Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ekspert Mayo Clinic przewiduje, że Kovit-19 przetrwa do następnego stulecia

Dr Gregory Poland (na zdjęciu), czołowy epidemiolog w Mayo Clinic, ostrzegł, że kojot może przebywać z ludźmi przez długi czas, więc „twoje wnuki nadal będą szczepione przeciwko wirusowi”.

Wielu Amerykanów zaczyna widzieć życie po rządzie, a niektórzy eksperci robią optymistyczne prognozy dotyczące przyszłości epidemii, z czym nie zgadza się cała społeczność naukowa.

Dr Gregory Poland, epidemiolog w Mayo Clinic i redaktor naczelny czasopisma naukowego „Vaccine”, jeden z czołowych krajowych ekspertów w dziedzinie szczepień i immunizacji, powiedział w tym tygodniu, że wirus może zarazić ludzi przez następny stulecie.

W rozmowie z Monitorowanie rynku We wtorek przedstawił wielką prognozę, która jest sprzeczna z tym, co mówią niektórzy światowi eksperci ds. Zdrowia.

Ze względu na szybkie rozprzestrzenianie się wariantu Omigron Covid, o łagodnym charakterze, eksperci uważają, że może to być mutacja, która przenosi wirusa z infekcji do stanu lokalnego, tj. forma wirusa jest stabilna i przewidywalna. Polska nie podziela tych samych optymistycznych perspektyw.

„Nie jesteśmy jeszcze w stanie przewidzieć intymności. Nie zamierzamy go wyeliminować”.

Zauważył, że wirus wykazał potencjał do zarażania zwierząt, co oznacza, że ​​może rozprzestrzeniać się w nieskończoność, gdy rozprzestrzenia się po całym gatunku i nadal się zmienia.

Polska wierzy, że wirus będzie się rozprzestrzeniał przez długi czas, a ludzie nadal będą otrzymywać zastrzyki tchórzostwa przez pokolenia.

Rozprzestrzenianie się Govt-19 jest szeroko rozpowszechnione wśród zaszczepionych, nieszczepionych i zwierząt, a polscy i inni eksperci obawiają się, że nie będzie można go kontrolować i rozprzestrzeniać przez dziesiątki lat.  Zdjęcie: 6 marca 2021 Kobieta w Thornton w stanie Kolorado otrzymuje szczepionkę Govit-19

Rozprzestrzenianie się Govt-19 jest szeroko rozpowszechnione wśród zaszczepionych, nieszczepionych i zwierząt, a polscy i inni eksperci obawiają się, że nie będzie można go kontrolować i rozprzestrzeniać przez dziesiątki lat. Zdjęcie: 6 marca 2021 Kobieta w Thornton w stanie Kolorado otrzymuje szczepionkę Govit-19

„Więc przewiduję, że każdemu z was będzie trudno mnie złapać, ponieważ wszyscy umrzemy, ale wasze wnuki będą nadal szczepione przeciwko koronawirusowi.

– Jak mogę to powiedzieć? Jeśli byłeś zaszczepiony przeciwko grypie tej jesieni, zostałeś zaszczepiony przeciwko szczepowi grypy, który pojawił się w 1918 roku i spowodował epidemię.

READ  Na granicy polsko-białoruskiej znaleziono ciało innego imigranta

Nie była to pierwsza surowa przepowiednia ze strony Polski i miał rację już wcześniej.

W zeszłym miesiącu powiedział DailyMail.com, że spodziewa się, że od początku grudnia do końca roku 32 000 osób umrze z powodu choroby wieńcowej.

32 000 Amerykanów myśli, że będziemy żyć, aby świętować Boże Narodzenie i Nowy Rok, nie mylą się, umarli się mylą – powiedział 9 grudnia.

„Żaden z nich nie uwierzył” [they will die]’

W tym czasie zarejestrowano 31 000 zgonów rządu amerykańskiego, prawie jedno miejsce w szacunkach. Nasz świat w danych.

Polska nie jest jedynym ekspertem, który jest niezadowolony, ponieważ prognozy dotyczące przyszłości epidemii tworzą konsensus.

Dr Anthony Fossie, czołowy epidemiolog Stanów Zjednoczonych i dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, ostrzegł w zeszłym tygodniu, że może rozwinąć się nowy rządowy szczep, który może radykalnie zmienić stan epidemii po delcie.

’Wierzę [Covid becoming endemic is] Sprawa. Ale stanie się tak tylko wtedy, gdy nie otrzymamy innego wariantu, który wyeliminuje odporność poprzedniego wariantu ”- powiedział Fauzi. Wirtualne wydarzenie w programie Davos.

Fassi wydał również sprzeczne raporty na temat przyszłości epidemii, co sprawdziło się w przeszłości, przewidując w sierpniu, że antyszczepionkowy szczep Govt może pojawić się na horyzoncie z powodu powszechnego rozprzestrzeniania się wirusa wśród tych, którzy nie został zaszczepiony.

Kilka miesięcy później władze RPA odkryją wariant Omigron podczas tygodnia Dziękczynienia.

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), dr Tetros Adanom Caprese, ostrzegł w tym tygodniu, że rozważenie wariantu rządowego „endcame” Omigron byłoby niebezpieczne.

Przypadki Covid wybuchły w Europie, Afryce i Stanach Zjednoczonych po odkryciu wariantu Omigron pod koniec listopada.

Zmutowany szczep nie żył długo, po pierwsze, jego liczebność znacznie spadła już w Wielkiej Brytanii i Afryce Południowej – krajach, w których ten wariant jest najciężej i najszybciej dotknięty.

READ  Powstaje Westinghouse, aby pomóc Polsce w realizacji celów energetycznych PEP2040 | Stan: schorzenie

Nawet w Stanach Zjednoczonych miejsca takie jak Nowy Jork i New Jersey, które po raz pierwszy zostały zaatakowane przez różnorodność, odnotowują obecnie gwałtowny spadek liczby przypadków.

Ten wariant jest znacznie łagodniejszy niż jakikolwiek inny typ wirusa, według danych Centers for Disease Control and Prevention we wtorek wykazano, że przypadki krukowic były o 400 procent wyższe podczas fali Omigran niż podczas letniego powstania delty – chociaż w rzeczywistości liczba zgonów była niższa . Cztery procent.

Brak długowieczności i generalnie bardzo łagodny charakter Omigranu sprawia, że ​​istnieje duże przekonanie, że może to być palący wariant infekcji, ponieważ wiele z nich zawiera naturalne przeciwciała z infekcji.