Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Szefowie amerykańskiej kadry zarządzającej uważają, że podwyżka stawki podatku od osób prawnych przez Bidena będzie miała negatywny wpływ – badanie | Podatki amerykańskie

Prezydenci największych amerykańskich korporacji w przeważającej większości uważają, że proponowana przez Joe Bidena podwyżka stawki podatku dochodowego od osób prawnych będzie miała negatywny wpływ na ich biznes. Badanie Wydany w poniedziałek.

Wpływowa grupa lobbystyczna Business Roundtable, której członkami są Jeff Bezos z Amazon i Tim Cook z Apple, opublikowała ankietę wśród 178 dyrektorów na temat ich przemyśleń na temat podniesienia podatku od osób prawnych. W ankiecie zapytano dyrektorów generalnych o proponowaną przez prezydenta podwyżkę podatku od osób prawnych, która podniosłaby stawkę podatku od osób prawnych z 21% do 28%, aby zapłacić za jego plan infrastrukturalny o wartości 2,3 biliona dolarów.

Według 98% ankietowanych prezesów, podniesienie podatku od osób prawnych miałoby „umiarkowany” lub „poważny” wpływ na zdolność ich firm do konkurowania w skali globalnej. Trzy czwarte dyrektorów generalnych stwierdziło, że podatek wpłynie negatywnie na ich zdolność do podejmowania innowacji w zakresie badań i rozwoju, a 71% stwierdziło, że wpłynie to negatywnie na ich zdolność do zatrudniania nowych pracowników.

Podwyższenie stawki podatku od osób prawnych, wraz z propozycją nałożenia wyższych podatków na firmy dążące do obniżenia stawek podatkowych za granicą, jest częścią planu Bidena dotyczącego wycofania cięć podatkowych dokonanych przez Donalda Trumpa w 2017 roku.

Kiedy cięcia zostały uchwalone, Republikanie argumentowali, że będą zachęcać do inwestycji krajowych, które zwiększą produktywność pracowników i ostatecznie podniosą płace. Demokraci i niektórzy ekonomiści wątpią, że żadne korzyści z cięć nie były widoczne w gospodarce przed pandemią Covid-19.

za Raport Publikacja opublikowana na początku tego miesiąca przez Progressive Institute of Taxation and Economic Policy wykazała, że ​​co najmniej 55 największych amerykańskich firm, w tym FedEx i Nike, nie zapłaciło federalnego podatku dochodowego od osób prawnych z powodu luk i alternatyw. Raport wykazał, że ulgi podatkowe kosztują 8,5 miliarda dolarów potencjalnych dochodów podatkowych.

READ  Talibowie oskarżony o zabicie 20 cywilów w Dolinie Pandższir | Talibowie

„Nasze dochody z podatków są na najniższym poziomie od pokoleń” – powiedziała reporterom Janet Yellen, sekretarz skarbu. „Jeśli nadal będą spadać, będziemy mieć mniej pieniędzy na inwestycje w drogi, mosty, łącza szerokopasmowe oraz badania i rozwój”.

Ale liderzy biznesu i lobbyści jasno wyrazili w ostatnich tygodniach podobne obawy, że plan podatkowy Bidena zaszkodzi biznesowi i ostatecznie zrównoważy postęp, jaki poczynił jego plan infrastruktury.

„W efekcie pozwoli to uniknąć wszystkich korzyści gospodarczych, jakie możemy osiągnąć dzięki infrastrukturze” – powiedział Neil Bradley, wiceprezes Amerykańskiej Izby Handlowej. Washington Post.

Amerykańska Izba Handlowa i inne grupy biznesowe obiecały lobbować przeciwko podwyżce podatku od osób prawnych. Podczas gdy Republikanie generalnie popierali wydatki na infrastrukturę, partia jednoczy sprzeciw wobec podwyżek podatków. Oznacza to, że umiarkowani Demokraci, a zwłaszcza Joe Mansheen, najbardziej konserwatywny członek partii w Senacie, będą gwiazdami debaty na temat możliwego wzrostu.

Manchine już to ma Powiedział Nie poparłby wzrostu do 28%, ale powiedział, że wzrost do 25% może zostać w tyle.

„Musimy być konkurencyjni”, powiedział lokalnej stacji radiowej w Zachodniej Wirginii. „Nie będziemy ostrożni w obliczu wiatru”.