Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

TRUTH Social: Donald Trump uruchamia własną aplikację społecznościową i witrynę z wiadomościami

Były prezydent Donald Trump ogłosił, że uruchomi własną aplikację społecznościową i firmę informacyjną, aby konkurować z „wielką technologią”.

Ten ruch ma miejsce dziewięć miesięcy po tym, jak został zakazany na kilku platformach społecznościowych za rolę w zamieszkach 6 stycznia na Kapitolu Stanów Zjednoczonych, w których zginęło pięć osób.

Nowa firma o nazwie Trump Media & Technology Group uruchomi własną aplikację o nazwie „TRUTH Social”.

„Stworzyłeś TRUTH Social i TMTG, aby przeciwstawić się tyranii Big Tech. Żyjemy w świecie, w którym Talibowie mają ogromną obecność na Twitterze, ale twój ulubiony amerykański prezydent został uciszony” – powiedział Trump w komunikacie prasowym.

„Jestem podekscytowany, że wkrótce zamieszczę mój pierwszy fakt na TRUTH Social. TMTG zostało założone w celu udzielenia głosu wszystkim. Jestem podekscytowany, że wkrótce zacznę dzielić się swoimi przemyśleniami na temat TRUTH Social i odwdzięczyć się dużym firmom technologicznym .Wszyscy mnie pytają, dlaczego nikt nie stawia czoła wielkim firmom technologicznym? No cóż, niedługo będziemy!

TRUTH jest obecnie zamawiana lub zamawiana w przedsprzedaży w Apple App Store i będzie dostępna tylko dla zaproszonych gości podczas listopadowej premiery wersji beta. Platforma mediów społecznościowych zostanie oficjalnie uruchomiona dla wszystkich w Ameryce na początku przyszłego roku.

Jako prezydent Trump był zapalonym użytkownikiem mediów społecznościowych i często publikował wszystko, od polityki zagranicznej po diatryby wymierzone w jego rywali. Został zablokowany na Twitterze i innych platformach społecznościowych po zamieszkach na Kapitolu, po zbadaniu jego roli w podżeganiu i powtarzanych, bezpodstawnych zarzutach o oszustwa wyborcze.

Zanim jego profil został usunięty, tweety i posty Trumpa były często określane jako fałszywe wiadomości.

Pan Trump od tego czasu mówi o stworzeniu nowej platformy. Założył również blog na swojej obecnej stronie internetowej, który został później porzucony po słabym dostępie.

READ  Wiadomości Merkel: Niemcom może grozić blokada do czerwca, ponieważ ograniczenia nie usuwają przypadków | Świat | Aktualności

Firma połączyła się z Digital World Acquisition Corp i w przyszłym miesiącu będzie notowana na Nasdaq.

Trump planuje również wprowadzić usługę wideo na żądanie z rozrywką, wiadomościami i podcastami.