Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Steve Bannon: Republikanie sprzeciwiają się głosowaniu z pogardą na byłego doradcę Trumpa

Wiceprzewodniczący Izby Demokratycznej w Izbie Demokratycznej Pete Aguilar powiedział, że cała Izba będzie głosować w czwartek, czy zalecić pogardę Kongresu dla zarzutów Kongresu wobec byłego doradcy Białego Domu Steve’a Bannona.

Aguilar był jednym z dziewięciu członków komisji ds. śledztwa w sprawie buntu z 6 stycznia, który we wtorek jednogłośnie zalecił, by Bannon został oskarżony o kryminalną pogardę za odrzucenie wezwania do Kongresu o dostarczenie dokumentów i zeznań związanych z atakiem gangu pro-Trumpa na Kapitol.

„Pod przewodnictwem prezydenta Benny’ego Thompsona na posiedzeniu komisji 6 stycznia zeszłej nocy zgłosiliśmy wniosek o pogardę dla całego piętra Izby, nad którym będziemy jutro głosować” – powiedział Aguilar na konferencji prasowej w środę po tygodniku Izby Demokratów. klika. . „Następnym krokiem jest przeprowadzenie głosowania całej Izby Reprezentantów, aby umożliwić Przewodniczącemu Izby poświadczenie skierowania do prokuratora USA w Dystrykcie Kolumbii o przestępstwie pogardy i w pełni oczekujemy, że prokurator spełni swój obowiązek , aby wnieść tę sprawę do wielkiej ławy przysięgłych”.

Pan Aguilar podkreślił, że praca komisji „nie miała na celu karania”, ale „przeprowadzono ją w celu przestrzegania prawa”.

Demokraci i Republikanie uważają, że obowiązkiem każdego członka tego organu jest złożenie przysięgi i przestrzeganie Konstytucji. Jestem dumny, że moi koledzy z klubu Demokratów są gotowi podjąć odpowiednie kroki w celu dotrzymania naszej przysięgi i mam nadzieję, że nasi rodacy są gotowi zrobić to samo” – powiedział.

Ale poza dwoma republikanami z komisji, którzy we wtorek głosowali za pogardą dla Bannona – wiceprzewodniczącą komisji specjalnej Liz Cheney i przedstawicielem Illinois Adamem Kinzingerem – żaden republikanin nie będzie głosował w ten sam sposób na posiedzeniu Izby Reprezentantów.

Rozmawiało z nim źródło bliskie przywództwu republikańskiego w Izbie Reprezentantów niezależny Pod warunkiem zachowania anonimowości przywódca Izby Reprezentantów Kevin McCarthy i Webb Izby Reprezentantów Steve Scales powiedzieli, że zaleciliby członkom partii republikańskiej głosowanie na „nie” wobec tego środka.

READ  Putin aprobuje użycie przez Rosję bojowników z Bliskiego Wschodu przeciwko Ukrainie | Rosja

Jednak nawet gdy prawie cała konwencja republikańska jednoczy się przeciwko rezolucji o pogardy, niewielka większość Izby Demokratów – plus poparcie Cheneya i Kinzingera – oznacza, że ​​lobbing na rzecz jej zablokowania prawie na pewno nie powiedzie się.

Jednak większość z 212 republikanów Izby Republikanów sprzeciwiło się raportowi komisji, podobnie jak prawie wszyscy głosowali przeciwko rezolucji, która powołała sam komitet na początku tego roku.

Przemawiając podczas środowego przesłuchania Komisji Regulaminu Izby Reprezentantów – komisji, której zadaniem było zatwierdzenie zasad czwartkowej debaty – MD Tom Cole opisał raport pogardy jako „z natury środek karny”, który „nie pomógłby komisji specjalnej w uzyskaniu dokumentów lub zeznań oskarżenia poszukiwany.”

Pan Cole, republikanin z Oklahomy, powiedział, że skierowanie pogardy wobec Bannona miało na celu jedynie „zwiększenie pomocy w programie politycznym większości Izby” i skarżył się, że przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi zablokowała dwa wybory McCarthy’ego dla Komisji Specjalnej – przedstawiciel Jim Jordan i Jim Banks – z serwisu. Pani Pelosi powiedziała, że ​​zrobiła to z „poszanowania integralności śledztwa, obstawania przy prawdzie i z troską o oświadczenia i działania podjęte przez tych członków”.

„Kiedy marszałek Izby Reprezentantów Pelosi utworzył komisję i jednostronnie zablokował nominacje republikańskich członków przez lidera McCarthy, było jasne, że naszym celem było zapewnienie, że przekazana zostanie tylko jej wybrana narracja” – powiedział Cole.

Ale przedstawiciel Jimmy Raskin, Demokrata ze stanu Maryland, który zasiada zarówno w Komisji Specjalnej, jak i Komisji Regulaminowej, zauważył, że Republikanie z Izby Reprezentantów i Senatu sprzeciwiali się również stworzeniu dwuizbowej, ponadpartyjnej komisji, która zbadałaby atak z 6 stycznia z taką samą liczbą Demokratów. . Republikanie są na ciele i zrobili to na polecenie byłego prezydenta Donalda Trumpa.

„W tym momencie nie mieliśmy innego wyjścia… jak tylko utworzyć komisję selekcyjną” – powiedział. „Mamy ponadpartyjną komisję, która dotrze do sedna tego najgorszego ataku na Kapitol Stanów Zjednoczonych w Kongresie od czasu wojny 1812 roku”.

READ  „Myślę, że będzie”: Zełenski ma nadzieję, że prezydent Biden odwiedzi Ukrainę | Wołodymyr Zełenski