Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Virgin Galactic ponownie otwiera sprzedaż miejsc do turystyki kosmicznej od 450 000 USD

Virgin Galactic ponownie otwiera sprzedaż miejsc do turystyki kosmicznej od 450 000 USD

Virgin Galactic Holdings Inc. W czwartek poinformował, że sprzedaje miejsca na swoje loty do turystyki kosmicznej, a każda strona zaczyna się od 450 000 USD, dzięki „wzrostowi zainteresowania konsumentów” po lipcowym locie suborbitalnym.

Dziewicze Galaktyczne SPCE,
+2,44%
Powiedział, że „Prywatny rynek astronautów” zaoferuje trzy oferty: jedno miejsce; pakiet wielomiejscowy dla par, przyjaciół lub rodzin; I kup całą podróż. Ceny zaczynają się od 450 000 USD za miejsce.

„Ponieważ staramy się przybliżyć cuda przestrzeni kosmicznej dużej populacji na świecie, z radością otwieramy drzwi dla zupełnie nowych doświadczeń branżowych i konsumenckich” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Michael Colglazier.

W lipcu założyciel Virgin, Richard Branson, wraz z pięcioma kolegami poleciał w przestrzeń suborbitalną na pokładzie napędzanego rakietą statku kosmicznego VSS Unity firmy.

Akcje skoczyły o ponad 5% w wydłużonej sesji w czwartek, pomimo większej niż oczekiwano straty kwartalnej firmy kosmicznej.

Virgin odnotowała stratę w drugim kwartale w wysokości 94 milionów dolarów, czyli 39 centów na akcję, w porównaniu ze stratą 72 miliony dolarów, czyli 34 centy na akcję, w analogicznym kwartale poprzedniego roku. Konsensus FactSet wezwał do utraty 33 centów na akcję w kwartale.

Osiągnął również przychód w wysokości 571 000 USD, powyżej konsensusu w wysokości 300 000 USD.

Virgin Galactic powiedział, że jako pierwszy otwiera swoje miejsca w „ważnej liście rozdań na wczesnym etapie”, a kolejna lista priorytetów jest otwarta dla osób zainteresowanych rezerwacją miejsc na przyszłe loty kosmiczne.

Wall Street szacuje, że do 2030 roku turystyka kosmiczna wzrośnie do 8 miliardów dolarów, z Virgin „wiodącą”.

Firma poinformowała, że ​​następny lot kosmiczny Virgin będzie skierowany na koniec września. Jak wcześniej ujawniono, lot będzie płatną misją dla włoskich sił powietrznych.

Firma poinformowała, że ​​zakończyła kwartał z „silną” pozycją gotówkową, z gotówką i ekwiwalentami gotówki w wysokości 552 mln USD na koniec czerwca.

READ  Rozdzielczość MRI wzrasta od milimetrów do mikronów

Virgin powiedział, że nadal doświadcza opóźnień w swojej działalności i operacjach z powodu COVID-19 i że nadal działa zgodnie ze ścisłymi protokołami zdrowotnymi.

Akcje zyskały do ​​tej pory około 35% w tym roku, w porównaniu do wzrostu o około 18% dla S&P 500 SPX,
+ 0,60%.