery PC, zwykle istnieje również podatek od OLED od żywotności baterii. Acer twierdzi, że bateria 54 Wh Swift Edge może wytrzymać do 10,5 godziny odtwarzania wideo, osiem godzin przeglądania stron internetowych i 7,5 godziny w benchmarku MobileMark 2018. To lepsze liczby niż mniejsze twierdzenia Swift 5 z baterią 56 Wh (14, 14, 7,5 godziny bez przerwy).

W Swift Edge dostępna jest również kamera internetowa 1080p.
Powiększenie / W Swift Edge dostępna jest również kamera internetowa 1080p.

lewy

Acer’s Swift Edge to nowy dodatek do linii cienkich i lekkich ostryg firmy Acer Swift, która obejmuje lekką flagową wersję Swift 5 oraz Szybki XAMD A Intel® Swift XOba mają dedykowane karty graficzne. Swift Edge kontynuuje trend, który widzieliśmy w ciągu ostatnich kilku lat, ponieważ chipy AMD coraz częściej trafiają nie tylko do większej liczby modeli laptopów, ale także do bardziej zaawansowanych konstrukcji. Przydomek AMD „Edge” może również pomóc zachwiać reputacją wielu konsumentów, którzy postrzegają jego chipy jako budżetową alternatywę dla Intela.

READ  Wyciek tabletu Pixel ujawnia specyfikację ekranu, baterii i daty premiery

Swift Edge wystartuje w piątek w cenie 1500 USD, jak pokazano powyżej (SKU SFA16-41-R7SU). Ostatecznie powinno zacząć się od Ryzena 5 6600U i wzrosnąć do 32 GB pamięci, ale przedstawiciel Acer powiedział Arsowi, że może nie sprzedawać tych konfiguracji w USA.