Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Singapur zaczyna pobierać opłaty od „niezaszczepionych” pacjentów z Covid | Singapur

Rząd powiedział, że Singapur nie będzie już płacić rachunków za leczenie Covid-19 dla osób „niezaszczepionych z wyboru”, ponieważ kraj zmaga się ze wzrostem liczby przypadków.

Obecnie rząd pokrywa pełne koszty leczenia Covid dla wszystkich Singapurczyków, a także stałych rezydentów i posiadaczy wiz długoterminowych, chyba że uzyskają pozytywny wynik testu wkrótce po powrocie do domu z zagranicy.

Ale od 8 grudnia Rząd powiedział „Zacznie obciążać pacjentów Covid-19, którzy nie zostali zaszczepieni z wyboru”.

Nieszczepione osoby „stanowią zdecydowaną większość tych, którzy wymagają intensywnej opieki szpitalnej i nieproporcjonalnie przyczyniają się do obciążenia naszych zasobów opieki zdrowotnej” – powiedziała.

Rachunki medyczne związane z Covid będą nadal opłacane w przypadku osób, które nie kwalifikują się do szczepienia. Rząd zapłaci również rachunek za częściowo zaszczepione osoby do 31 grudnia, dając im czas na otrzymanie drugiej dawki.

Singapur ma jeden z najwyższych wskaźników na świecie, z 85% kwalifikującej się populacji w pełni zaszczepionych.

Jednak stan miasta zmaga się z gwałtownym wzrostem liczby przypadków Covid, a w zeszłym miesiącu ostrzegł, że jego system opieki zdrowotnej działa Ryzyko „pomieszania” ze względu na wysokość sprawy. Nastąpiło to dzień po tym, jak kraj rozszerzył podróże bez kwarantanny w ramach zmiany podejścia do radzenia sobie z pandemią.

Premier Lee Hsien Loong powiedział wcześniej, że globalne centrum biznesowe nie może pozostać zamknięte w nieskończoność, a Singapur przeszedł od strategii zerowej tolerancji dla blokad i zamkniętych granic na współistnienie z Covid-19.

Gwałtowny wzrost liczby infekcji po złagodzeniu niektórych ograniczeń skłonił wyspę do zaprzestania ponownego otwierania pod koniec października. Ograniczenia społeczne zostały przedłużone o około miesiąc, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się Covid i odciążyć system opieki zdrowotnej.

8 listopada kraj Zgłoszono 2470 nowych przypadków i 14 zgonów. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że 67 przypadków Covid było w stanie krytycznym na oddziale intensywnej terapii.

READ  Jewgienij Prigozhin w nowo opublikowanym nagraniu wideo na kilka dni przed zgłoszoną śmiercią mówi: „Nic mi nie jest”. wiadomości ze świata