Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sankcje wobec Rosji są niewystarczające i muszą zostać wzmocnione

Obecne sankcje wobec Rosji są niewystarczające i potrzebny jest nowy środek powstrzymywania.

– Rosyjski reżim musi być odizolowany od społeczności międzynarodowej i gospodarki. Obecne sankcje nie wystarczą, musimy kontynuować prace nad nowym zestawem restrykcyjnych środków – powiedział na wspólnej konferencji prasowej z ministrem Zbigniew Rau. Bekka Havisto z fińskiego ministerstwa spraw zagranicznych w Helsinkach w piątek, donosi Ukrinform. TVN24.

Zaznaczając, że Polska z zadowoleniem przyjęła wniosek Finlandii o członkostwo w NATO, zaznaczył, że przystąpienie do sojuszu znacznie wzmocniłoby bezpieczeństwo i stabilność polityczną w regionie Morza Bałtyckiego.

Rao podziękował Finlandii za solidarność i wsparcie dla Ukrainy.

Z kolei Havisto powiedział, że jego kraj solidaryzuje się z zaatakowaną przez Rosję Ukrainą. Powiedział, że Finlandia przyjęła ponad 20 tys. uchodźców z Ukrainy i że jego kraj przeznaczył 70 mln euro na odbudowę Ukrainy.

Minister spraw zagranicznych Finlandii zauważył, że rosyjska agresja na Ukrainę przyspieszyła proces akcesji jego kraju do NATO.

Według raportu, na początku czerwca Unia Europejska przyjęła szósty zestaw sankcji wobec Federacji Rosyjskiej i Białorusi. Ukraina już współpracuje z UE nad siódmą rundą sankcji gospodarczych wobec Federacji Rosyjskiej.

Finlandia i Szwecja zostały oficjalnie zaproszone do przyłączenia się do sojuszu na niedawnym szczycie NATO w Madrycie.

stary

READ  Siatkówka-Japonia wygrywa pierwsze od 29 lat, Iran pokonuje Polskę w epickim starciu