Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Telefon OnePlus 12 ma baterię o pojemności 5400 mAh i aż 24 GB RAM-u.

Telefon OnePlus 12 ma baterię o pojemności 5400 mAh i aż 24 GB RAM-u.

OnePlus przeprowadza zwykle wczesną premierę flagowca w Chinach. OnePlusa 12 Tam urzędnik Ale w USA zostanie wydany dopiero w 2024 roku. Nadal jednak możemy włączyć Tłumacza Google i go sprawdzić.

Będzie to jedno z pierwszych urządzeń na rynku wyposażonych w Snapdragon 8 Gen 3, nowy SoC Qualcomm na rok 2024. Wykorzystuje on procesor Arm Cortex X4 i innowacyjny układ rdzeni 1:5:2, a wszystko to w procesie 4 nm. To dwa duże rdzenie X4, pięć „średnich” rdzeni A720 i dwa rdzenie A530 do przetwarzania w tle. Podstawowy model ma 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci, natomiast wyższe poziomy pozwolą na maksymalnie 24 GB pamięci RAM i 1 TB pamięci. Telefon ma stopień ochrony IP65 tylko pod względem odporności na kurz i wodę; Innymi słowy, nie da się go zanurzyć w wodzie jak większość innych flagowców.

Bateria zyskuje znacznie więcej niż zwykła pojemność 5000 mAh, z którą telefony borykają się od lat, i obecnie sięga 5400 mAh. Chińska wersja ma szybkie ładowanie przewodowe o mocy 100 W (w USA prawdopodobnie zostanie ona zmniejszona do 80 W) i następuje powrót ładowania bezprzewodowego o mocy 50 W. Obydwa będą wymagały ładowarek specyficznych dla OnePlus. Wyświetlacz to 6,82-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 3168 x 1440 i częstotliwości odświeżania 120 Hz, który może osiągnąć maksymalną jasność 4500 nitów. W przeciwieństwie do innych flagowych telefonów, które rezygnują z zakrzywionych ekranów, ten nadal jest zakrzywiony.

READ  Zmień swoje hasło już teraz! 15 milionów haseł Plex skradzionych przez hakerów

Projekt jest prawie całkowitym kopiowaniem/wklejaniem OnePlus 11. Naturalnie z przodu znajduje się pełnoekranowy wyświetlacz z przednią kamerą z dziurkaczem. Wybrzuszenie tylnego aparatu umieszcza wszystkie obiektywy aparatu w niecentralnym okręgu, a następnie ten kształt niezgrabnie owija się wokół krawędzi telefonu. Jedyną różnicą, jaką widzimy, jest to, że lampa błyskowa LED, która kiedyś znajdowała się w jednym z czterech czarnych okręgów „wizjera”, została przeniesiona do lewego górnego rogu wybrzuszenia aparatu.

W przypadku aparatów mamy 50-megapikselowy czujnik Sony LYT-808 jako główny czujnik 1/1,4 cala. Jest też teleobiektyw 64 MP z 3-krotnym zoomem optycznym, aparat szerokokątny 48 MP i przedni aparat 32 MP. Z tyłu znajdują się trzy aparaty, ale mają wyglądać jak cztery, z czujnikiem aparatu na czwartym miejscu. Domyślamy się, że jest to „tylny czujnik spektralny” wymieniony w karcie specyfikacji, ale należy pamiętać, że mamy tu do czynienia z chińskim tłumaczeniem.

Ceny w Chinach nie są szczególnie istotne w porównaniu z resztą świata, ale w Chinach podstawowy model (12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci) zaczyna się od 4299 juanów (około 600 dolarów), podczas gdy duży model podstawowy z 24 GB pamięci RAM i 1 TB przestrzeni dyskowej. Model wyceniony został na 5799 juanów (około 811 dolarów).

Obraz aukcji autorstwa OnePlus