Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

TRUTH Social: Donald Trump uruchamia własną aplikację społecznościową i witrynę z wiadomościami

Były prezydent Donald Trump ogłosił, że uruchomi własną aplikację społecznościową i firmę informacyjną, aby konkurować z „wielką technologią”.

Ten ruch ma miejsce dziewięć miesięcy po tym, jak został zakazany na kilku platformach społecznościowych za rolę w zamieszkach 6 stycznia na Kapitolu Stanów Zjednoczonych, w których zginęło pięć osób.

Nowa firma o nazwie Trump Media & Technology Group uruchomi własną aplikację o nazwie „TRUTH Social”.

“Stworzyłeś TRUTH Social i TMTG, aby przeciwstawić się tyranii Big Tech. Żyjemy w świecie, w którym Talibowie mają ogromną obecność na Twitterze, ale twój ulubiony amerykański prezydent został uciszony” – powiedział Trump w komunikacie prasowym.

“Jestem podekscytowany, że wkrótce zamieszczę mój pierwszy fakt na TRUTH Social. TMTG zostało założone w celu udzielenia głosu wszystkim. Jestem podekscytowany, że wkrótce zacznę dzielić się swoimi przemyśleniami na temat TRUTH Social i odwdzięczyć się dużym firmom technologicznym .Wszyscy mnie pytają, dlaczego nikt nie stawia czoła wielkim firmom technologicznym? No cóż, niedługo będziemy!

TRUTH jest obecnie zamawiana lub zamawiana w przedsprzedaży w Apple App Store i będzie dostępna tylko dla zaproszonych gości podczas listopadowej premiery wersji beta. Platforma mediów społecznościowych zostanie oficjalnie uruchomiona dla wszystkich w Ameryce na początku przyszłego roku.

Jako prezydent Trump był zapalonym użytkownikiem mediów społecznościowych i często publikował wszystko, od polityki zagranicznej po diatryby wymierzone w jego rywali. Został zablokowany na Twitterze i innych platformach społecznościowych po zamieszkach na Kapitolu, po zbadaniu jego roli w podżeganiu i powtarzanych, bezpodstawnych zarzutach o oszustwa wyborcze.

Zanim jego profil został usunięty, tweety i posty Trumpa były często określane jako fałszywe wiadomości.

Pan Trump od tego czasu mówi o stworzeniu nowej platformy. Założył również blog na swojej obecnej stronie internetowej, który został później porzucony po słabym dostępie.

READ  Naukowcy odkryli, że Machu Picchu może być co najmniej dwie dekady starsze niż wcześniej sądzono | Peru

Firma połączyła się z Digital World Acquisition Corp i w przyszłym miesiącu będzie notowana na Nasdaq.

Trump planuje również wprowadzić usługę wideo na żądanie z rozrywką, wiadomościami i podcastami.