Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Brytyjczycy będą musieli zapłacić, aby w przyszłym lecie wejść do popularnych wakacyjnych miejsc, w tym Hiszpanii i Grecji

Brytyjczycy będą musieli zapłacić, aby w przyszłym lecie wejść do popularnych wakacyjnych miejsc, w tym Hiszpanii i Grecji

Ruch bezwizowy dla posiadaczy brytyjskich paszportów podróżujących do Unia Europejska się skończy, to zostało potwierdzone. Polityka UE dotycząca zniesienia wiz wejdzie w życie oficjalnie w maju przyszłego roku, co oznacza, że ​​Brytyjczycy będą musieli zapłacić za nowe zezwolenie elektroniczne.

Oczekuje się Wielkiej Brytanii wczasowicze Przed wyruszeniem w podróż będą musieli zapłacić około siedmiu euro za zezwolenie ETIAS. Program został wprowadzony w celu poprawy bezpieczeństwa i ponownego narzucenia granic strefy Schengen, która obejmuje większość Unii Europejskiej w Europie kontynentalnej.

Aby uzyskać ETIAS (europejski system informacji o podróży i zezwoleń na podróż), podróżni z Wielkiej Brytanii muszą również wypełnić formularz online. Po wdrożeniu programu obywatelom brytyjskim można odmówić wjazdu na wniosek ETIAS.

Czytaj więcej: Brytyjczykom grozi grzywna w wysokości 650 funtów za korzystanie z morza jako toalety w Hiszpanii

Według nowego memorandum Unii Europejskiej zgodę musi zostać wydane „w ciągu kilku minut” dla około 95 procent wnioskodawców. Maksymalny czas potrzebny na zatwierdzenie może wynosić do miesiąca w „wyjątkowych przypadkach”.

Zezwolenie ETIAS będzie ważne na nieograniczoną liczbę wjazdów w okresie trzech lat. Jednak posiadacze karty muszą przestrzegać przepisów imigracyjnych i nie przedłużać pobytu w miejscu docelowym. Obecnie goście z krajów trzecich nie mogą przebywać w bloku dłużej niż 90 dni, za każdy 180-dniowy okres.

Liverpool donosi, że istnieje wiele powodów, dla których ludzie widzą odrzucenie ich wniosku echo dźwięku.

według Informacje o wizie SchengenWnioski mogą zostać odrzucone z następujących powodów:

  • Wnioskodawca posługiwał się dokumentem podróży, który został zgłoszony jako zagubiony, skradziony, przywłaszczony lub unieważniony w Systemie Informacyjnym Schengen – SIS II

  • Wnioskodawca stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa obywateli i podróżnych w strefie Schengen

  • Wnioskodawca stanowi zagrożenie dla nielegalnej imigracji

  • Wnioskodawca stwarza wysokie ryzyko epidemii

  • Wnioskodawca to osoba, której dotyczy wpis w SIS do celów odmowy wjazdu i pobytu

  • Wnioskodawca nie ustosunkuje się do prośby o dodatkowe informacje lub dokumenty w wyznaczonym terminie

  • Wnioskodawca nie stawił się na dodatkową rozmowę kwalifikacyjną, gdy jest to wymagane

READ  Najnowsze wiadomości o strzelaninie w Morgan State: wiele osób zostało zastrzelonych na terenie kampusu w Baltimore

Zezwolenia na podróż można również odmówić w przypadkach, gdy istnieją uzasadnione i poważne wątpliwości co do poprawności dostarczonych informacji i dokumentów potwierdzających dostarczonych przez wnioskodawcę.

Wnioskodawcy otrzymają decyzję w ciągu kilku minut, a jeśli wniosek ETIAS zostanie odrzucony, wiadomość e-mail będzie zawierać szczegółowe informacje o przyczynach takiego stanu rzeczy. Podróżni będą mogli odwołać się od decyzji, jeśli zechcą.

Przeczytaj więcej najważniejszych wiadomości dnia tutaj.

Przeczytaj następujące: