Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Visual Arts na PlayStation to kolejna firma z branży gier, która doświadczyła zwolnień

Visual Arts na PlayStation to kolejna firma z branży gier, która doświadczyła zwolnień

Visual Arts PlayStation to najnowsza firma z branży gier, w której doszło do zwolnień.

Jak to zauważyłem VGCwielu programistów z Visual Arts Service Group za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosiło zwolnienia i poszukuje nowych możliwości.

„Niestety, po fali zwolnień, ostatni tydzień był moim ostatnim tygodniem na Playstation” – starszy projektant Daniel Bellmare — który pracował przy hitowych grach, takich jak Assassin’s Creed Valhalla i Immortals Fenyx Rising — napisał na LinkedIn..

„Chociaż z pewnością nie jest to wiadomość, na którą liczyłem, jestem wdzięczny za możliwość pracy z niezwykle utalentowanymi kolegami przy niesamowitych projektach i wyjdę z dobrymi wspomnieniami z czasu spędzonego tam. Zacząłem aktywnie szukać kolejnego wyzwania .”

Newscast: Dlaczego w branży gier jest tak dużo zwolnień?

Artysta zajmujący się sprzętem do gry The Last of Us Part 1, Shawn Teo, pozostawił podobną notatkę na swojej stronie w serwisie LinkedIn: „Mój kontrakt w PlayStation Visual Arts niestety wygasł. Obecnie szukam nowej roli i jestem elastyczny, jeśli chodzi o pracę nad grami wideo. Filmy i pracy komercyjnej.” .

„Żegnaj, PlayStation/Sony Interactive Entertainment, to była rzeczywistość!” Powiedział Matt Barney, dając do zrozumienia, że ​​„wiedzieli, że nadchodzi fala zwolnień”. Wcześniej pracowali jako rekruterzy z zespołami w San Diego Studio, Firewalk Studios, PlayStation Studios i XDEV.

„Przez ostatnie kilka miesięcy wiedziałem, że nadchodzi fala zwolnień. Kocham PlayStation i zawsze będę… Mam na myśli, że zostałem, kiedy miałem okazję odejść, to oczywiste!

„Uwielbiam każdą minutę spędzoną z Tobą jako partner! Jednakże dzisiaj dowiedziałem się, że niestety nie będę już Twoim partnerem rekrutacyjnym”.

Ogłoszenie to jest najnowszym z serii poważnych cięć w branży gier, w których uczestniczą takie firmy jak Epic, Microsoft, Take-Two, Riot Games, EA, Twitch, Meta, Unity, Ubisoft, CD Projekt, Roblox, Embracer i Amazon. wykonanie cięcia. i Sega, żeby wymienić tylko kilka, ogłaszają sprzedaż w 2023 roku.

Twórca Tomb Raider, Crystal Dynamics, odnotował we wrześniu spadek liczby graczy, podczas gdy Pinball FX – również część Embracer – doświadczył ostatnio zwolnień.

W sierpniu ubiegłego roku firma Embracer ujawniła, że ​​„skutecznie zamyka” dewelopera Saints Row, firmę Volition Games, a także wcześniej potwierdziła, że ​​rozważa sprzedaż studia Gearbox, dewelopera z Borderlands, w ramach swoich wysiłków restrukturyzacyjnych. Należąca do Embracer firma Saber Interactive ogłosiła niedawno, że zaprzestanie prac nad grą wieloosobową Evil Dead. W tym ogłoszeniu firma ogłosiła również, że planowana premiera gry na Switcha została całkowicie anulowana.

READ  OnePlus wyciąga wadliwą aktualizację OxygenOS 12