Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

United Cup: Hurkacz pokonuje Wawrinkę, Linnet zajmuje ostatnie miejsce dla Polski

United Cup: Hurkacz pokonuje Wawrinkę, Linnet zajmuje ostatnie miejsce dla Polski

Hubert Hurkacz przypieczętował decydujące zwycięstwo Polski nad Szwajcarem Stanem Wawrinką, a heroiczna postawa Magdy Linette zapewniła Polsce kluczowy trzeci punkt i zapewniła Polsce miejsce we wtorkowym finale Brisbane City United Cup. Hurkacz wygrał 2:1 przed Polską, a Linette pokonał Gillesa Teichmanna 5:7, 6:4, 6:1 i przypieczętował remis. Hurkacz stoczył zaciętą walkę z byłym numerem trzy na świecie Wawrinką 7-6(5), 6-4.

Polska zmierzy się z Włochami w środowym finale City. Zwycięzca meczu weźmie udział w czwartym finale Pucharu United w Sydney. Drużyna z najlepszymi wynikami spośród zawodników z Perth, Sydney i Brisbane również zakwalifikuje się do Final Four. „Nigdy wcześniej nie miałem okazji grać przeciwko Stanowi, więc naprawdę nie mogłem się doczekać tego meczu. Jest legendą tego sportu. Oglądałem, jak wygrywa wielkie szleme, a teraz mogę dzielić z nim kort , więc była to dla mnie ogromna przyjemność” – cytuje go Atptour.com. Hurkacz.

Dodał: „Zdecydowanie bardzo ważny mecz. Jest oczywiście bardzo szczęśliwy, że zdobył punkt dla Polski, więc byłem tym bardzo podekscytowany. To był dla nas ważny punkt i będziemy walczyć dalej”. Stawka była wysoka dla Hurkacza i Wawrinki, którzy wiedzieli, że w grę wchodziło zwycięstwo w drugim secie. Kapitan Szwajcarii walczył zaciekle, a marginesy były niewielkie, ale numer 10 na świecie Hurkacz wszedł w krytycznym momencie i wygrał po 1 godzinie i 39 minutach.

Trzykrotna mistrzyni Wielkiego Szlema popełniła ogromny błąd przy stanie 3:3 w dogrywce pierwszego seta, która okazała się nieskuteczna. Wawrinka popełnił podwójny błąd, a Hurkacz w pełni wykorzystał mecz, aby zakończyć seta. „Znalazłem swój rytm serwowania pod koniec meczu i zdecydowanie z linii bazowej oddawałem kilka lepszych uderzeń. To był naprawdę ważny mecz i cieszę się, że budowałem swoją grę przez cały mecz i to było naprawdę trudne bić się.”

READ  Większość bramek padła po ukończeniu 30 lat: Igor Angulu | wiadomości piłkarskie

Z drugiej strony, mając szansę na wygranie meczu i zapobieżenie rozstrzygnięciu remisu przez grę mieszaną, Lynette z numerem 48 napięła nerwy, by pokonać Tishmana z numerem 35. Wcześniej spotkali się tylko raz, na Chicago 500 2021, a Szwajcarzy wygrali w dwóch setach. „Grałem przeciwko Jill, a ona ostatnio mnie wypaliła, więc wiedziałem, że muszę dać z siebie wszystko. Byłem bardzo sfrustrowany w pierwszym secie, kiedy dobrze się dogadywałem i nie radziłem sobie zbyt dobrze, nie byłem wystarczająco skoncentrowany . Jestem naprawdę szczęśliwy, że mogłem się zresetować po pierwszym secie i wrócić silniejszy.” (Alani)

(Ta historia nie została zredagowana przez personel Devdiscourse i została automatycznie wygenerowana z konsorcjalnego kanału).