Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości Trumpa dzisiaj: Panel 6 stycznia otrzymał 101 tajnych e-maili po tym, jak Ivanka odpowiadała na pytania przez sześć godzin

Wiadomości Trumpa dzisiaj: Panel 6 stycznia otrzymał 101 tajnych e-maili po tym, jak Ivanka odpowiadała na pytania przez sześć godzin

Republikański senator unika pytania o pochwałę Putina przez Trumpa

Niecały tydzień po tym, jak mąż Jareda Kushnera dobrowolnie zeznawał przed komisją Izby, badającą zamieszki z 6 stycznia, Ivanka Trump pojawiła się wczoraj przed tą samą komisją. Podobnie jak jej mąż, podobno przez kilka godzin odpowiadała na pytania, nie powołując się na Piątą Poprawkę, co było zerwaniem z wieloma innymi powiernikami jej ojca.

Komisja otrzymała również ostatnio zbiór e-maili od byłego prawnika Trumpa Johna Eastmana, który próbował ukryć je przed komisją, powołując się na różne argumenty, które zostały odrzucone w sądzie.

Tymczasem sześć tygodni po premierze Truth Social Donalda Trumpa straciło dwóch prezesów. W aplikacji wystąpiły problemy techniczne i około 1,5 miliona osób wciąż czeka na dołączenie, nie mogąc z niej korzystać.

Trump złożył również nowy wniosek prawny o odwołanie sędziego w pozwie, który wytoczył swojej byłej przeciwniczce, Hillary Clinton, w którym twierdzi, że spiskowała z około 50 innymi osobami, aby postawić fałszywe zarzuty dotyczące jego kontaktów z rosyjskimi kontaktami podczas wyborów w 2016 roku.

1649250940

Nowa sonda: Wyborcy uważają, że Clarence Thomas powinien ustąpić z 6 stycznia

Polityka ona ma Ukazała się nowa ankieta Rozważenie opinii Amerykanów na temat Clarence’a Thomasa w świetle tekstów jego żony Jenny do osób znajdujących się na orbicie Trumpa po wyborach w 2020 r. KLUCZOWY WYNIK: Większość wyborców zgadza się, że jest prawdopodobne lub na pewno, że sędzia powinien ustąpić w przyszłych kwestiach związanych z próbami obalenia wybory i wydarzenia związane z atakiem na Kapitol.

Co ciekawe, 34 procent Republikanów zgadza się z tym. Możesz przeczytać najważniejsze wiersze ankiety tutaj.

Przeczytaj więcej o trudnej sytuacji Pana i Pani Thomas poniżej:

Andrzeja Nottia6 kwietnia 2022 14:15

1649249091

Licencja pełnomocnika reprezentującego grupy z 6 stycznia została cofnięta

Sąd stwierdził, że Jonathan Moseley nie przestrzegał „profesjonalnych zasad regulujących zachowanie własności; merytoryczne roszczenia i zarzuty; szczerość wobec sądu; uczciwość wobec strony przeciwnej i adwokata; zgodnie z podsumowaniem na stronie internetowej Virginia Bar Association.

Andrzeja Nottia6 kwietnia 2022 13:44

1649245840

Kampania Trumpa trwa na granicy

Byli urzędnicy Trumpa zwiększają presję na republikańskich gubernatorów stanów graniczących z Meksykiem, aby ogłosili „inwazję” na granicy południowej.

Podczas gdy amerykański patrol graniczny twierdzi, że spodziewa się, że do 18 000 osób dziennie przybędzie na granicę, gdy antyimigracyjny środek antyimigracyjny z czasów Trumpa zakończy się w przyszłym miesiącu, perspektywy nowych agresywnych działań na szczeblu stanowym są niejasne – i nie jest jasne czy gubernatorzy, którzy są koniecznie celem tych prawicowych apeli, że rozmieszczenie Gwardii Narodowej jest drogą do zrobienia.

Andrzeja Nottia6 kwietnia 2022 12:50

1649243664

Komisja 6 stycznia otrzymuje więcej e-maili od Eastman

Komisja nadal wyciąga wnioski na temat roli Donalda Trumpa w próbie sabotażu wyborczego, dlatego komisja 6 stycznia skupia się na e-mailach wysłanych przez byłego radcę prawnego Johna Eastmana w okresie poprzedzającym zamieszki na Kapitolu. Teraz zrobiło ogromny krok naprzód w tym kierunku po otrzymaniu 101 e-maili pana Eastmana między 4 a 7 stycznia 2021 r., skrytki, którą próbował ukryć przed komisją, powołując się na przywilej adwokata-klienta – zarzut, który został oddalony w sądzie.

Sędzia, który orzekał w sprawie, David Carter, napisał, że nie należy lekceważyć wagi e-maili. „Prawdopodobnie po raz pierwszy członkowie zespołu prezydenta Trumpa przekształcili prawną interpretację prawa wyborczego w codzienny plan działania”.

Andrzeja Nottia6 kwietnia 2022 12:14

1649241640

ICYMI: Kolejny anty-Trump Republikanin przeszedł na emeryturę

Eric Garcia opowiada nam historię.

Andrzeja Nottia6 kwietnia 2022 11:40

1649239840

Fałszywy wyborca ​​Trumpa przegrywa wybory

Wśród wielu taktyk, które zespół Trumpa zastosował, próbując sabotować wybory w 2020 r., znajduje się fikcyjna próba wysłania alternatywnych list popierających Trumpa „wyborców” do Waszyngtonu – pozorna próba zablokowania aprobaty Kongresu na głosy Kolegium Elektorów.

Plan się nie powiódł. A teraz jeden z wielu swingowych regionów Wisconsin przegrał swoją kandydaturę na urząd publiczny.

Andrzeja Nottia6 kwietnia 2022 11:10

1649238040

Dlaczego CPAC jedzie na Węgry?

Jego fani z amerykańskiej prawicy świętowali w weekend zwycięstwo Viktora Orbána w węgierskich wyborach, którzy postrzegają jego nieliberalny i autorytarny styl rządów jako typową alternatywę dla amerykańskiego systemu, którym pogardzali.

W maju odbędzie się CPAC Węgry, spotkanie amerykańskich konserwatystów w Budapeszcie, gdzie Orban będzie głównym mówcą. Ale nie wszyscy republikanie zgadzają się z węgierskim przywódcą, który rozprawił się z wolnymi mediami, intensywnie handlował homofobicznymi, rasistowskimi i antysemickimi ideami i odrzucił demokratyczne rządy Unii Europejskiej na rzecz bardziej twardego i prorosyjskiego stanowiska .

Andrzeja Nottia6 kwietnia 2022 10:40

1649236000

Rzeczniczka Bannona pojawia się przed komisją 6 stycznia

Zeznanie Ivanki Trump przyciągnęło wczoraj najwięcej uwagi, ale tocząca się skała Donosi, że komisja 6 stycznia usłyszała również od innej interesującej postaci: Alexandry Priet, która ma bliskie powiązania z byłym doradcą Trumpa i skrajnie prawicowym agitatorem Stevem Bannonem.

To był pan Bannon Był traktowany z pogardą za odmowę podporządkowania się Po wezwaniu komisji do złożenia zeznań osławiony powiedział 5 stycznia 2021 r., że „jutro wybuchnie piekło”. „Wydaje się, że” ma „znaczną wiedzę o planach z 6 stycznia i prawdopodobnie odegra ważną rolę w kształtowaniu tych planów”, powiedziała członkini komisji Liz Cheney w głosowaniu pogardy dla Bannona.

1649233989

Były doradca Trumpa, który dwukrotnie głosował w 2016 roku

Sądząc po wiadomościach, że ostatni szef personelu Białego Domu Donalda Trumpa mógł złamać prawo, rejestrując się do głosowania pod adresem, pod którym nie mieszkał, w pewnym momencie doradca Trumpa jest w gorącym punkcie z powodu swoich praktyk głosowania.

Mężczyzna, o którym mowa, to Matt Moores, który obecnie kandyduje do Kongresu w New Hampshire. Według Associated Press oddał głos nieobecnego w New Hampshire podczas prawyborów prezydenckich w 2016 roku, pracując w New Jersey W nieudanej próbie prezydenckiej na gubernatora Chrisa Christie.

Cztery miesiące później agencja informacyjna ponownie znalazła dokumenty potwierdzające głosowanie pana Mooresa – tym razem w New Jersey, gdzie ponownie zarejestrował się pod adresem swoich rodziców.

Głosowanie więcej niż jeden raz w każdym rodzaju wyborów jest niezgodne z prawem federalnym.

Andrzeja Nottia6 kwietnia 2022 09:33

1649230484

Jak poważnie komisja 6 stycznia zajmuje się zeznaniami Ivanki Trump?

John Bowden i Andrew Feinberg mają ten raport z przesłuchania Ivanki Trump w maratonie przed komisją Specjalną w dniu 6 stycznia, która podobno odmówiła powołania się na piątą poprawkę i zamiast tego odpowiedziała na pytania komisji.

Jednak, jak zauważyła jedna z demokracji spoza komisji, ich pozorna współpraca nie oznacza, że ​​faktycznie przyniosą one korzyści.

Przedstawiciel Eric Swalwell, który nie jest w komisji, dodał: „Rozmawiałem z wieloma osobami z tej rodziny i mówienie niekoniecznie oznacza mówienie szczerze”. „Są bardzo dobrzy w używaniu wyrażenia „nie pamiętam”. Wiedzą o tym naprawdę dobrze”.

Andrzeja Nottia6 kwietnia 2022 08:34