Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ironhorse, Polskie Siły Zbrojne rywalizują w Wyzwaniu | Aktualności

Żagań, Polska – Żołnierze z 1 Brygady Pancernej Zespołu Bojowego, „Żelaznego Konia”, 1 Dywizji Kawalerii i 11. Dywizji Kawalerii Pancernej uczestniczyli 27 kwietnia w Joint Fitness and Sports Challenge.

„Pracowałem z Koordynatorem Polskich Imprez Sportowych tutaj w Żaganiu przy planowaniu imprez, koordynowaniu wszystkich niezbędnych zasobów i rekrutacji drużyn z USA i Polski oraz wszelkich standardów imprez” – sierż. Corey White, większa szansa dla żołnierzy bez asysty – powiedział szef Żagania.

Zawody obejmowały zawody 4 x 400 m, siatkówkę, zawody w podnoszeniu ciężarów i wyzwanie fitness wojownika.

„To jak wszystko, co robimy w wojsku, oni robią wszystko, co w ich mocy, starają się jak najlepiej i robią to. To wszystko jest zabawne, a dzięki temu możemy nadal budować na naszym partnerstwie i przyjaźni” – powiedział porucznik Nicholas Mayo, oficer wykonawczy w Kwaterze Głównej z siedzibą główną, 1 BCT. „Oczywiście chcemy wygrać, ale rozwijanie naszych relacji poza polem bitwy i z dala od szkoleń ma kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju naszego partnerstwa tutaj w Polsce”.

Wydarzenia mające na celu budowanie koleżeństwa, sprawdzanie sprawności i rozwijanie partnerstwa między Stanami Zjednoczonymi a polskim wojskiem, były prawdziwym testem dla każdego uczestnika.

„Dobrze się bawiłem, ale w końcu byłem wyczerpany” – powiedziała porucznik Marta Veliko z 11. Dywizji Kawalerii Pancernej – Polska, oficer ds. Publicznych. „To były świetne zawody, myślę, że wszyscy byli po tym zmęczeni. Współpraca między naszymi krajami i możliwość zaprzyjaźnienia się z naszymi amerykańskimi partnerami i spędzania czasu ze sobą jest naprawdę wyjątkowa”.

Chociaż rywalizacja była przyjazna, żołnierze Ironhorse chętnie zademonstrowali swoją sprawność.

„Każda impreza jest wyjątkowa. Zaplanowaliśmy szereg wydarzeń, aby podkreślić różne mocne i słabe strony między naszymi dwoma krajami. Tak więc nasze mocne strony (w Stanach Zjednoczonych) to siatkówka i dźwignia, a ich (polskie) zdecydowanie działają”.

READ  Czechy Polska Euro 2024 Piłka nożna | Sporty

Wydarzenia takie jak te służą zacieśnieniu współpracy międzynarodowej i interoperacyjności. Z okazji wymiany kulturalnej skorzystali żołnierze i żołnierze reprezentujący oba kraje.

Mayo powiedział: „Istnieje możliwość, że pewnego dnia wejdziemy w konflikt i będziemy współpracować z polską armią lub którymkolwiek z naszych sojuszników w NATO i walczyć ramię w ramię”. „Ważne jest, aby budować te relacje z wyprzedzeniem, co znacznie ułatwi nam walkę i wygrywanie”.