Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Uruchomiono serwis GoFundMe w związku z „niesprawiedliwą” grzywną w wysokości 350 mln dolarów nałożoną na Donalda Trumpa w sprawie o oszustwo cywilne

Uruchomiono serwis GoFundMe w związku z „niesprawiedliwą” grzywną w wysokości 350 mln dolarów nałożoną na Donalda Trumpa w sprawie o oszustwo cywilne

Rozpoczęto nową kampanię zbierania funduszy na rzecz byłego prezydenta Donalda Trumpa po otrzymaniu przez niego ogromnego wyroku w wysokości 350 milionów dolarów w sprawie o oszustwo cywilne przeciwko niemu, jego dzieciom i ich rodzinnej firmie.

W piątkowym orzeczeniu sędzia Arthura Engorona stwierdzono, że były prezydent, jego dzieci, ich współpracownicy z Organizacji Trumpa i majątek Trumpa odpowiadają za dziesiątki milionów dolarów. Trumpowi – a także jego spółkom i funduszowi powierniczemu – nakazano zapłacić ponad 350 milionów dolarów wraz z odsetkami, a jego dzieciom nakazano zapłacić prawie 4 miliony dolarów.

Elena Cardone, żona bogatego menadżera funduszy private equity i inwestora w nieruchomości Granta Cardone, wkrótce po piątkowym wyroku założyła stronę GoFundMe zatytułowaną: „Stań z Trumpem; Ufunduj niesprawiedliwy wyrok w wysokości 355 milionów dolarów.

„Stanowczo stoję po stronie prezydenta Donalda Trumpa w obliczu – moim zdaniem – bezprecedensowego i niesprawiedliwego traktowania przez niektóre elementy wymiaru sprawiedliwości w Nowym Jorku” – napisał Cardone.

„Jego ostatnie batalie prawne to nie tylko atak na niego, ale atak na ideały sprawiedliwości i należytego procesu, na które zasługuje każdy Amerykanin” – napisała. „To moment, który poddaje w wątpliwość równowagę między wymiarem sprawiedliwości a egzekwowaniem prawa, co w nieproporcjonalny sposób ma na celu uciszenie głosu, który wiodł w nawoływaniu do amerykańskiej siły, dobrobytu i bezpieczeństwa”.

Pani Cardone, o której zgłoszono na początku tego miesiąca Hostowane Zbiórka pieniędzy na rzecz zaprzeczającego wyborom i przegranego kandydata na gubernatora Arizony, Cary’ego Lake’a, określiła zbiórkę Trumpa jako „więcej niż legalny fundusz”, ale raczej „wezwanie do wszystkich właścicieli firm i przedsiębiorców, aby zjednoczyli się w obronie wszystkich przedsiębiorstw oraz człowieka, który ma i nigdy nie miał wahał się… Wstaw się za nami.

READ  Najnowsze Rishi Sunak: Jeremy Hunt sugeruje, że podatek lokalny wzrośnie w budżecie na jesień 2022 r

10-tego, panie Cardone awans W kampanii zbierania funduszy Trumpa wyjaśniono, że „100% środków zostanie przekazane Organizacji Trumpa w celu jego obrony tego absurdalnego orzeczenia”.

Do sobotniego popołudnia na stronie GoFundMe zebrano ponad 67 000 dolarów. Są jednak darczyńcy, którzy wydają się przekazywać niewielkie kwoty w celu złożenia oświadczenia.

Na przykład jedna osoba, która dała 5 dolarów, napisała: „Zapłaciłam 5 dolarów za przywilej mówienia, że ​​Donald Trump to oszust, seryjny przestępca seksualny i zbuntowany dupek. Każdy, kto poważnie przekazuje pieniądze temu człowiekowi, jest członkiem sekty poddanej praniu mózgu. Trump stanowi zagrożenie dla demokracji.” I tego kraju.”

To nie pierwszy raz, kiedy w imieniu byłego prezydenta powołano legalne fundusze. Od stycznia 2022 r. komitet działań politycznych Trumpa, Save America, zapłacił prawie 37 mln dolarów ponad 60 kancelariom prawnym i indywidualnym prawnikom. Agencja prasowa Zgłoszono w październiku ubiegłego roku. Podczas gdy część pieniędzy PAC trafiła do prawników reprezentujących rodzinę Trumpa i byłych doradców Białego Domu, większość trafiła do prawników broniących Trumpa przed szeregiem toczonych przez niego batalii prawnych.

Ten PAC, w połączeniu z Make America Great Again PAC, wydał w 2023 roku ponad 55 milionów dolarów na rachunki prawne, Poczta Waszyngtona wspomniany.

Trump wielokrotnie wykorzystywał swoje kłopoty prawne, aby zachęcić do datków – i to zadziałało. Wygląda na to, że jego baza aktywnie go broni w każdym procesie sądowym, jaki do niego dojdzie.

Największy w zeszłym roku dzień zbierania datków przez Trumpa w Internecie miał miejsce 4 kwietnia — kiedy na Manhattanie postawiono mu zarzuty 34 przestępstw związanych z tajnym programem finansowym, jak podało NBC News.

Jako przykład tego, jak wygląda ta strategia, w grudniu, po decyzji Sądu Najwyższego Kolorado o usunięciu byłego prezydenta z wyborów w 2024 r., jego kampania wysłała mocny e-mail: „Proszę, pomóżcie dołączyć do walki o zachowanie mojego imienia”. Weź udział w głosowaniu w 2024 roku i pokojowo broń swojego prawa do głosowania.

READ  Niemieccy rolnicy blokują traktorami główne autostrady w proteście przeciwko planom zniesienia ulgi podatkowej na olej napędowy

W sobotę napisał list do swoich zwolenników na stronie internetowej swojej kampanii, nazywając orzeczenie przykładem „ingerencji w wybory”. „Przed końcem dnia wzywam milion patriotycznych obywateli popierających Trumpa do wzięcia udziału i z dumą powiedzieć: Zakończcie polowanie na czarownice przeciwko prezydentowi Trumpowi!”, błaga strona internetowa.

Długi prawne Trumpa ostatnio rosną, a jego rok w sądzie dopiero się rozpoczyna.

Oprócz wyroku w sprawie oszustwa cywilnego – który Trump określił w serwisie Truth Social jako „totalną fikcję” – jest już winien kolejne 110 000 dolarów za odmowę zastosowania się do wezwania do sądu w tej sprawie i 15 000 dolarów za dyskredytowanie referenta prawnego sędziego, naruszające nakaz milczenia. .

Trump był już na linii w sprawach E. Jeana Carrolla; Za zniesławienie tego pierwszego groził mu wyrok w wysokości 83 milionów dolarów jeleń Felietonistka jest winna 5,5 miliona dolarów za kłamstwa na temat napaści na tle seksualnym.