Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

TRUMP NEWS – NAJNOWSZE: Sędzia odrzuca wniosek o zatrzymanie zespołu Trumpa z powodu pogardy dla tajnych dokumentów Mar-a-Lago

TRUMP NEWS – NAJNOWSZE: Sędzia odrzuca wniosek o zatrzymanie zespołu Trumpa z powodu pogardy dla tajnych dokumentów Mar-a-Lago

Czy Trump jest następny? Niektórzy uważają, że prokuratura mogłaby wprowadzić nowe opłaty po sukcesie Trump Organization

Sędzia odrzucił wniosek prokuratorów Departamentu Sprawiedliwości o sądzenie zespołu Donalda Trumpa za obrazę sądu za niewykonanie w pełni wezwania do zwrotu wszystkich dokumentów rządowych, o których nielegalne przechowywanie został oskarżony po opuszczeniu Białego Domu.

Prawnicy Trumpa zarzucili w sądzie federalnym, że wypełnił wezwania do przedstawienia dokumentów będących w jego osobistym posiadaniu, podczas gdy prokuratorzy twierdzą, że przeszukania przeprowadzone w imieniu byłego prezydenta nie były zadowalające.

Zamiast tego sędzia wezwał obie strony do samodzielnego rozwiązania sporu, jak podają źródła ABC News.

Dzieje się tak, gdy mówi się, że komisja specjalna z 6 stycznia bada zgłoszenia karne co najmniej czterech atutPowiązany z: byłym szefem sztabu Białego Domu Marka MeadowsaAdwokat John Eastman, były adwokat Trumpa Rudy’ego Giulianiego i eks Ministerstwo Sprawiedliwości Źródła powiedziały oficjalnemu CNN Jeffreyowi Clarkowi.

Tymczasem Trump skrytykował umowę, która doprowadziła do powrotu Brittney Grenier z Rosji i skarżył się, że Joe Biden powinien był dążyć do uwolnienia amerykańskiego żołnierza piechoty morskiej Paula Whelana. Nie przyznał, że Whelan został aresztowany w Rosji podczas jego pobytu ani że sam nie podjął działań w celu sprowadzenia go do domu.

1670756400

Co wynik Senatu Gruzji oznacza dla Demokratów — i Donalda Trumpa

Georgia, a zwłaszcza jej wielkie miasta, takie jak Atlanta, zmieniają się demograficznie, kulturowo i politycznie, jak pisze Sean O’Grady:

Alexa Woodwarda11 grudnia 2022 11:00

1670752800

Skrajnie prawicowy kongresmen Paul Gosar usuwa tweeta popierającego wezwanie Trumpa do zniesienia konstytucji

„Bezprecedensowe oszustwo wymaga bezprecedensowych środków zaradczych” – napisał kongresman w środę, załączając zrzut ekranu postu byłego prezydenta Truth Social.

Alexa Woodwarda11 grudnia 2022 10:00

1670749200

Dlaczego amerykańscy marines przetrzymują Paula Whelana w Rosji?

Prezydent Biden powiedział, że jego administracja „nigdy nie zrezygnuje” z prób uwolnienia innych Amerykanów nielegalnie przetrzymywanych przez Rosję, w tym byłego żołnierza piechoty morskiej USA Paula Whelana, który jest przetrzymywany w Rosji od czasu aresztowania tuż po Bożym Narodzeniu w 2018 r. . Urzędnicy opisali fałszywe oskarżenia o szpiegostwo.

Alexa Woodwarda11 grudnia 2022 09:00

1670745600

Michael Flynn zeznaje podczas śledztwa w sprawie wyborów w Georgii

Były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Michael Flynn był widziany w czwartek w sądzie w centrum Atlanty, aby zeznawać przed specjalną wielką ławą przysięgłych badającą, czy Trump i inni nielegalnie próbowali wpłynąć na wybory w Georgii w 2020 roku.

Michael Flynn zeznaje podczas śledztwa w sprawie wyborów w Georgii

Były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Michael Flynn był w czwartek na sali sądowej w centrum Atlanty, aby zeznawać przed specjalną wielką ławą przysięgłych badającą, czy ówczesny prezydent Donald Trump i inni nielegalnie próbowali wpłynąć na wybory w Georgii w 2020 roku.

Kate Brumback11 grudnia 2022 08:00

1670742000

Zrujnowany dzień Donalda Trumpa

Były prezydent nie jest obcy trudnym dniom, stratom sądowym i zbliżającym się śledztwom prowadzonym przez członków Kongresu i federalnych organów ścigania.

Spędził lata próbując uniknąć zapachu przestępstwa, a jego kampania w 2024 roku jest w dużej mierze oskarżana o motywację desperacją, by zdystansować się od ścigania.

Alexa Woodwarda11 grudnia 2022 07:00

1670738400

Sąd Najwyższy słyszy, jak „promień wybuchu” radykalnej teorii prawa może siać „chaos wyborczy”

stan Moore przeciwko Harperowi Zawiera kongresową mapę Karoliny Północnej, którą stanowy Sąd Najwyższy orzekł jako nielegalną organizację partyzancką, sporządzoną przez stanowe ustawodawstwo zdominowane przez GOP.

Republikańscy prawodawcy stanowi zwrócili się do Sądu Najwyższego o unieważnienie nowej mapy, promując teorię, że ustawodawcy stanowi mają wyłączne uprawnienia do ustalania zasad wyborów federalnych – teorię, która ożywiła również fałszywe argumenty prawne stojące za próbami obalenia wyborów prezydenckich w 2020 r. przez Donalda Trumpa .

„Nie jestem pewien, czy znalazłem w tym sądzie teorię, która jeszcze bardziej unieważniłaby stanowe przepisy konstytucyjne jako federalnie niekonstytucyjne”, Neil Katyal, były pełniący obowiązki prokuratora generalnego w administracji Baracka Obamy, który argumentuje w sprawie praw wyborczych ugrupowania i demokratyczni wyborcy.

Promień ich wybuchu [independent state legislature] Teoria ta zasiałaby chaos wyborczy, wymuszając zagmatwany dwutorowy system z jednym zestawem zasad dla wyborów federalnych, a innym dla stanu” – powiedział w tym tygodniu sędziom Sądu Najwyższego.

Alexa Woodwarda11 grudnia 2022 06:00

1670734800

ICYMI: Sędzia odrzuca wniosek Departamentu Sprawiedliwości o zatrzymanie drużyny Trumpa za obrazę sądu w związku z wezwaniem do dokumentów Mar-a-Lago

Sędzia federalny w Waszyngtonie odmówił sądzenia Donalda Trumpa lub jego zespołu prawnego za obrazę sądu, zgodnie z żądaniem Departamentu Sprawiedliwości na rozprawie sądowej w piątek.

Zamiast tego sędzia wezwał Departament Sprawiedliwości i zespół prawny Trumpa do samodzielnego rozwiązania sporu.

Alexa Woodwarda11 grudnia 2022 05:00

1670731253

Trump krytykuje „żydowskich przywódców” za ich „nielojalność” wobec niego

Zamieścił link do artykułu w The Gateway Pundit autorstwa skrajnie prawicowego aktywisty, który bronił go przed gniewem wywołanym kolacją w Mar-a-Lago z antysemickim raperem Kanye Westem i białym nacjonalistą Nickiem Fuentesem.

„Jesteście wspaniali” – powiedział – „ale jak szybko przywódcy żydowscy zapomnieli, że byłem zdecydowanie najlepszym prezydentem Izraela”, myląc judaizm z poparciem dla jego decyzji dotyczących polityki zagranicznej. Powinni się wstydzić. Ten brak lojalności wobec ich największych przyjaciół i sojuszników jest powodem, dla którego wielu w Kongresie i wielu innych przestało wspierać Izrael”.

Alexa Woodwarda11 grudnia 2022 04:00

1670725853

Elon Musk podobno grozi pozwem pracownikom Twittera, jeśli ujawnią to mediom po tym, jak wyciekły do ​​​​mediów

Elon Musk – który wielokrotnie popierał absolutyzm wolności słowa i zapewniał, że „przejrzystość jest kluczem do zaufania” i że „światło słoneczne jest najlepszym środkiem dezynfekującym” – podobno nakazał pracownikom Twittera podpisanie dokumentu potwierdzającego i ostrzegającego ich, że mogą ponieść „szkody”, jeśli udostępnią prasie informacje o firmie.

W ciągu ostatniego tygodnia Musk właśnie to robił.

Alexa Woodwarda11 grudnia 2022 02:30

1670722253

Ewangelicy mogą dystansować się od Trumpa, ale chrześcijański nacjonalizm nigdzie się nie wybiera

Pastor Caleb Campbell wypowiadał się przeciwko Trumpowi, a teraz ostrzega nawet chrześcijan przed chrześcijańskim nacjonalizmem.

„Myślę, że to, co widzimy, to ludzie, którzy cztery lata temu cicho wypowiadali się przeciwko temu, teraz głośno wypowiadają cichą część” – mówi.

NiezależnyRaporty Richarda Halla:

Alexa Woodwarda11 grudnia 2022 01:30