Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W skrócie: wymagania dotyczące szczepień przeciw Covid na całym świecie | Korona wirus

ten Zjednoczone Królestwo Stało się najnowszym krajem, który wprowadził obowiązek szczepień we wtorek po Rząd ogłosił, że wszyscy pracownicy NHS będą musieli odwołać się do przyszłej wiosny.

Chociaż W wielu innych krajach zażądano obowiązkowych strzałówNiektórzy odrzucali te środki i uciekali się do protestów i procedur prawnych.

w my, która boryka się z bardzo wolnymi wskaźnikami szczepień, administracja Bidena planuje to zdobyć Firmy amerykańskie zatrudniające co najmniej 100 pracowników, którzy zaszczepią swoich pracowników lub poddają się regularnym testom Republikanie i grupy biznesowe byli przeciwni.

sobota, Federalny Sąd Apelacyjny w Luizjanie tymczasowo wstrzymał wymagania dotyczące szczepień dla dotkniętych firm. Administracja twierdzi, że jest przekonana, że ​​ten wymóg wytrzyma wyzwania prawne, po części dlatego, że jego zasady bezpieczeństwa uprzedzają przepisy stanowe.

Około 4 milionów pracowników federalnych zostanie zaszczepionych do 22 listopada na mocy zarządzenia prezydenta. Niektórzy pracownicy, na przykład pracownicy Białego Domu, są prawie wszyscy zaszczepieni. Ale według agencji i przywódców związkowych stawki są niższe w innych agencjach federalnych, szczególnie tych związanych z egzekwowaniem prawa i wywiadem.

Około 9 000 nowojorskich pracowników miejskich zostało w zeszłym tygodniu umieszczonych na bezpłatnych urlopach za odmowę podporządkowania się Covid-19 SzczepionkaPodczas gdy tysiące strażaków dzwoniło do pacjentów, najwyraźniej w proteście przeciwko przeprowadzce.

Włochy Był to pierwszy kraj w Europie, który wprowadził obowiązek szczepienia przeciwko Covid-19 dla pracowników służby zdrowia, ale wśród rosnącej liczby przypadków i spowolnienia stosowania szczepień narasta debata nad tym, czy obowiązkowy wymóg można rozszerzyć na inne grupy.

Wiceminister zdrowia Andrea Costa powiedziała w zeszłym tygodniu, że pomysł wprowadzenia obowiązkowej szczepionki dla niektórych grup „nie jest tabu”, dodając: „Spójrzmy na następne kilka tygodni i zobaczmy, jakie są dane dotyczące szczepień”.

Włochy mają nadzieję, że wkrótce osiągną docelowy poziom szczepień dla 90% populacji. We wtorek zaszczepiono prawie 84% populacji w wieku powyżej 12 lat. Jednak kontrowersyjne pozwolenie zdrowotne, które wymaga od wszystkich pracowników udowodnienia szczepień, szczepień lub negatywnego wyniku testów przed wejściem do miejsca pracy, nie doprowadziło do pożądanego wzrostu liczby szczepionek, ponieważ zostało uchwalone w październiku.

READ  Wiadomości z Rosji na Ukrainie: Kijów przygotował się na zbliżające się siły Putina, takie jak Zachód, aby zakazać rosyjskim bankom dostępu do systemu Swift

We wrześniu premier Mario Draghi przedstawił pomysł, aby szczepionka była obowiązkowa dla wszystkich mieszkańców. We wtorek były premier Romano Prodi powiedział: „Kiedy jest zaraza, szczepienia powinny być obowiązkowe”.

Protestujący zebrali się na zewnątrz Nowa Zelandia Parlament w Wellington we wtorek, aby zaprotestować przeciwko rządowym mandatom dotyczącym szczepionek i zawieszeniu rządu.

Nowa Zelandia walczyła w tym roku z wybuchem wysoce zaraźliwego wirusa delta, zmuszając premier Jacindę Ardern do przejścia od strategii eliminacji poprzez zamknięcie do życia z wirusem z wyższymi szczepionkami.

W zeszłym miesiącu , Ardern powiedział, że kraj będzie wymagał pełnego zaszczepienia nauczycieli, pracowników służby zdrowia i osób niepełnosprawnych przeciwko Covid-19Powiedział, że ograniczenia nie skończą się, dopóki 90% kwalifikującej się populacji nie zostanie zaszczepionych.

Podczas gdy demonstracja była pokojowa, wielu ludzi niosło plakaty z napisami „Wolność” i „Kiwi to nie szczury laboratoryjne” i skandowało hasła wzywające rząd do cofnięcia obowiązkowych szczepień i zniesienia ograniczeń.

Na początku października było kanadyjski Rząd powiedział, że będzie wymagał zaszczepienia się wszystkich pracowników federalnych służb publicznych i sektorów transportu regulowanych przez władze federalne. Każdy niezbędny pracownik rządu federalnego – w tym członkowie Królewskiej Kanadyjskiej Policji Konnej – który nie chce ujawnić swojego statusu szczepienia lub otrzymać całe szczepienie, zostanie umieszczony na urlopie administracyjnym bez wynagrodzenia od 15 listopada.

dwa miesiące temu, Francja 3000 pracowników służby zdrowia zawieszonych bez wynagrodzenia za odmowę szczepienia Covid. Minister zdrowia Olivier Veran powiedział, że personel został wcześniej powiadomiony na piśmie Termin narzucony przez rząd Na co najmniej jedną dawkę.

Ferran powiedział „Dziesiątki” rzuciły się zamiast brać szczepionkęAle przy około 2,7 milionach pracowników służby zdrowia we Francji, „stała opieka zdrowotna jest gwarantowana” – powiedział.

READ  Nurek z homarami przeżywa połknięcie i wyplucie przez humbaka

SingapurW międzyczasie wybrał zachętę finansową do szczepienia ludzi i ogłosił to 8 grudnia Nie będzie już płacić rachunków za leczenie Covid-19 dla osób „niewybranych zaszczepionych”.

Obecnie rząd pokrywa pełne koszty leczenia Covid dla wszystkich Singapurczyków, a także stałych rezydentów i posiadaczy wiz długoterminowych, chyba że uzyskają pozytywny wynik testu wkrótce po powrocie do domu z zagranicy.

Nieszczepione osoby „stanowią zdecydowaną większość tych, którzy wymagają intensywnej opieki szpitalnej i nieproporcjonalnie przyczyniają się do obciążenia naszych zasobów opieki zdrowotnej” – powiedziała.

Indonezja ogłaszać Obowiązkowe szczepienie w lutym, z wysokimi grzywnami dla tych, którzy nie zastosują się do nich.