Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W ciągu najbliższych pięciu lat Polska doda kolejne 11 gigawatów PV.

Według polskiego instytutu badawczego Instytut Energetici Otnavialnej, kraj wschodnioeuropejski ma dodawać około 2 gigawatów energii elektrycznej rocznie w ciągu najbliższych pięciu lat. Do końca 2025 r. Jego całkowita zainstalowana moc fotowoltaiczna powinna osiągnąć 14,93 GW.

Plik Polski rynek fotowoltaiczny Oczekuje się, że w ciągu najbliższych pięciu lat utrzyma trajektorię trwałego wzrostu, z ponad 2 gigawatami nowej zainstalowanej mocy rocznie, według danych Instytutu Badawczego. Przedsiębiorstwo Energii Odnawialnej (IEO).

Polscy eksperci spodziewają się, że w tym roku w kraju zostaną wykorzystane nowe systemy PV o mocy 2,15 gigawata, a do 2022 roku kolejne 1,98 gigawata. Ponadto nowo zainstalowana moc wynosi 2,48 gigawata, 1,9 gigawata i 2,39 gigawata w ciągu najbliższych trzech lat.

Do końca 2025 r. Kraj powinien osiągnąć łączną zainstalowaną moc fotowoltaiczną na poziomie 14,93 GW. We wcześniejszym raporcie został opublikowany w czerwcu, IEO przewidział, że do 2025 roku Polska osiągnie zaledwie 7,8 gigawata słońca.

Według ostatnich danych polskiego operatora faz Bolsky CC Electroenergetics (BSE), moc zainstalowana w Polsce na koniec stycznia sięgnęła 4,08 gigawatów.

Eksperci IEO podzielają rolę słońca rozprowadzanego w 2021 roku i Wielkość aplikacji dla instalacji fotowoltaicznych Udział parków słonecznych wzrośnie w ciągu najbliższych dwóch lat, ponieważ dodatkowe projekty wyłonione w przetargach publicznych pojawią się online. „Rynek PV jest stabilny z obecnej korzystnej pozycji wśród profesjonalistów, w tym profesjonalnych elektrowni PV i przemysłowej.[s]- wyjaśnili.

Firma badawcza ujawniła to w zeszłym miesiącu Projekty fotowoltaiczne o zintegrowanej mocy 4,4 GW otrzymały wstępne zatwierdzenie połączeń fazowych w zeszłym roku, Co wskazuje na rosnące zainteresowanie słońcem na dużą skalę wśród polskich i zagranicznych inwestorów.

W ostatnim czasie kraj widział, że pierwsze dwie umowy na zakup energii dla dużych elektrowni słonecznych są zabezpieczane. Drugi co do wielkości dostawca węgla w Polsce, Elektrownia Ptnów-Adam Kw-Konin SA (ZE PAK SA), Chronione, w tym tygodniu a 15-letnia umowa na zakup energii dla elektrowni słonecznej o mocy 70 MW (PPA) Planuje budowę Brutzev, Pustkowie Wielkopolskie, w środkowo-zachodniej Polsce. Dalej, Niemiecki deweloper Beva re Otrzymał BPA w styczniu 64,6 MW Whitnica Solar Park Oczekuje się, że do lipca zostanie udostępniony online między Bośnią a Berlinem.