Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

TVP odpowiada na wykluczenie polskiego jury

Polski nadawca TVP odpowiedział na decyzję Polski o wyłączeniu głosów arbitrażu z Eurowizji 2022. Zaprzeczają jakiemukolwiek udziałowi nadawcy lub polskiego jury w manipulowaniu głosami.

Jak wcześniej stwierdziła EBU, 6 krajów w Eurowizji 2022 usunęło swoje głosy w trybunałach arbitrażowych z powodu nieregularnych systemów głosowania. Polska jest jednym z tych krajów, pozostałe to Azerbejdżan, Gruzja, Rumunia, Czarnogóra i San Marino. Trzy z tych krajów, Gruzja, Rumunia i Azerbejdżan, ogłosiły wielki finał głosowania Martina Osterdala. Mówiono, że przyczyną tego są problemy z połączeniem.

W związku z tym w pozostałych 5 krajach głosy polskich jury zostały zastąpione ważnymi głosami jury i podobnymi metodami głosowania z łączną punktacją innych krajów. W przypadku Polski jest to suma PAT 5, Estonii, Łotwy, Litwy, Rumunii i innych krajów Mołdawii. Rumunia również miała problemy z głosowaniem w arbitrażu, więc głosami jury w Polsce były w sumie cztery inne kraje. Oznacza to, że referendum w Polsce było podobne do głosowania w Rumunii.

Odpowiedź polskiego nadawcy jest następująca (Tu po polsku):

Odmawiają jakiegokolwiek zaangażowania w proces głosowania, ponieważ jurorzy głosowali zgodnie z własnymi odczuciami i preferencjami. Nadawca twierdzi, że oryginalny Poland 12 został przyznany Ukrainie, co było decyzją jury i że Polska nie miała nic wspólnego z głosami innych krajów.

Wraz z nadawcami z Azerbejdżanu, Gruzji, Rumunii i Czarnogóry poprosili o dalsze wyjaśnienia i wyjaśnienia w tej sprawie oraz o dalszą odpowiedź ze strony EBU.

Raport nadawcy

Telewizja polska kategorycznie odrzuca wszelkie zarzuty wobec polskich jurorów jako bezpodstawne i absurdalne. Głosowali tylko według własnych odczuć i życzeń, nie biorąc pod uwagę żadnych środków, nawet EBU. Wystawiając Ukrainę wysokie noty, udowodnili, że ich niepodległość nie ma nic wspólnego z głosami innych krajów na Polskę.

W najbliższych dniach Telewizja Polska wyjaśni sytuację przedstawicielom Europejskiej Unii Nadawców, organizatora konkursu Eurowizja. Zostaną oni poinformowani o sprzeciwie TVP i żądaniu poprawy przejrzystości głosowania i systemu przyznawania punktów, aby uniknąć niepotrzebnego zamieszania w tym roku.

TVP (przetłumaczone z polskiego)

Polska w Eurowizji 2022

Polska zajęła w finale 12. miejsce ze 151 punktami. Podobnie jak inne kraje dotknięte tymi problemami głosowania, znalazły się w pierwszej 2, skąd zakwalifikowały się na 6. miejsce. Dramatyczna ballada Ochmanna „River” otrzymała 105 punktów od publiczności i 46 punktów od jury w Wielkim Finale.

READ  Międzynarodowe Targi Hiszpańskie 25 000 pracowników Oddział Polski

W przeciwieństwie do niektórych innych krajów dotkniętych problemami głosowania, Polska prezentowała swoje głosy normalnie. Ida Novakovska przyznała Polsce punkty, a Ukrainie 12 punktów. W tym przypadku suma wynosi 12, a zakres to tylko Polska 12, Ukraina. Proponowane punkty mogą różnić się od ogólnej liczby oddanych głosów.

Co sądzisz o oświadczeniu polskiej TVP? Powiadom nas! Bądź na bieżąco TwitterESCXTRA na Twitterze, @Escxtra na Instagramie A nasze polubienia Strona na Facebooku Najnowsze aktualizacje! Upewnij się też, że nas śledzisz Na Spotify Najnowsza muzyka z Twoich ulubionych występów Eurowizji.