Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

UK Covid Live News: Szczepienia, które zostaną wprowadzone dla osób powyżej 40 roku życia w tym tygodniu, mówi prezes NHS | Polityka

Szczegóły dotyczące szczepionki zostały ujawnione przez rząd, który przygotowuje się do jej rozpowszechnienia w całej Anglii.

Departament Zdrowie Opieka Społeczna potwierdziła, że ​​zastrzyk szczepionki rozpocznie się w połowie kwietnia po podaniu pierwszych dawek Wells I Szkocja.

24-letni opiekun z Walii był pierwszym Brytyjczykiem, który otrzymał szczepionkę w zeszłym tygodniu.

Elle TaylorZ Ammanford dostał zastrzyk w szpitalu West Wales General Hospital w Carmarthen 7 kwietnia.

Więcej szczegółów na temat szczepionki jest teraz opublikowanych w Public Health England, w tym informacje na temat dawki, odstępu czasu między pierwszym a drugim szczepieniem, temperatury przechowywania oraz tego, czy osoby otrzymujące szczepionkę muszą być później monitorowane.

Szczepionkę należy przechowywać w temperaturze od -25 ° C do -15 ° C, która nie jest tak zimna, jak bardzo niska temperatura wymagana do przechowywania szczepionki Pfizer, którą należy przechowywać w temperaturze od -80 ° C do -60 ° C.

Po rozmrożeniu można go przechowywać w temperaturze od 2 ° C do 8 ° C do 30 dni, co zapewnia nieco dłuższy okres trwałości niż Pfizer Po rozmrożeniu można go przechowywać tylko przez pięć dni.

Plik Oxford / AstraZeneca Szczepionki nie trzeba zamrażać i można ją przechowywać w temperaturze od 2 do 8 stopni Celsjusza przez sześć miesięcy lub „do upływu daty ważności”.

Minimalny odstęp między pierwszą a drugą dawką szczepionki Moderna wynosi 28 dni, tyle samo, co dawka AstraZeneca.

READ  „Wszyscy to widzieliśmy”: protest przeciwko Xi Jinpingowi elektryzuje chiński Internet | Chiny