Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Transmituj wiadomości na żywo: Enzo Fernandes z Chelsea przerywa ciszę po rekordowym ruchu, Ziyech do Paris Saint-Germain, Arsenal podpisuje Jorginho

Najstarszy zawodowiec, 55 lat, zastępuje Japonię w Portugalii

Kazuo Miura, najstarszy zawodowy piłkarz na świecie, podpisał kontrakt z nowym klubem, aby kontynuować swoją niesamowitą 37-letnią karierę.

55-letni napastnik, który spędził dekadę w reprezentacji Japonii, profesjonalną karierę rozpoczął w 1986 roku w brazylijskim zespole Santos.

Od tamtej pory zmieniał drużyny 14 razy – ale zanim został, spędził 17 lat w Yokohama FC Wypożyczony do Suzuka Point Getters w zeszłym roku.

A teraz Miura, który 26 lutego skończy 56 lat, zapewnił sobie kolejną klubową pożyczkę, 15. w swojej karierze.

Zamknął tymczasowe przejście do portugalskiej drużyny drugoligowej Oliverence.

Ma to sens, biorąc pod uwagę, że większość europejskich właścicieli strojów posiada również Yokohamę.

Oliverense, który zajmuje dziewiąte miejsce w drugiej lidze Portugalii, zmierzy się w sobotę z piątym Villafrancoense, gdzie Miura może wystąpić po raz pierwszy.

Po dołączeniu do nowego zespołu Miura przemówił agencji Reutera: „Chociaż jest to dla mnie nowe miejsce, będę ciężko pracował, aby pokazać wszystkim, z jakiego rodzaju gry jestem najbardziej znany”.

Miura, który grał wcześniej Lionel Messi byłam ChłopakJest najstarszym zawodnikiem w historii, który strzelił gola w J.League.

Ikona została pierwotnie nakręcona do supergwiazdy na początku lat 90., kiedy przeżył legendę Anglii Gary’ego Linekeraktóry grał w Grampus Eight, został uznany za najbardziej wartościowego gracza J. League.

READ  Oblężony EJ Obiena wraca do gry i rozpoczyna sezon przeciwko Berlinowi