Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Technologia i gry: dwa główne trendy w rozrywce online

 

Ogólnie rzecz biorąc, panuje powszechny konsensus, że świat online zmienił sposób myślenia i nawyki ludzi. Jeśli chodzi o rozrywkę i gry online, wpływ technologii na rynek w ostatnich latach jest jeszcze bardziej widoczny, otwierając nowe drogi i możliwości rozwoju branży.

Wśród głównych trendów w rozrywce online w obecnej dekadzie, gry w chmurze i tryby online, zwłaszcza platformy takie jak 20Bet eSports i poker online, to niektóre z segmentów, które korzystają ze współczesnych możliwości technologicznych, dodając wygodę i nowe alternatywy zaangażowania. przemysł.

Gry w chmurze: nowy trend na rynku gier

Technologia gier w chmurze, będąca głównym trendem w branży gier na najbliższe kilka lat, umożliwia użytkownikom granie w najnowocześniejsze gry na różnych telefonach lub urządzeniach przenośnych, takich jak notebooki, tablety i smartfony, za pośrednictwem szybkich połączeń sieciowych, bez potrzeby. tradycyjny komputer do gier lub konsola.

Gry w chmurze mają inne alternatywne korzyści dla graczy, takie jak duża liczba gier dostępnych w ramach miesięcznej subskrypcji. Usługi takie jak x Cloud firmy Microsoft oferują ponad 100 gier do wyboru, kiedy tylko zechcesz. To jak Netflix do gier.

Według Microsoftu inicjatywą projektu xCloud jest doprowadzenie do serwisu sporej grupy graczy, którzy nie posiadają potężnych konsol czy wysokiej klasy pecetów. Według firmy, która ma trzy miliardy graczy na świecie, xCloud jest dobrą okazją dla Microsoftu do rozszerzenia swojej działalności i zatrzymania graczy, których profilem jest granie na bardziej dostępnych platformach z ekonomicznego punktu widzenia.

Newzoo, firma konsultingowa specjalizująca się w analizie rynku gier, wskazała w opublikowanym w sierpniu br. raporcie, że do końca 2021 r. na usługach gier w chmurze będzie 23,7 mln płacących użytkowników. Co więcej, zgodnie z prognozą rynkową, w tym roku na usługi gier w chmurze zostanie wydanych około 1,6 miliarda dolarów.

READ  Polska pochwala rezolucję ONZ potępiającą zabójstwo ONZ - First News

Wideo na żywo

Jednym z ulubionych sposobów rozrywki dla klientów online jest bez wątpienia usługa przesyłania strumieniowego wideo. Nie mówimy tylko o Netflixie, ale o wielu innych firmach, które rozwijają się dzięki ujawnieniu tej wielkiej nazwy w omawianym sektorze. Streaming wideo stał się również popularny ze względu na przystępną cenę i możliwość zabawy przed ekranem.

Liczba klientów korzystających z usług przesyłania strumieniowego rośnie i domaga się większej liczby ofert produktów. Firmy rozpoznają i szukają sposobów na zadowolenie swoich konsumentów. Trend jest taki, że nowe firmy przyjeżdżają, aby konkurować i szukać swojego eksponowanego miejsca.

Rozszerzona Rzeczywistość

Rozszerzona rzeczywistość staje się coraz bardziej poszukiwana. Chociaż wiemy, że ta funkcja jest wciąż bardzo nowa i ma wiele do rozwoju pod względem technologii, AR jest stosowana w grach i filmach. Zastosowanie tej nowości jest niesamowite i istnieją oczekiwania dotyczące nowych technologii, które poprawią Twoje wrażenia.

Trendem jest poszerzanie dostępu do zasobów i wykorzystywanie nowych technologii na rzecz bardziej realnych doświadczeń w różnych gałęziach rozrywki.

Media społecznościowe

Media społecznościowe są już jednym z najczęściej używanych sposobów rozrywki. Możesz pozostać w kontakcie z przyjaciółmi i rodziną i otrzymywać wszystkie wiadomości o celebrytach, których podziwiasz. Na naszej liście nie ma innego tematu, który byłby tak blisko zasięgu mediów społecznościowych.

Wiele wydarzeń i działań rozwija się za pomocą platform, a to tylko zwiększa trend wzrostowy tego rodzaju rozrywki. Ludzie chcą nie tylko tradycyjnych, ale także nowych sposobów interakcji i poznawania nowych ludzi w sieci.

Należy zauważyć, że wszystkie gałęzie rozrywki online stale się rozwijają. Dotyczy to platform strumieniowych, aplikacji i każdej przestrzeni rozrywkowej. Ponieważ trendem jest wzrost popytu, podaż musi być posłuszna potrzebom ludzi.

Inną ważną kwestią, którą należy tutaj podkreślić, jest potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa środowiska online, z dala od hakerów i wirusów. Chociaż ludzie są bardziej świadomi konieczności obserwowania, czy strony internetowe rzeczywiście korzystają z wysokiej jakości protokołów bezpieczeństwa, wciąż pozostaje wiele do zrobienia, aby w końcu uwolnić się od szkód. Przed nami wielkie wyzwania.

READ  Polska odmówi gry z Rosją w play-off mundialu 2022 w marcu Polska

Wiele można jeszcze zrobić, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo we wszystkich obszarach dostępu do Internetu. Wiemy, że wszelkimi rozrywkami można się cieszyć tylko wtedy, gdy bezpieczeństwo jest priorytetem w różnych sektorach rozrywki online.