Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trump potwierdza swoją władzę nad Republikanami, gdy Liz Cheney staje w obliczu obalenia | Republikanie

Donald Trump przygotowuje się do zacieśnienia uścisku Partii Republikańskiej, obalając jednego ze swoich najwybitniejszych krytyków w Kongresie.

Liz Cheney, jedyna kobieta W kierownictwie republikańskim W Izbie Reprezentantów powszechnie oczekuje się głosowania członków lojalnych wobec Trumpa w przyszłym tygodniu.

Cheney jest twardą konserwatystą i córką wiceprezydenta George’a W. Busha, Dick Cheney. Jej oskarżenie za odmowę opublikowania „wielkiego kłamstwa Trumpa”, że zeszłoroczne wybory zostały skradzione, będzie przykładem tego, jak Partia Republikańska pozostaje wierna zhańbionemu byłemu prezydentowi.

„Cała historia RepLizCheney była bardzo jasna” – powiedział David Axelrod, były główny strateg Baracka Obamy, Napisał na Twitterze w czwartek. „Jest konserwatywna, jeśli chodzi o to. Jedynym jej grzechem było wezwanie BS do sfałszowania wyborów Trumpa. Dlatego zostanie zwolniona jako przywódczyni GOP. Partia się piętnuje.”

Wiele sądów, a także federalni i stanowi przedstawiciele władz wyborczych powszechnie odrzucali fałszywe twierdzenia Trumpa o oszustwach. Ale kontrolowane przez Republikanów stanowe organy ustawodawcze wykorzystują jego roszczenia, aby uzasadnić narzucanie ustawodawstwa Nowe ograniczenia dotyczące głosowania.

Daleki od wycofania się, Trump wydał kilka publicznych oświadczeń w ciągu trzech dni, powtarzając swoje bezpodstawne twierdzenia, że ​​7-milionowa marża Joe Bidena była wynikiem oszustwa podczas ataku. Republikanie Ci, którzy odmawiają poddania się tej narracji.

Dołączył również do liderów Domu Republikańskiego jako wsparcie Elise Stefanic Kongresmenka popierająca Trumpa w imieniu Cheneya jako przewodniczącej zjazdu partii. Głosowanie może nastąpić już w następną środę.

Stephanic, lat 36, której pozycja w partii wzrosła po tym, jak agresywnie broniła Trumpa podczas przesłuchań w Kongresie przed postawieniem go w stan oskarżenia w 2019 roku, podobno rozmawiał w środę telefonicznie z byłym prezydentem.

Powiedział Trump W obecnej sytuacji: „Liz Cheney jest podżegaczem wojennym i nie ma pracy w kierowaniu Partią Republikańską… Elise Stefanick jest o wiele lepszym wyborem, a ona ma moje pełne i jednoznaczne przekonanie co do republikańskiego krzesła kongresowego”.

READ  Katalońscy liderzy atakowani przez oprogramowanie szpiegujące NSO, twierdzą eksperci ds. cyberbezpieczeństwa | Katalonia

Wydaje się, że Kevin McCarthy, przywódca mniejszości republikańskiej, obliczył, że przyjęcie Trumpa daje partii największe szanse na wygranie Izby Reprezentantów w przyszłorocznych wyborach śródokresowych. McCarthy był Zrobiono „gorącym mikrofonem” W Fox News mówi o Cheneyu: „Był ze mną przy niej. Wiesz, straciłam pewność siebie”.

Oświadczenie z biura Steve’a Scalesa, republikanina nr 2 w Izbie Reprezentantów, wyjaśniło: „Republikanie w Izbie Reprezentantów powinni skupić się jedynie na przywróceniu Izby Reprezentantów w 2022 r. I walce z przewodniczącym Pelosim i radykalnym programem socjalistycznym prezydenta Bidena, a Elise Stephanic jest jest w tym głęboko zaangażowany, dlatego firma Whip Scalise zobowiązała się do poparcia dla przewodniczenia konferencji.

Kongresman Jim Jordan, który jest lojalny wobec Trumpa, nalegał, aby „głosy nie były”, aby wyprzeć Cheneya. „Nie można mieć przewodniczącego kongresu republikanów, który czytałby gadki Demokratów”, Powiedział Fox News. „Nie można mieć republikańskiego przewodniczącego konwencji, który zajmuje stanowisko, z którym 90% partii się nie zgadza, ani lidera partii republikańskiej, który nieustannie wypowiada się przeciwko osobie, na którą głosowało 74 miliony Amerykanów”.

Podczas prezydentury Trumpa Republikanie stracili kontrolę nad Izbą Reprezentantów, Senatem i Białym Domem. Chcą teraz przywrócić wąską większość demokratyczną w Izbie Reprezentantów i Senacie w przyszłorocznych wyborach śródokresowych.

Ale Cheney, republikanin nr 3 w Izbie Reprezentantów, nie upadnie bez walki. W kolumnie z opiniami W środowym Washington Post wezwała kolegów do odrzucenia „niebezpiecznego i antydemokratycznego kultu jednostki Trumpa” w celu ratowania partii, ostrzegając: „Historia patrzy”.

Cheney napisał: „Trump stara się ujawnić krytyczne elementy naszej struktury konstytucyjnej, które sprawiają, że demokracja działa – zaufanie do wyniku wyborów i praworządności. Żaden amerykański prezydent nigdy wcześniej tego nie zrobił.

„Partia Republikańska znajduje się w punkcie zwrotnym, a Republikanie muszą zdecydować, czy wybrać prawdę i lojalność wobec konstytucji”.

Cheney, 54 lata Odeprzyj początkowe wyzwanie Na swoje stanowisko przywódcze na początku tego roku, po tym, jak znalazła się wśród 10 Republikanów w Izbie Reprezentantów, którzy poparli proces Trumpa za podżeganie zwolenników do ataku na budynek Kapitolu USA 6 stycznia, ale tym razem ma niewielu zwolenników ze strony opinii publicznej, budząc nadzieje, że ta pierwsza prezydent W końcu może stracić wpływ.

READ  Kilka miast generuje miejskie emisje gazów cieplarnianych – badanie

Tara Setmeyer„Większość republikanów była tak tchórzliwa, że ​​nie powiedziała publicznie tego, co mówiła Liz Cheney, i dlatego po raz pierwszy przeżyła wotum nieufności. Tym razem nie przeżyje, ponieważ było jasne, że Donald Trump wciąż się trzyma z powrotem „, powiedział były republikański dyrektor ds. komunikacji na Kapitolu. Podczas tej ceremonii potrzebują go do zebrania pieniędzy.”

Stephanic, która reprezentuje hrabstwo na północy stanu Nowy Jork, rozpoczęła swoją karierę w Izbie Reprezentantów w 2015 roku jako umiarkowana, która wypowiadała się przeciwko zakazowi imigracji Trumpa z siedmiu krajów z większością muzułmańską.

„Elise Stefanic była wschodzącą, umiarkowaną i wiele osób dostrzegło potencjał, by zostać liderem partii” – dodał Stefanic. Była młoda, mądra i podjęła skalkulowaną decyzję, aby wskoczyć do pociągu Trumpa, aby zwiększyć swoje polityczne fortuny, a jeśli to nie był przykład sprzedaży swojej duszy dla dobra politycznego, to nie wiem, co to jest. „

Tymczasem Biden powiedział, że w Partii Republikańskiej najwyraźniej trwa „mini rewolucja”. „Republikanie są dalecy od tego, by dowiedzieć się, kim są i za czym się opowiadają bardziej, niż myślałem, że będą w tym momencie” Powiedział dziennikarzom W Białym Domu.