Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W programach Harry Styles jest wielu nastoletnich fanów, którzy nie zgadzają się z płcią

Catelyn prawie w to nie wierzyła.

Perkusista Harry Styles, Paulie Lovejoy, podniósł flagę dumy nie duetu, którą ich przyjaciel rzucił na scenę, i zaczął tańczyć i machać do niej, podczas gdy Styles śpiewał. Był październik ubiegłego roku i Styles występował w Nashville. Catelyn, niebinarna cheerleaderka, prosząc o użycie ich imienia, ponieważ jeszcze nie ujawnili się jakiemuś członkowi rodziny, wrzasnęła z radości na całe gardło.

„Dzięki temu czułam się bezpieczna, uprawomocniona i kochana za to, że jestem sobą”, powiedziała 19-letnia Catelyn, która używa własnych zaimków/zaimków. „Przyszedłem do wielu osób po tym doświadczeniu”.

Nie jest tajemnicą, że Styles jest mistrzem społeczności LGBTQ, ale dla określonej części tej bazy fanów – jej młodych fanatyków niezgodnych z płcią – zdolność Styles do wygodnego i bardzo publicznego istnienia w płynnej przestrzeni wzdłuż płci widmo jest rezonansowe Specjalne. Dla nich 28-letnia Styles jest ikoną pożegnania, która odzwierciedla jej podróż w kierunku samorealizacji i niewybaczalną zdolność noszenia sukni Gucci lub sznurka pereł, ich własne kroki w kierunku miłości do siebie i odkrycia.

Harry Styles stoi na scenie w Nashville w 2021 roku obok niebinarnej flagi dumy.

(przez Katelyn)

Podczas swoich koncertów Styles regularnie pomaga fanom wyjść do swoich rodzin, czytając transparenty, które rozwieszają na widowni. Następnie celebruje je, prowadząc tłum w stanowczych okrzykach, tak jak zrobił to podczas otwarcia 15-wybiegowego wybiegu na Kia Englewood Forum. Po tym, jak fanka o imieniu Serena została zapytana, czy jest pewna, że ​​chce upublicznić, powiedział: „Gratulacje, Sereno, dziękuję, że jesteś tutaj dziś wieczorem”.

„Pomogło mi to poczuć, że wiele rzeczy we mnie jest w porządku”, powiedziała Alondra „Ash” Sandoval, lat 20, która używa swoich zaimków/oni. Sandoval stał na parkingu Forum w eleganckim czarnym garniturze ozdobionym błyszczącymi srebrnymi gwiazdami. Miejsce za nią zostało zalane kolorami tęczy.

Sandoval powiedział, że kiedy widzą style, które dokonują wyborów w modzie o szerszym zakresie płci, również aspirują do tego, zwracając uwagę na fakt, że style są kochane przez publiczność za to, że są dokładnie tym, czym są.

„Widzą go, kochają” – powiedział Sandoval o fanach Styles. „A jeśli go kocham, mogą też mnie kochać”.

W świecie wypełnionym wojnami kulturowymi wypełnionymi brzydkimi obelgami skierowanymi przeciwko młodym ludziom, takim jak Catelyn i Sandoval – prawo „Nie mów jak ja” na Florydzie, ustawodawstwo antytranspłciowe w Teksasie i nieustanna fala wyśmiewania płci nastolatków niekompatybilność na Twitterze – hasło Styles „Proszę, możesz być kimkolwiek chcesz być dzisiaj w tym pokoju” jest apelem do broni.

READ  Wiele: Premiera 17 czerwca | Wiadomości o filmie tamilskim

Styles zrzucił tak wiele odniesień do swoich uczuć związanych z seksem i jego przemyśleniami na temat niezgodności płci, że fani regularnie śledzą ją w Internecie. W kwietniu 2022 r. Lepsze domy i ogrody okładka historiiGwiazda popu nazwała to „przestarzałym”, że ludzie powinni oczekiwać, że publicznie zadeklaruje swoją orientację seksualną.

„Byłem naprawdę otwarty w stosunku do moich przyjaciół, ale to moje osobiste doświadczenie; cały punkt, do którego musimy iść, czyli akceptowanie wszystkich i bycie bardziej otwartym, polega na tym, że nie ma to znaczenia i chodzi o to, aby nie musieć oznaczaj wszystko, bez konieczności usuwania zaznaczonych pól.”

Po kilku miesiącach w Rolling Stone okładka historiiStyles powiedział: „Myślę, że każdy, łącznie ze mną, ma swoją własną podróż odkrywania seksualności i odczuwania z nią większego komfortu”.

Uśmiechnięty mężczyzna w żółtej kurtce w kratę i fioletowym wężu

Harry Styles na rozdaniu nagród Grammy 2021. Boa to niezbędny strój na koncertach Styles.

(Jordan Strauss/Invision/Associated Press)

Nadludzka wielkość Styles utrwaliła się w czasie, gdy muzyka pop i jej fani coraz bardziej akceptują tożsamości queer i nonkonformizm płci. W 2019 roku Taylor Swift, która rzadko zajmowała stanowisko polityczne, zdobyła pochwałę – choć również niewielką krytykę za głębię jej sojusznika – za swój hymn pro-LGBT.Musisz się uspokoić. Gwiazda muzyki pop Halsey zaktualizowała swoje zaimki do „ona/oni” w 2021 r. i Demi Lovato W 2022 roku ogłosiła, że ​​zidentyfikowała ją jako homoseksualistę i seksistkę. W międzyczasie nominowany do nagrody Grammy raper Lil Nas X zbudował swój hit „Old Town Road”, oferując jedne ze swoich najlepszych Wyraźnie dziwne wizualizacje W historii muzyki popularnej. I właśnie w tym miesiącu Sam Smith i Kim Petras zostali odpowiednio pierwszą osobą niebinarną i pierwszą transpłciową, która wraz z duetem znalazła się na szczycie listy Hot 100 Billboard’s.bezbożny. „

Lowe Dean Valencia, profesor historii cyfrowej na Texas State University, często uważa, że ​​wzorce są podstawą początku XXI wieku.Ulica Kultura Stulecia Prowadzi nowy kurs, początek wiosny 2023 roku, zatytułowany „Harry Styles and Celebrity Cult: Identity, Internet and European Pop Culture”.

READ  Sriya Reddy w „Suzhal - The Vortex”: To sprawdzona historia regionalna na skalę międzynarodową

Cykl, który został wypełniony w gorącym momencie i przykuł uwagę międzynarodowych mediów, dokonuje przeglądu ważnych momentów społecznych i politycznych we współczesnej historii poprzez progresję stylów z serca chłopca w jednym kierunku, począwszy od 2010 roku, aż do chwili obecnej, kiedy to wspomniana Suknia Gucci – noszona przez Stylesa jako pierwszy mężczyzna, który pojawił się solo Okładka Vogue Został on pokazany na wystawie w Victoria and Albert Museum w Londynie zatytułowanej „Fashioning Masculinities: the Art of Menswear”.

Valencia powiedziała, że ​​badając, jak dialog społeczny w kwestiach płci, płci i rasy zmienił się w ciągu ostatnich 12 lat przez pryzmat sztuki i aktywizmu Styles, staje się jasne, że dzięki Styles „wiele osób nauczyło się empatii, nauczyło się kochać innych – być traktowanym życzliwie, powiedział Harry – ale także kochać siebie.

Takie przekazy są szczególnie silne w przypadku osób niezgodnych z płcią, powiedziała Valencia, dodając, że wzorce opierają się na płynnym dziedzictwie płciowym wykonawców takich jak Little Richard, David Bowie i Prince z wyjątkowym zamiarem dla dzisiejszej inteligentnej sceny mediów społecznościowych. .

Valencia powiedziała, że ​​stanowcza odmowa Stylesa na przyklejenie etykietki swojej seksualności jest częścią tego zamiaru, zauważając, że „dziwność jako koncepcja pierwotnie miała być odrzuceniem etykietek – nie trzeba było nazywać siebie biseksualistą, gejem czy lesbijką”. Ma to być jednocząca koncepcja dla heterogenicznych ludzi”.

Nie wszyscy obserwatorzy zgadzają się, że stereotypy mogą ignorować normy płci i silnie sprzymierzyć się ze społecznością LGBTQ bez określania się jako jej część. Niektórzy krytycy i niezadowoleni fani oskarżyli go o „wykorzystywanie seksualne” – lub wybór tożsamości homoseksualnej – trwającą debatę, która zakończyła się wydaniem jego najnowszego filmu „Mój policjant”, w którym gra geja z zamkniętymi drzwiami w latach 50. . Anglia.

Wielu nieprzystosowanych do płci fanów służyło jako zagorzali obrońcy stylów. 19-letnia Grace Daniels, która studiuje na New York University i używa ich zaimków, powiedziała, że ​​Styles nie musi nic mówić publicznie.

„Seks jest w spektrum, a płeć jest w tym spektrum” – powiedział Daniels. „A kto powiedziałby, że w ogóle powinieneś mieć etykietę? Co jest czymś, co szeroko podkreślał. „

Inny fan, Soba, 19 lat, który pochodzi z Południa i używa swoich zaimków (którzy prosili o identyfikację po imieniu, ponieważ nie ujawnili jeszcze niektórych członków swojej rodziny), niedawno napisał 11-stronicowy artykuł na temat temat ich seminarium pisarskiego.

READ  „Hello, Goodbye, and Everything In Between” na Netflix: Jak tancerka Talia Ryder została aktorką

W artykule badawczym argumentują, że oskarżanie wzorców „indukcji seksualnej” jest zasadniczo tym samym, co „mówienie każdemu dziecku, które nie chce czegoś zrobić, na przykład ubierać się w określony sposób, że nie wolno mu próbować różnych wyrażeń bez posiadania w jakiś sposób zaszufladkować się”.

Mężczyzna grający na gitarze na scenie

Harry Styles wygłasza prezentację na Kia Forum 23 października.

(Lloyd Wakefield)

Oprócz dowiadywania się o odrzuceniu przez Styles etykiet i jego niemal perfekcyjnym przyjęciu wolności i płynności, młodzi, nieprzystosowani do płci fani Styles czują się blisko niego, ponieważ obserwowali, jak dorasta, czasami tymczasowo eksplorując spektrum płci — robiąc to samo do nich samych.

Styles miał 16 lat, kiedy zyskał sławę w One Direction, a wielu z jego najbardziej zagorzałych fanów było wtedy w szkole podstawowej – tajemnica pielęgniarstwa, głębokie osobiste uczucia, które nie pasowały do ​​schludnych pudełek, w których społeczeństwo było tak biegle rysunek.

„Zdecydowanie czuliśmy się, jakbyśmy byli razem na wycieczce” – powiedziała Renee Hernandez, lat 22, która używa ich zaimków i teraz uczy angielskiego w szkole średniej w Los Angeles, w sposób, w jaki się wyraża. „

Hernandez powiedział, że piosenka „Lights Up”, wydana w 2019 roku, kiedy zaczęli zdawać sobie sprawę, że nie są bi, zmieniła ich życie.

„Czuję, że to jest dokładnie to, czego potrzebowałem w tamtym momencie mojego życia”, powiedzieli o emocjonalnym tonie z tekstem, „Light up, wiedząc, kim jesteś / Knowing, kim jesteś / Czy wiesz, kim jesteś / Shine / Come do światła.”

Siedziba główna w San Antonio Fan transpłciowy, Derek D. , 19 lat. Kiedy Derek (który poprosił o przeprowadzkę tylko swoim imieniem i nazwiskiem, z obawy o prywatność) miał około 11 lat, Styles wciąż był w jedną stronę, powiedział Derek, przypominając sobie fana chwalącego Stylesa na jego czarnym lakierze do paznokci i Styles Zachowują się trochę zawstydzeni i zawstydzeni.

„Wtedy były trochę inne czasy. Pamiętam, że często powtarzałem to, po prostu ten aspekt robienia czegoś poza tym, co zwykle jest akceptowalne dla twojej płci” – powiedział Derek, a potem poczułem się trochę nieśmiały publicznie. Derek nazywa to teraz „historią lakieru do paznokci” i powiedział, że jest to anegdota, której często używa, omawiając punkty wyjścia na drodze do odkrycia swojej tożsamości.

„To tak, jakby szedł przede mną” – powiedział Derek z Styles. A on prowadzi drogę, mówiąc: „W porządku. Obiecuję, że dobrze jest być sobą.”