Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trener szermierki Wes Glon ogłasza zakończenie kariery

Trener szermierki Wes Glon ogłasza zakończenie kariery

UNIVERSITY PARK, Pensylwania — Wes Glonn, prezes lub asystent trenera Penn State z programami szermierki mężczyzn i kobiet przez 37 lat, ogłosił zakończenie kariery. Był głównym trenerem Nittany Lions przez dziewięć sezonów, a wcześniej był asystentem trenera.

Glon służył jako asystent trenera w Penn State przez prawie trzy dekady, przyjeżdżając do Penn State w 1985 roku, zanim objął funkcję tymczasowego głównego trenera w sierpniu 2013 roku. Poprowadził Penn State do 13. Turnieju NCAA w tym sezonie. Glon został wybrany Trenerem Roku 2014 przez Stowarzyszenie Trenerów Szermierki Stanów Zjednoczonych (USFCA) za swoje wysiłki, a tymczasowy znak został usunięty z jego tytułu, stając się głównym trenerem w lipcu 2014 roku.

Odkąd dołączył do kadry, Glon był integralną częścią osiągnięć Penn State w szermierce, które obejmują 13 mistrzostw NCAA mężczyzn i kobiet oraz 10 wicemistrzów. Poprowadził Penn State do sześciu indywidualnych mistrzostw NCAA i był 50 All-Americans w niespełna dekadę jako główny trener.

Urodzony w Polsce Glön był bardzo utalentowanym szermierzem reprezentacji Polski, reprezentując swój kraj w kilku międzynarodowych zawodach. W latach 1975-1981 sześciokrotnie zdobył najwyższe odznaczenie Polski w szermierce szablą i zdobył brązowy medal na Światowych Igrzyskach Uniwersyteckich w Meksyku w 1979 roku.

Wyjechał z Polski w 1981 roku i przez dwa lata mieszkał w Wiedniu w Austrii, gdzie pomagał trenować austriacką reprezentację narodową. Wyemigrował do Stanów Zjednoczonych w 1983 roku i przez dwa lata pracował jako asystent trenera mężczyzn w College of William & Mary, gdzie pracował z zespołem Sabre.

Glon był trenerem kilku drużyn narodowych USA, w tym drużyn Mistrzostw Świata Juniorów i Seniorów (1989-1998), Igrzysk Panamerykańskich (1991) oraz Igrzysk Olimpijskich 1992 i 1996. Na przestrzeni lat wielu jego sportowców reprezentowało Stany Zjednoczone. państw na arenie międzynarodowej i we własnych ramionach zdobyły najwyższe odznaczenia.

READ  Sąsiedzi Ukrainy przygotowują się na przyjęcie milionów uchodźców w przypadku inwazji Rosji | Ukraina