Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

The Morning After: werdykt w sprawie HomePod drugiej generacji firmy Apple

Pierwszy HomePod firmy Apple w 2018 roku spóźnił się na grę z inteligentnymi głośnikami. Z pewnością wyglądał dobrze, ale brakuje mu wielu podstawowych funkcji konkurencji. Po raz kolejny, dzięki HomePod drugiej generacji za 299 USD, firma oferuje doskonałą jakość dźwięku, ale tym razem rozszerzone narzędzia inteligentnego domu pokazują, że Apple nauczył się od pierwszej próby.

Nowy HomePod łatwo łączy się z akcesoriami HomeKit i Matter oraz ma czujniki temperatury i wilgotności. Możesz użyć tych danych do stworzenia automatycznych wyzwalaczy dla innych inteligentnych urządzeń domowych. Nawet bez kompatybilnego inteligentnego termostatu możesz z powodzeniem uruchomić inteligentną wtyczkę, gdy HomePod wykryje określoną temperaturę.

Najbardziej zauważalna nowa funkcja HomePod nie jest jeszcze gotowa. Rozpoznawanie głosu może nasłuchiwać alarmów dymu lub tlenku węgla i powiadamiać inne urządzenia Apple. Niestety aktualizacja pojawi się dopiero późną wiosną. Sprawdź naszą pełną recenzję HomePoda tutaj.

– Matta Smitha

The Morning After to nie tylko gra wiadomości To także codzienny podcast. Oglądaj nasze codzienne podsumowania podcastów od poniedziałku do piątku najpóźniej do godz Zapisz się tutaj.

Największe historie, które mogłeś przegapić

to było szybkie.

Kilka dni temu uruchomiono startup mowy ElevenLabs, a Wersja próbna swojej platformy, które mogą tworzyć zupełnie nowe syntetyczne dźwięki, aby konwertować głos na mowę lub odtwarzać czyjś głos. Cóż, wystarczyło kilka dni, aby internet siał spustoszenie. Firma widzi „rosnącą liczbę przypadków niewłaściwego wykorzystania odtwarzania dźwięku”. Płyta główna 4chan znalazł posty z klipami zawierającymi wygenerowane głosy, które brzmią tak, jakby celebrytka czytała lub mówiła coś wątpliwego. Na przykład jeden klip podobno zawierał głos przypominający Emmę Watson, czytającą część Hitlera Moja walka. Użytkownicy zamieszczali również klipy audio przedstawiające homofobiczne, transfobiczne, brutalne i rasistowskie nastroje. Nie jest do końca jasne, czy wszystkie klipy wykorzystują technologię ElevenLab, ale post z bogactwem podcastów na 4chan zawierał link do platformy startupu. Firma zbiera teraz opinie na temat tego, jak zapobiegać niewłaściwemu używaniu jej technologii przez użytkowników. Może nawet całkowicie zrezygnować z narzędzia Voice Lab i wymagać od użytkowników przesyłania żądań odtwarzania dźwięku, które może ręcznie zweryfikować.

Czytaj.

Respawn twierdzi, że wykorzysta dodatkowe sześć tygodni na ulepszenie gry.

EA

Electronic Arts i Respawn Entertainment ogłosiły opóźnienie Gwiezdne Wojny Jedi: Survivor do 28 kwietnia. Pierwotnie mecz miał ukazać się 17 marca. „Aby zespół osiągnął poprzeczkę jakości Respawn, dał zespołowi potrzebny czas i osiągnął poziom, na jaki zasługują nasi fani, dodaliśmy sześć kluczowych tygodni do naszego harmonogramu wydań – Gwiezdne Wojny Jedi: Survivor Zostanie ona uruchomiona globalnie 28 kwietnia” – napisał Respawn na Twitterze. Studio poinformowało, że wykorzysta dodatkowy czas na naprawienie błędów i dopracowanie gry, aby poprawić wydajność, stabilność i wrażenia gracza.

Czytaj.

Spływa prosto z języka.

Paramount Global łączy dwie swoje usługi. Showtime przejdzie do poziomu premium Paramount+ jeszcze w tym roku. Dołączony program będzie znany jako Paramount + With Showtime. Linearna sieć telewizyjna Showtime zostanie przemianowana na tę samą nazwę w Stanach Zjednoczonych. W ramach przeprowadzki niektóre oryginały Paramount+ zostaną wyemitowane w sieci kablowej – więc może więcej osób w końcu pozna Shine. dobra walka – kto dostaje plik Od czasu do czasu pilot, także. (dobra walka Chociaż ten ruch może być rozczarowujący dla tych, którzy są zainteresowani tylko treściami Showtime i nie są sprzedawani na Paramount +, posunięcie to ma sens z biznesowego punktu widzenia. Następuje fala konsolidacji w branży medialnej, w tym transmisji strumieniowej, ponieważ HBO Max i Discovery + połączą się w nadchodzących miesiącach.

Czytaj.

Raport brytyjskiego centrum badań nad czystą energią Imber przewiduje, że przepaść będzie się powiększać.

Produkcja energii słonecznej i wiatrowej podobno przewyższyła gaz ziemny w Unii Europejskiej po raz pierwszy w zeszłym roku. Dane pochodzą z brytyjskiego centrum badań nad czystą energią Ember i oczekuje się, że różnica będzie się powiększać. Energia słoneczna i wiatrowa wzrosła do rekordowego poziomu 22 procent zużycia energii elektrycznej w Unii Europejskiej w 2022 roku. Tymczasem Ember spodziewa się, że produkcja paliw kopalnych spadnie w tym roku o 20 procent – ​​przy czym gaz spadnie najszybciej. Przemysł czystej energii otrzymał niechcianą pomoc. Zmiana wynika ze zmniejszonej zależności od gazu i węgla po inwazji Rosji na Ukrainę. Prezydent Władimir Putin nakazał odcięcie eksportu gazu ziemnego do Unii Europejskiej w odwecie za zachodnie sankcje.

Czytaj.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską. Wszystkie ceny są aktualne w momencie publikacji.

READ  Netflix i HBO ujawniają zaskakujące dane w Chaos