Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

WFI planuje miesięczny obóz zagraniczny dla zapaśników zmierzających do Tokio

Indyjska drużyna zapaśnicza związana z Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio spotka się od wtorku na obozie narodowym w Sunbat.

Kontyngent indyjski wrócił z Bułgarii na początku tego miesiąca, gdzie rozbił obóz i wziął udział w kwalifikacjach do Światowych Igrzysk Olimpijskich w zapasach. Sumit Malik (125 kg) i Sima Bisla (50 kg) z powodzeniem zabezpieczyli swoje miejsca do cumowania podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Powiązane | Indyjski zapaśnik Sima Besla zabezpiecza miejsce na igrzyskach w Tokio

Obóz zapaśników mężczyzn i kobiet odbędzie się od wtorku w Sunbat. Vinod Tomar, asystent sekretarza Indyjskiej Federacji Zapaśniczej (WFI), powiedział, że będzie tu trenował do końca maja, a potem pojedzie do Polski na Polish Open. Gwiazdy sportu Czwartek.

Polish Open, który odbędzie się w Warszawie w dniach 8-13 czerwca, to najnowsze wydarzenie w „Serii rankingowej” przed igrzyskami olimpijskimi. Wydarzenia te pozwalają zapaśnikom na wybór punktów rankingowych, co pozwoli im zapewnić sobie lepszą pozycję na igrzyskach olimpijskich.

Powiązane | Jak trener Paramjeet Yadav zmienił zapaśniczą karierę Simy Besli

Zespół będzie kontynuował treningi w Polsce, a później, pod warunkiem uzyskania pozwolenia, pojedzie do Rumunii lub Turcji. Indianie będą mieli gwarancję rywalizacji w obu krajach, ponieważ Bukareszt będzie gospodarzem Międzynarodowych Mistrzostw Ion Cornianu i Ladislau Simon w dniach 24-27 czerwca, a Międzynarodowe Mistrzostwa Yaar Dogu odbędą się w Stambule w dniach 25-27 czerwca.

Drużyna wróci do Indii w pierwszym tygodniu lipca, a następnie pojedzie do Japonii, aby wziąć udział w igrzyskach olimpijskich.

– Trwa przygotowywanie podróży –

WFI rozpoczęła pracę nad wnioskami wizowymi i organizacjami podróży z dużym wyprzedzeniem, przygotowując się do wszelkich zmian w ostatniej chwili, zwłaszcza biorąc pod uwagę zamieszanie, które panowało przed podróżą do Bułgarii. Indyjska drużyna zapaśnicza w stylu dowolnym miała podróżować do Sofii przez Amsterdam, aby wziąć udział w kwalifikacjach do Światowych Igrzysk Olimpijskich, ale zamiast tego odczuwała 48 niespokojnych godzin, gdy Holandia nałożyła zakaz podróżowania przybywającym z Indii. Następnie WFI uzyskało pozwolenie od rządów Holandii i Francji, a zapaśnicy udali się do Sofii przez Paryż.

READ  USA ostrzegają Polskę przed przedłużeniem licencji na kanał informacyjny Discovery

Powiązane | Ograniczenia w podróżowaniu z powodu pojawiającego się koronawirusa (Covid-19) stanowią wyzwanie dla aspirantów z Indii na igrzyskach olimpijskich w Tokio

– Summit and Sonam, aby dołączyć do obozu –

Przedstawiciel Międzynarodowej Federacji Przemysłu Związanego z Planowaniem Olimpijskim powiedział, że kontuzjowani zapaśnicy Sumit i Sonam Malik (62 kg) dołączą do obozu i będą pracować nad ich zdrowiem. Sonam, w wieku 19 lat, została najmłodszą indyjską zapaśniczką, która zakwalifikowała się do igrzysk olimpijskich, docierając do finału azjatyckich kwalifikacji olimpijskich w kwietniu. Jednak została zmuszona do opuszczenia finału z powodu kontuzji kolana. Summit, który przypieczętował bilet do Tokio, docierając do finału eliminacji do mistrzostw świata w zapasach olimpijskich, również opuścił finał z powodu kontuzji kolana.

Powiązane | Sumit Malik, lecący do Tokio, wycofał się z finału World Wrestling World Wrestling Qualifiers, by zdobyć srebrny medal.

Tym razem Indie wyślą ośmioosobową drużynę – czterech mężczyzn i kilka kobiet – na igrzyska olimpijskie. Uprawnieni zapaśnicy to: Sima Bisla (50 kg), Finch Phogat (53 kg), Ancho Malik (57 kg) Sonam Malik (62 kg), Ravi Kumar Shrewd (57 kg), Bagrang Bunia (65 kg) Deepak Bunia (86 kg) )) I szczyt (125 kg).