Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W lodowcach znaleziono 28 nowych wirusów nieznanych nauce

Odkryto 28 nowych wirusów, których wiek szacuje się na 15 000 lat, które żyją w lodowcach.

Wirusy, inne niż te znane nauce, znaleziono w próbkach lodu wydobytych z pokrywy lodowej Julii na Wyżynie Tybetańskiej w zachodnich Chinach.

W sumie, jak powiedzieli, naukowcy zidentyfikowali 33 genomy wirusowe, z których co najmniej 28 jest nowych. Odkryto, że cztery ze znanych wirusów infekują bakterie.

Uważa się, że nowe wirusy nie są szkodliwe dla ludzi, według naukowców, którzy mają nadzieję, że wirusy pomogą im lepiej zrozumieć ewolucję wirusa i zmiany klimatyczne.

W 2015 r. z pokrywy lodowej wydobyto dwa rdzenie lodowe na ekstremalnie dużych wysokościach, do 22 000 stóp nad poziomem morza.

Lodowce formowały się przez długi czas i gromadziły pył, gazy i wirusy – powiedział główny autor badania Zhi-Ping Zhong, badacz z Bird Polar Center and Climate Research na Uniwersytecie Stanowym Ohio.

„Lodowce w zachodnich Chinach nie są dobrze zbadane, a naszym celem jest wykorzystanie tych informacji do odzwierciedlenia przeszłych środowisk” – dodał.

Współautor Matthew Sullivan, profesor mikrobiologii w stanie Ohio, powiedział, że metoda, którą pan Zhong zastosował do „oczyszczenia jąder” do badania drobnoustrojów i wirusów, może pomóc im w wyszukiwaniu podobnych sekwencji genetycznych w „innych surowych lodowych środowiskach”, w tym w „Marsie”. „Albo Księżyc, albo bliżej domu na pustyni Atakama na Ziemi”.

Dodał, że znalezione wirusy nie są szkodliwe dla ludzi, ponieważ stały się nieaktywne z powodu „chemii ekstrakcji kwasów nukleinowych”.

Jednak z badania wynika, że ​​topniejące lodowce mogą ostatecznie uwolnić wirusy, które mogą zarażać ludzi.

„Możliwe, że lodowce przechowują warunki środowiskowe i mikroby przez dziesiątki do setek tysięcy lat” – powiedziała.

„Niestety lodowce na całym świecie, w tym na Wyżynie Tybetańskiej i Himalajach, gwałtownie się kurczą, głównie z powodu wywołanego przez człowieka ocieplenia systemu oceanów i atmosfery Ziemi.

READ  Teleskop Webba wykrywa parę wodną, ​​ale ze skalistej planety czy jej gwiazdy?

„To rozmrażanie nie tylko doprowadzi do utraty tych starych, zarchiwizowanych drobnoustrojów i wirusów, ale także doprowadzi do ich uwolnienia do środowisk w przyszłości”.

Badanie naukowców zostało opublikowane w zeszłym miesiącu w czasopiśmie mikrobiom.

BBC poinformowało, że w sierpniu 2016 roku zmarł 12-letni chłopiec, a co najmniej 20 osób zostało hospitalizowanych po zarażeniu się wąglikiem z padliny martwego renifera na Półwyspie Jamalskim za kołem podbiegunowym.

Uważa się, że fala upałów w tym miesiącu stopiła wieczną zmarzlinę, która zamrażała zarażone renifery na ponad 75 lat, pozwalając zarodnikom bakterii zarażać ludzi.