Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ubisoft ogłasza „energooszczędną” platformę NFT dla gier AAA • Eurogamer.net

Ubisoft ogłosił Quartz, swoją platformę NFT dla unikalnych elementów w grach AAA, która według niego będzie pracować nad „technologią oszczędzania energii”, która zużywa „miliony razy mniej energii niż transakcja Bitcoin”.

Pierwszą grą firmy Ubisoft, która zaoferuje NFT, będzie Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint, w której Quartz zostanie zintegrowany z wersją demonstracyjną na PC.

Przedmioty NFT – zwane „cyframi” – będą ozdobami w grze z unikalnym, wyraźnie wybitym kodem. Sekwencyjnie zaszyfrowane kosmetyki można następnie przechowywać lub sprzedawać, z zapisaną historią ich wcześniejszego posiadania.

Ubisoft twierdzi, że Quartz będzie „energooszczędny”, ponieważ wykorzystuje Tezos, blockchain, który, jak twierdzi, zużywa „o wiele mniej energii do działania niż blockchainy typu Proof-of-Work, takie jak Bitcoin czy Ethereum”.

„Wybraliśmy Tezos ze względu na jego oryginalną sieć Proof-of-Stake i przywództwo w czystych NFT” – powiedział Didier Genevois, dyrektor techniczny ds. Technologii Blockchain w Ubisoft. „Pojedyncza transakcja w ich sieci zużywa taką samą ilość energii, jak 30-sekundowy strumień wideo, podczas gdy sieci blockchain poprzedniej generacji mogą zużywać taką samą ilość energii, jaka jest wymagana przez rok nieprzerwanego przesyłania strumieniowego”.

Ubisoft opisuje również kwarc jako „eksperyment” – i taki, który początkowo nie będzie dostępny w Wielkiej Brytanii. Zamiast tego pierwsze wyniki otrzymają gracze ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Hiszpanii, Francji, Niemiec, Włoch, Belgii, Australii i Brazylii.

„Każda cyfra to wyjątkowa kolekcja, która zawiera własny numer seryjny, który inni mogą zobaczyć w grze, a także śledzić obecnych i byłych właścicieli przez nadchodzące lata, dzięki czemu gracze stanowią integralną część historii gry” – powiedział dziś Ubisoft. Cyfry to wysokiej jakości przedmioty kolekcjonerskie w grze o aktywnej wartości użytkowej. Jako grywalne przedmioty kosmetyczne, cyfry zapewniają graczom możliwość dostosowania ich doświadczenia i wykonania misji w dobrym stylu.

READ  Apple odnotowuje kwartalne przychody w wysokości 76 miliardów dolarów przy ogólnym wzroście

„Każdy numer jest dostarczany z certyfikatem własności przechowywanym w blockchain, zdecentralizowanej, opartej na społeczności technologii niezależnej od Ubisoft, która daje graczom większą kontrolę niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki cyfrom przedmioty nie są już powiązane z ekwipunkiem gracza, jak to tylko możliwe wystawiane na sprzedaż graczom. Inni kwalifikujący się do tego na platformach stron trzecich poza ekosystemem Ubisoft.”

Gracze będą mogli jednocześnie posiadać tylko jedną kopię dowolnego unikalnego kosmetyku. W grze Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint musisz także mieć 5 poziom w grze i mieć ukończone 18 lat.

Pierwsze trzy elementy kosmetyczne Digit zostaną wydane za darmo przez Kwarcowy Ubisoft Strona internetowa na 9, 12 i 15 dla posiadaczy Breakpoint PC.

Nie ma jeszcze informacji o tym, gdzie kwarcowe NFT mogą pojawić się w następnej kolejności.