Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Twitch Streamer Puppers, który mieszkał z MND, zmarł w wieku 32 lat

Twitch Streamer Puppers, który mieszkał z MND, zmarł w wieku 32 lat

  • Napisane przez Toma Gerkena
  • reporter technologii

Popularny Puppers zmarł w wieku 32 lat, trzy lata po zdiagnozowaniu choroby neuronu ruchowego (MND).

Znany ze swojego pozytywnego nastawienia amerykański streamer Twitcha grał w grę survivalową Dead by Daylight.

Społeczność graczy zebrała się wokół niego po jego diagnozie i założyła fundację Light in the Fog, zbierając 270 000 $ (216 000 £) na wsparcie jego opieki.

Nawiązując do swojego motta, fundacja stwierdziła, że ​​Puppersy „zagościły w naszych sercach na zawsze, na zawsze wygodne”.

The Puppers, znany również jako Max, kończy transmisję, mówiąc fanom: „Spokojnie, bo jeśli czujesz się komfortowo, wygrywasz”.

U nadawcy zdiagnozowano ALS – najczęstszą postać MND – w 2020 roku.

wpływa na mózg i nerwy oraz powoduje słabość, która z czasem się pogarsza, Według NFZ. Nie ma lekarstwa na tę chorobę, ale istnieją metody leczenia, które pomagają zmniejszyć jej wpływ na codzienne życie człowieka.

„Dziękuję za całą miłość i wsparcie przez całą jego karierę – uszczęśliwianie was wszystkich jest tym, dla czego żył” – czytamy w oświadczeniu.

pozytywne światełko

Kiedy u Maxa zdiagnozowano ALS, jego przyjaciele — znani pod pseudonimami internetowymi Eshleee, Sunshine i Silver — przeprowadzili się po całym kraju, aby zapewnić opiekę i wsparcie.

„Bycie opiekunem podczas walki z tą absolutnie okropną chorobą było największą próbą i największą radością w moim życiu” – powiedziała Sunshine w rozmowie z BBC.

„Nigdy go nie zapomnę, a kawałek mojego serca pozostanie bez niego pusty”.

Silver powiedział, że „zawsze będą pamiętać” śmiech Maxa i grę Dead by Daylight grającą u jego boku, a Eshleee określiła taśmę jako „pozytywną latarnię morską”.

„Nie zamieniłbym na nic ani sekundy z ostatnich dwóch lat z nim”.

Cała trójka powiedziała, że ​​byli „zdruzgotani”, gdy Max został zdiagnozowany, i stworzyli Światło we mgle, aby pomóc.

Ponad 150 streamerów Dead by Daylight połączyło siły podczas kilkudniowego wydarzenia, aby zebrać fundusze na jego leczenie i opiekę, które zostało wsparte rekomendacjami od Randki online, w tym MrBeast – Najczęściej subskrybowany YouTuber na świecie.

Grupa prosi teraz społeczność o dodatkowe fundusze na pokrycie kosztów jego pogrzebu, a także zaległe koszty leczenia związane z jego leczeniem.

Nastąpiło ogromne wsparcie ze strony szerszej społeczności graczy, którą opisał jako „Prawdziwy bohater gieri „dobra dusza, na którą nie zasłużyliśmy”.

Twórcy Dead by Daylight, którzy wcześniej dodali przedmiot do gry na jego cześć, nazwali go „jednym z najjaśniejszych świateł we mgle”, funkcją, która pomaga graczom ukryć się przed sobą.

W międzyczasie setki postów od fanów, którzy odpowiedzieli na wiadomości, powtórzyło podpis poppersów. „Śpij spokojnie, bądź wygodny” – czytamy w wielu postach.

wyjaśnij wideo,

W ciągu zaledwie trzech lat Twitch stał się popularną nazwą filmowców, ale czy jest to nowe zjawisko kulturowe głównego nurtu?