Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„To było bardzo emocjonalne”: Jarmołenko płacze za Ukrainą po golu w West Ham |  Zespół West Ham United

„To było bardzo emocjonalne”: Jarmołenko płacze za Ukrainą po golu w West Ham | Zespół West Ham United

Andrij Jarmołenko rozpłakał się po tym, jak w niedzielę wystawił West Ham na wygraną 2:1 z Aston Villą. Ukrainiec, który nie grał od ponad miesiąca, strzelił pierwszego gola 18 minut po zejściu z ławki i opisał napięcie, jakie odczuwa od rosyjskiej inwazji na jego kraj.

„To było dla mnie bardzo poruszające” – powiedział. – W tej chwili bardzo trudno mi myśleć o piłce nożnej, ponieważ armia rosyjska codziennie zabija Ukraińców.

Jarmołenko był obecny na zewnątrz w West Ham od czasu przejścia z Borussii Dortmund w 2018 roku. Ale jego wejście zostało powitane wspierającym rykiem, a kiedy strzelił dobrego gola u boku bramkarza Villi, Emiliano Martineza, był otoczony przez kolegów z drużyny, gdy tonął . na kolanach i płakał.

„Szczerze nie wiem, co powiedzieć”, powiedział Sky Sports. „Chcę tylko podziękować moim kolegom z drużyny, którzy wspierają mnie przez cały czas, każdego dnia. Fanom West Hamu wspierają mnie i Ukraińców, a także wszystkich Brytyjczyków, ponieważ czujemy, że nas wspieracie. Dziękuję naprawdę.

„Czułem się wspierany przez kibiców i starałem się dać z siebie wszystko na boisku, ponieważ wiem, jak ważny jest dla nas dzisiejszy mecz. Nie jestem w 100% gotowy, ponieważ trenowałem może trzy lub cztery razy w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Od lutego 26 Musiałem odpoczywać przez cztery dni, ponieważ było to niemożliwe. Trening jest niemożliwy – myślałem tylko o mojej rodzinie i mojej rodzinie. Po prostu starałem się dać z siebie wszystko na boisku.”

The Fiver: Zarejestruj się i otrzymuj nasz codzienny e-mail o piłce nożnej.

David Moyes powiedział: „Miał wolny czas, ponieważ przez cały czas rozmawiał przez telefon, a potem przyszedł w tym czasie za trzy lub cztery dni. Jest bardzo wdzięczny i docenia wsparcie. Rozmawiałem z nim wczoraj i ma członkowie rodziny na Ukrainie i rodzina tutaj…i [the Polish goalkeeper Lukasz] Fabiański bardzo mu pomógł również w dotarciu do Polski. Tak więc za kulisami był prawdziwy duch zespołowy, prawdziwy wysiłek zespołowy”.

Gdy Michaił Antonio dołączy do Jarroda Bowena na liście kontuzjowanych, Jarmołenko może odegrać jeszcze większą rolę. – Nigdy nie wątpiliśmy w niego jako piłkarza – dodał trener West Ham. „Jest naprawdę dobry, doskonały technicznie i naprawdę szczęśliwy. Cel był ważny, ale przesłanie było ważniejsze”.

READ  Robert Bob W. Hora 1942-2023 | Wiadomości, sport, praca