Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Meczety w Anglii są gotowe wraz z początkiem drugiego miesiąca ramadanu w zamknięciu Covid | Ramadan

Muzułmanie zaczęli pościć pierwszego dnia Ramadanu, podobnie jak w tamtejszych meczetach Anglia Przygotuj się na powitanie wiernych w mniejszych grupach ze względu na ograniczenia dotyczące COVID-19.

Jak w ubiegłym roku, Ramadan Będzie to bardzo różne od normalnego dla muzułmanów, z wieloma zwyczajami i praktykami zmieniającymi się z powodu ograniczeń.

W 2020 roku Ramadan rozpoczął się prawie miesiąc od pierwszego zamknięcia, kiedy meczety były zamknięte, a ludzie proszeni byli o pozostanie w domu. W rezultacie wielu muzułmanów nie było w stanie odprawiać wspólnych modlitw i odwiedzać rodziny i przyjaciół, aby wspólnie zjeść iftar o zachodzie słońca.

W przeciwieństwie do zeszłej wiosny, w Anglii dopuszczono masowe nabożeństwa przez całą zimę, ale z ograniczeniami dotyczącymi liczby osób i wprowadzonymi środkami dystansowania społecznego.

Meczet i Centrum Islamskie Wschodniego Londynu, jedno z największych w Europie i największe w Wielkiej Brytanii – mieszczące ponad 7 000 wiernych w piątki poprzedzające pandemię – przygotowuje się na ponowne przyjęcie ludzi na modlitwy ramadanowe.

Imam meczetu, szejk Abdul Gayoom, powiedział, że są „błogosławieni”, że mogą powrócić: „Nie możemy jednak zapominać, że nadal jesteśmy w pandemii i jako taki meczet podjął odpowiednie środki ostrożności, aby zapewnić, że Ramadan w jej budynku przebiega w bezpieczny sposób ”.

Meczet zostanie otwarty dopiero 15 minut przed rozpoczęciem modlitwy, a wszyscy proszeni są o opuszczenie go w ciągu 10 minut od jej zakończenia. Modlitwa, która zwykle trwa dwie godziny, również została skrócona.

Od wiernych wymagano, aby przynieśli własne dywaniki modlitewne i torby na buty, i że nikt poniżej 12 roku życia nie powinien być obecny. W całym budynku rozmieszczono stacje kanalizacyjne, dla których działałby system jednokierunkowy.

Tradycyjnie po zachodzie słońca w meczecie odbywa się obfity posiłek, więc wszyscy mogą zjeść wspólne śniadanie, ale w tym roku zamiast tego przekazywane są datki na rzecz meczetu.

READ  Goście z Zachodniego Brzegu zamawiają nagranie romansów, ponieważ Izrael egzekwuje surowe zasady | terytoria palestyńskie

„Zdecydowana większość ludzi bardzo akceptuje zasady. Rozumieją potrzebę tego, ponieważ jest to jedna z głównych cech islam Chodzi o to, że wymaga zachowania życia, które wykracza poza wiele reguł ”.

Zara Mohammed, pierwsza brytyjska sekretarz generalna Rady Muzułmańskiej, powiedziała, że ​​nie może się doczekać „bardziej świadomego zdrowia i zrównoważonego” Ramadanu, jeśli chodzi o przełamanie postu. Muhammad powiedział: „Mamy nadzieję, że każdy da nowy optymizm, w pewnym sensie, okaże wdzięczność i powróci do duchowości”.

Powiedziała, że ​​ten miesiąc był jednym z najwspanialszych okresów dobroczynnych dla społeczeństw muzułmańskich, dodając: „Moje przesłanie jest takie, aby być uważnym i modlić się za tych, którzy nadal spędzają Ramadan bardzo ciężko, ponieważ nie będą ich bliskimi w pobliżu, niezależnie od tego, czy oni bronią lub tracą bliskich w tym czasie. ”.