Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Tornado „mile stąd” niszczy miasto Rolling Fork, pozostawiając co najmniej 23 zabitych

Tornado „mile stąd” niszczy miasto Rolling Fork, pozostawiając co najmniej 23 zabitych

Według służb ratunkowych miasto Rolling Fork zostało zniszczone po tym, jak niszczycielskie tornado nawiedziło części południa, pozostawiając co najmniej 23 zabitych i czterech zaginionych.

Wiejskie miasta Silver City i Rolling Fork w stanie Mississippi zgłosiły zniszczenia, gdy „szerokie na milę” tornado przecięło północny wschód z prędkością 70 mil na godzinę bez osłabienia, pędząc w kierunku Alabamy przez miasta, w tym Winonę i Amory, w późny piątek.

Superburza przyniosła również grad wielkości piłek golfowych.

Burmistrz Rolling Fork, Eldridge Walker, powiedział CNN, że „jego miasta nie ma” po tym, jak burza zniszczyła kilka budynków i domów, podczas gdy wiele innych pozostało uwięzionych w gruzach w sobotę rano.

Aby chronić swoje życie, schowaj się teraz! Ostrzeżenie pochodziło od National Weather Service.

Cornell Knight powiedział, że on, jego żona i ich trzyletnia córka byli w domu krewnego w Rolling Fork, kiedy uderzyło tornado. Powiedział, że było ciemno, ale „można było zobaczyć kierunek z każdego eksplodującego transformatora” Associated Press wspomniany.

Powiedział, że tak się stało, że było „niesamowicie cicho”. Pan Knight powiedział, że patrzył od wejścia, dopóki tornado nie było, jak oszacował, oddalone o mniej niż milę. Potem kazał wszystkim domownikom ukryć się w korytarzu.

Gruz pokrywa ziemię z restauracji Chuck’s Dairy Bar w sobotę, 25 marca 2023 r. w Rolling Fork

(AP)

Powiedział, że tornado uderzyło w inny pobliski dom po drugiej stronie szerokiego pola kukurydzy z miejsca, w którym się znajdował. W tym domu zawaliła się ściana, zatrzymując w środku kilka osób.

Burmistrz Rolling Fork, Eldridge Walker, powiedział, że nie mógł opuścić zniszczonego domu krótko po uderzeniu tornada, ponieważ zerwały się linie energetyczne. Dodał, że służby ratunkowe próbowały przetransportować rannych do szpitala. Nie od razu wiadomo było, ilu jest rannych.

READ  Robert Durst: notoryczny zabójca i spadkobierca nieruchomości milionerów, który pojawił się w filmie dokumentalnym The Jinx umiera w więzieniu | Wiadomości z USA

WAPT poinformował, że szpital Sharkey-Esquina Community Hospital w Rolling Fork również został uszkodzony.

Agencja Zarządzania Kryzysowego Mississippi zgłosiła łącznie 23 zgony w sobotę o świcie.

Według serwisu Poweroutage.us dziesiątki tysięcy ludzi nie ma prądu w Mississippi i Alabamie.

Użytkownik Twittera, Stephanie Cox, opublikował na Twitterze film przedstawiający przewrócone pojazdy i drzewa zniszczone przez burzę.

Napisała na Twitterze: „Absolutnie nierealistyczne zniszczenia w Rolling Fork. Cóż to była za szalona noc. Proszę, pamiętaj o tych wszystkich miastach!”

Gubernator Mississippi Tate Reeves powiedział w tweecie, że wysłano zespoły poszukiwawczo-ratownicze.

Ten artykuł jest aktualizowany. Dodatkowe raporty z AP